معماری
خانه / کنسول بازی / کمبود کنسول‌ های نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس

کمبود کنسول‌ های نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس

بر اساس گزارشی جدید از مجله‌ی تحلیلی بلومبرگ (Bloomberg)، کمبود کنسول‌ های نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس نه تنها بهبود نیافته بلکه شرایط به مراتب بدتر از گذشته شده است و بازی‌بازان با کمبود شدید این دو محصول در بازارهای مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند.

کنسول‌ های نسل نهمی

کمبود کنسول‌ های نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس در بازار

وب‌ سایت بلومبرگ در مقاله‌ی خود به ارائه‌ی گزارش منابع ناشناس و داخلی در زنجیره‌ی تولیدی دو شرکت سونی و مایکروسافت پرداخته است. به گفته‌ی این منابع، کارخانه‌های تولیدی کنسول و سخت‌افزارهای مربوط به آن‌ها با مشکلات زیادی در زمینه‌ی تولید مواجه شده‌اند و به نظر می‌رسد نه تنها مشکل کمبود کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس در بازار مصرف حل نشود بلکه این وضع نابه‌سامان حتی تا تعطیلات پایان سال ۲۰۲۱ نیز ادامه داشته باشد. پیش از این دو شرکت سونی و مایکروسافت به هواداران قول داده بودند ظرفیت تولید محصولات خود را افزایش دهند تا در نهایت شاهد افزایش موجودی این کنسول‌ها در بازار باشیم اما به نظر می‌رسد نیاز بازار مصرف بسیار فراتر از انتظار دو شرکت بوده است.

متاسفانه با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از خطوط تولیدی به ویژه سخت‌افزار مربوط به کنسول‌های بازی با مشکلات جدی به مانند عدم دریافت مواد اولیه کافی و نبود نیروی کار به علت فاصله‌گذاری اجتماعی روبه‌رو شدند. همین امر نیز در تولید کنسول‌های نسل نهمی دو شرکت سونی و مایکروسافت تاثیر منفی زیادی گذاشت و از طرفی قرنطینه افراد در خانه سبب تقاضای بیشتر جهت خرید کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس شد. مجموع این عوامل سبب کمیاب شدن این کنسول‌ها در بازار مصرف مناطق مختلف گردید.

در حالی که برخی از خرده‌فروشان موفق می‌شوند موجودی کنسول‌های خود را بیشتر کنند یا محموله‌های جدیدی را وارد نمایند، تمامی محصولات آن‌ها در عرض چند دقیقه به فروش می‌رسد و حتی پس از آن کاربران زیادی باقی می‌مانند که هنوز قصد خرید کنسول داشته‌اند و موفق به انجام این کار نشده‌اند. این اوضاع با وجود برخی افراد سودجو که با استفاده از ترفندهایی ربات‌های فروش آنلاین محصولات را گمراه می‌کنند و اقدام به خرید تعداد زیادی کنسول می‌کنند، بسیار بدتر شده است.

همچنین بلومبرگ در گزارش خود اظهار داشت که شرکت‌های آسیایی با کاهش چشم‌گیر تولیدات سخت‌ افزاری خود به علت مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، سهم بسیار زیادی در کمیاب بودن کنسول‌های نسل نهمی دارند. علی رغم این مشکلات، دو شرکت سونی و مایکروسافت همچنان به فروش خوب محصولات خود در بازارهای مصرف ادامه می‌دهند و امیدوار هستند با افزایش تولید این محصولات در آینده، بتوانند پاسخگوی نیاز کاربران باشند.

Telegram\giftcardbaz
Telegram\giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *