معماری
خانه / اخبار بازی / کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه‌ شخصیت کریتوس منتشر کرد

کارگردان هنری بازی God of War تصویری از طرح اولیه‌ شخصیت کریتوس منتشر کرد

بدون شک بازی God of War یکی از بهترین عناوین انحصاری سونی در نسل هشتم و یکی از برترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ بود که از دلایل موفقیت آن می‌توان تغییرات گسترده و بازآفرینی گیم‌پلی و مبارزات آن اشاره داشت. در کنار تغییرات گسترده گیم‌پلی، موردی که بسیار هیجان‌انگیز و نفسگیر به نظر می‌رسید، تغییر طراحی شخصیت محبوب کریتوس بود. حال به تازگی یکی از کارگردان‌های هنری استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica) تصویری از طرح اولیه‌ی شخصیت کریتوس منتشر کرده است تا علاقه‌مندان بیشتر با خلق مجدد این شخصیت آشنا شوند و تغییرات آن از طرح اولیه تا نتیجه‌ی نهایی را بهتر درک نمایند.

شخصیت کریتوس

در حالی که بسیاری از طرفداران بی‌صبرانه منتظر ارائه‌ی اطلاعات در مورد بازی God of War Ragnarok هستند، برخی اشاره‌ها به نسخه‌ی قبلی نیز می‌تواند برای آن‌ها جذاب باشد. به تازگی آقای راف گراستی (Raf Grassetti) کارگردان هنری استودیوی سانتا مونیکا در حساب کاربری رسمی خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر تصویری از طراحی مفهومی اولیه‌ی شخصیت کریتوس را منتشر کرد. وی همچنین مدل نهایی این شخصیت را در کنار طرح اولیه قرار داد تا مقایسه‌ی بین این دو طرح اولیه و نهایی را فراهم سازد.

با توجه به مقایسه‌ی این دو تصویر، می‌توان دریافت که بین آن‌ها شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی وجود دارد. در هر دو طراحی شخصیت کریتوس ریش بلندی دارد و لباس آن ترکیبی از زره‌های اساطیری اسپارتان و سرزمین نورث است؛ پس به نظر می‌رسد بسیاری از ایده‌های اولیه برای خلق مجدد این شخصیت در نتیجه‌ی نهایی باقی ‌مانده‌اند. با این حال یک لباس خز مانند که شبیه پوست یک حیوان شکار شده است، در طرح اولیه دیده می‌شود که در نسخه‌ی نهایی شخصیت کریتوس شاهد آن نبودیم. با توجه به محیط برفی و زمستانی بازی God of War می‌توان اظهار داشت که این ایده‌ی اولیه بسیار جالب و منحصر به فرد بوده است و حتی احتمال دارد در نسخه‌ی بعدی این مجموعه شاهد یک زره با همین طراحی برای شخصیت کریتوس باشیم.

همچنین به نظر می‌رسد که شخصیت کریتوس در ابتدا بدنی عضله‌ای تر داشته است و در نهایت تصمیم گرفته شده در طراحی پایانی اندامی کمتر عضلانی و پیرتر داشته باشد. در نهایت به مهم‌ترین نکته‌ی این تصویر می‌رسیم که شخصیت کریتوس در طراحی اولیه دو تبر کوچک در دست دارد اما در نهایت می‌دانیم که تبر معروف Leviathon تبدیل به سلاح اصلی وی شده بود. شاید وجود دو تبر کوچک در هر دو دست کریتوس در ابتدا برای جایگزینی دو اسلحه‌ی نماد سری God of War یعنی Blades of Chaos بوده اما در نهایت بر اساس تصمیم کارگردان‌های بازی این ایده تغییر کرده است. با توجه به سنگینی تبر Leviathon، شاید اگر دو تبر کوچک پرتابی برای مبارزه در نظر گرفته می‌شد، دیگر مبارزات و ضربات شخصیت کریتوس آن سنگینی و اثر مختص به خود را ایفا نمی‌کردند. تبر منحصر به فرد Leviathon علاوه بر این که در نسخه‌ی Ragnarok بازی God of War نقش بسیار پر رنگ‌تری ایفا خواهد کرد، به مبارزات شخصیت اصلی بازی حس و حال کاملا مرتبطی می‌بخشید.

 

شخصیت کریتوس

شخصیت کریتوس

شخصیت کریتوس

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *