معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / کفش جدید نایکی با قیمت ۷۲۰ دلار راهی بازار می‌شود

کفش جدید نایکی با قیمت ۷۲۰ دلار راهی بازار می‌شود

حتما در چند وقت گذشته خبرهای منتشر شده درباره‌ی کفش جدید نایکی که HyperAdapt نام داشت را شنیده‌اید. کفشی که خودش بندهایش را سفت می‌کند. قبلا گفته شده بود که این کفش تا مدتی دیگر به شکل محدود راهی بازار می‌شود؛ اما قیمت آن مشخص نشده بود. حالا شرکت نایکی به این موضوع اشاره کرده که این کفش جدید و جالب توجه با قیمت ۷۲۰ دلار راهی بازار خواهد شد.

چند وقتی می‌شود که شرکت Nike روی یک کفش عجیب کار می‌کند. کفشی که تا قبل از این مانند آن را در فیلم Back to the Future II دیده بودیم. این کفش جدید نایکی با نام HyperAdapt 1.0 شناخته می‌شود و از ویژگی‌های آن می‌توان به سیستم هوشمند برای بستن بندها اشاره کرد.  این کفش از مدتی دیگر به شکلی محدود راهی بازار می‌شود که البته قیمت بالایی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

محصول جدید Nike به یک سنسور تشخیص فشار مجهز شده که باعث می‌شود بندها به اندازه‌ی مناسب سفت شوند. کاربر زمانی که کفش را می‌پوشد این سنسورها بند کفش را تا جایی که کاربر ناراحت نشود، سفت می‌کنند. چراغ LED هم روی کفش دیده می‌شود که میزان شارژ باتری را نشان می‌دهد. زمان شارژ کردن باتری این محصول هم نزدیک به ۳ ساعت خواهد بود و با شارژ کردن آن می‌توانید تا دو هفته از این کفش استفاده کنید.

 

کفش جدید نایکی

نایکی
Nike

    کفش HyperAdapt شرکت نایکی با قیمت ۷۲۰ دلار راهی بازار می‌شود.

قبلا انتظار می‌رفت که این کفش قیمتی نزدیک به هزار دلار یا حتی بیشتر داشته باشد؛ اما نایکی با اعلام قیمت رسمی به تمام این شایعات خاتمه دارد. البته قیمت ۷۲۰ دلار برای یک کفش هم در نوع خودش بسیار زیاد است. بد نیست بدانید که اکثر کفش‌های ورزشی موجود در بازار که خود نایکی هم بسیاری از آن‌ها را تولید می‌کند بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار قیمت دارند و به همین دلیل کفش HyperAdapt یک محصول بسیار لوکس به حساب می‌آید.

 

نایکی به این موضوع اشاره کرده که این کفش در تاریخ ۸ آذر ماه راهی بازار خواهد شد و علاقه‌مندانی که پول زیادی هم دارند، می‌توانند آن را خریداری کنند.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *