معماری
خانه / اخبار بازی / کدام تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone عملکرد بهتری دارد؟

کدام تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone عملکرد بهتری دارد؟

ما در این مطلب قصد داریم تا تمامی سلاح‌های موجود در دسته تفنگ‌های دوربرد و تک‌تیرانداز بازی Call of Duty: Warzone را مورد بررسی قرار داده و سپس مشخص کنیم که سلاح پیشنهادی برای بازیکنانی که قصد دارند کمی محتاط‌تر به‌تجربه بازی بپردازند و از راه دور دیگر بازیکنان را با اصابت گلوله به زندان مخوف بازی بدرقه کنند، کدام یک از تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone خواهد بود.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

باتوجه به‌وسعت زیاد نقشه بازی Call of Duty: Warzone که وردانسک (Verdansk) نام دارد، استفاده از سلاح‌های دوربرد در این بازی یک امر حیاتی به‌شمار می‌آید. اما با درنظر گرفتن تنوع زیاد و گزینه‌های مختلف شخصی‌سازی برای سلاح‌های تک‌تیرانداز همیشه این سوال وجود دارد که کدام یک از این گزینه‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای نبردهای از راه دور و فواصل طولانی باشند. اگرچه شاید به‌نظر برسد که تنها چهار اسلحه برای انتخاب در بخشSniper Rifles وجود دارد و طبیعتا باید انتخاب میان این چهار گزینه مسئله‌ای راحت باشد اما با درنظر گرفتن گزینه‌های مختلف شخصی‌سازی برای هرکدام از این سلاح‌ها می‌توان می‌توان گفت که انتخاب یک سلاح از میان این چهار سلاح کاری بسیار مشکل و تخصصی است. در ادامه نگاهی خواهیم کرد به تمامی گزینه‌های موجود در این دسته‌بندی و مشخص می‌کنیم که کدام سلاح دوربرد می‌تواند اهداف شما را در دور دست‌ها شکار کند.

گزینه‌های موجود

HDR: این سلاح را می‌توانیم به‌طور خلاصه بهترین تفنگ تک‌تیرانداز بازی Call of Duty: Warzone معرفی کنیم، سلاح HDR با دارا بودن میزان دقت بالا در فواصل دوربرد و میزان تخریب قابل توجه توانسته است تا به انتخاب اول اکثر علاقه‌مندان به این دسته از سلاح‌ها تبدیل شود. توصیه ما به شما این است که حتما در زمان بالا بردن سطح این سلاح برای بخش نشانه‌گیری این تفنگ یک دوربین حرارتی (Thermal Scope) و یا اگر به‌این گزینه علاقه زیادی نداشتید حتما دوربینی با مقیاس بزرگ‌نمایی بالا را برای سلاح خود انتخاب کنید. هم‌چنین در بخش تنظیمات لوله (Barrel) نیز حتما سعی کنید یک گزینه را انتخاب کنید و از گزینه پیش‌فرض سلاح استفاده نکنید. در کنار این الحاقیات می‌توانید از یک افزاینده خشاب (Extended Clip) و یا حتی یک لیزر نیز استفاده کنید. باید بگوییم که سلاح HDR در بازی Call of Duty: Warzone می‌تواند به‌راحتی به زره بازیکنان نفوذ کرده و آن‌ها را از بین ببرد، پس اگر به‌دنبال یک سلاح تک‌تیرانداز با دقت و قدرت بالا می‌گردید قطعا می‌توانید از این سلاح نهایت استفاده را ببرید.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

EBR-14: یکی از سلاح‌های کم‌تر شناخته شده اما موثر بازی قطعا EBR-14 است، این سلاح با دارا بودن سرعت قابل توجه در بخش شلیک گلوله‌ها می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای اهداف نه‌چندان دور و یا حتی نزدیک به‌شمار رود، این سلاح درکنار داشتن قدرتی بالا توانایی این را دارد که در هنگام بالا گرفتن درگیری‌ها و نیاز بازیکنان به تحرکات سریع و ناگهانی راحتی خاصی را برای آنان فراهم سازد. پس اگر شما با سلاح‌هایی نظیر HDR و AX-50 میانه خوبی ندارید، قطعا این سلاح می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن دو اسلحه سنگین و آهسته محسوب شود.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

KAR98K: شاید برایتان جالب باشد، اما باید اشاره کنیم که سلاح KAR98 همواره در نسخه‌های گذشته سری‌ بازی‌های Call Of Duty به‌عنوان یک سلاح تک‌ تیرانداز و دوربرد شناخته شده است، و این اولین بازی است که این سلاح جزو دسته تفنگ‌های نیمه خودکار و یا DMR قرار داده شده است. اما نگذارید این دسته‌بندی‌ها شما را گمراه کند زیرا قدرت و کاربری این سلاح دقیقا همانند دیگر سلاح‌های دوربرد در بازی است. اما تنها نکته منفی که می‌توانیم به‌آن اشاره کنیم سرعت آتش (Fire Rate) بسیار پایین این سلاح است که شاید در درگیری‌های تنگاتنگ نتواند به‌خوبی به‌کمک بازیکنان بیاید، اما به‌غیر از این موضوع این سلاح یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای بخش بتل‌رویال بازی Call of Duty: Warzone است.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

AX-50: این سلاح اگرچه در زمینه مشخصات فنی بسیار مشابه سلاح HDR است، اما قطعا این دو اسلحه با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. AX-50 را می‌توان در مقایسه با سلاح HDR تفنگی با میزان کنترل‌پذیری بهتر دانست، هم‌چنین سرعت خشاب‌گذاری مجدد و مسلح کردن تفنگ نیز به‌میزان قابل توجهی از سلاح HDR بهتر و سریع‌تر است. اما اگر بخواهیم یکی از نقاط ضعف‌های این سلاح را در مقایسه با HDR بیان کنیم، باید گفت که میخوان خمیدگی و افت ارتفاع گلوله‌های این اسلحه در تقابل با دیگر رقیب خود بسیار بیشتر است، و همین موضوع باعث شده است تا AX-50 بیشتر به‌عنوان یک سلاح میان‌برد مورد استفاده قرار گیرد. پس اگر در بازی قصد ندارید در تقابل‌های بسیار بافاصله شرکت کنید، این سلاح می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

SKS: این سلاح که به‌تازگی به‌جمع این دسته‌بندی پیوسته است، توانسته است تا در همین مدت کم طرفداران بی‌شماری را پیدا کند. البته باید ذکر کنیم که برای دست‌یابی به این سلاح بازیکنان می‌بایست تا با پیشرفت در سطوح بخش Battle Pass به سطح ۳۰ این بخش برسند تا بتوانند از این سلاح در نبردهای خود استفاده کنند. این سلاح در فواصل نزدیک می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های بازیکنان محسوب شود، هم‌چنین این سلاح با دارا بودن یک صدا خفه‌کن در اول لوله خود می‌تواند تا در مواقعی که بازیکنان نمی‌خواهند دیگر حریفان از حضور آن‌ها با خبر شوند، به‌کار آن‌ها بیاید.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone

نتایج

بعد از معرفی تمامی سلاح‌های موجود در دسته‌بندی تفنگ‌های دوربرد حال به نتیجه‌گیری کلی می‌رسیم، همان‌طور که در ابتدای مطلب نیز بیان شد بازی Call of Duty: Warzone به‌دلیل نقشه بسیار بزرگ و وسیع خود تقریبا بازیکنان را مجبور ساخته است تا درمیان سلاح‌های اتخابی خود حتما یک تنفگ دوربرد و یا تک‌تیرانداز را نیز قرار دهند. و برهمین اساس می‌توانیم بگوییم که رقابت اصلی در این بخش میان دو اسلحه HDR و AX-50 است.

براساس آزمایش‌های صورت گرفته توسط بازیکنان حرفه‌ای و تحلیل‌گران مشخص شده است سلاح HDR نه‌تنها نسبت به AX-50 از سرعت نشانه‌گیری(ADS) بهتری برخوردار است، بلکه تیرهای شلیک‌ شده از این سلاح در فواصل طولانی هیچ افت ارتفاع و یا خمیدگی را تجربه نخواهند کرد، و این موضوع قطعا در نبردهای دوردست و از راه دور یک خصیصه تاثیرگذار محسوب خواهد شد. اما در سوی دیگر نیز AX-50 با میانگین سرعت آتش بیشتر و هم‌چنین میزان بیشتر سرعت عمل بازیکنان در هنگام استفاده از این سلاح، این تفنگ را به یک انتخاب بدون رقیب در بخش سلاح‌های میان‌برد تبدیل کرده است. پس اگر شما نیز قصد دارید در تجربه بعدی خود در بازی Call of Duty: Warzone به‌یکی از برج‌های بلند و قرمز رنگ موجود در نقشه بازی رفته و با سلاح دوربرد خود حریفان را یکی پس از دیگری از جهان بازی محو کنید، حتما در ابتدا سلاح HDR را همراه خود داشته باشید.

تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone
Telegram
تفنگ اسنایپر در بازی Call of Duty Warzone
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *