معماری
خانه / کنسول بازی / کارگردان بازی No Straight Roads |مسئله مهم در پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس تجربه نهایی گیمر است

کارگردان بازی No Straight Roads |مسئله مهم در پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس تجربه نهایی گیمر است

وان هازمر، کارگردان بازی No Straight Roads در گفت‌وگوی اخیر خود اعلام کرد صرف‌نظر از سخت‌افزار، تجربه نهایی گیمر از دو کنسول پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس است که اهمیت دارد.

بازی No Straight Roads

 

سونی و مایکروسافت در کمتر از چهار ماه مانده به زمان عرضه کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ و ایکس ‌باکس سری ایکس در حال آماده شدن برای حضوری پررنگ در رقابت نسل نهم کنسول‌های خانگی هستند؛ رقابتی که هرکدام از آن‌ها راه و روش خاص خود را برای جلب توجه و در نتیجه موفقیت انتحاب کرده است.

احتمالا در جریان هستید که چندی پیش سونی با برگزاری رویداد معرفی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ علاوه‌بر رونمایی از ظاهر آن، تعدادی از آثار این کنسول را نیز به نمایش گذاست. رویدادی که با نمایش آثاری چون Ratchet and Clank: Rift Apart و Spider-Man: Miles Morales توانست نظرات زیادی را به‌سمت خود بکشاند. از طرف مقابل اما مایکروسافت بیشتر روی قدرت سخت‌افزاری و سرویس‌های جذابی چون ایکس‌باکس گیم پس و Smart Delivery حساب باز کرده است.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، وان هازمر، کارگردان بازی اکشن ماجراجویی No Straight Roads که در تاریخ چهارم شهریورماه (۲۵ اوت) برای پلتفرم‌های پلی ‌استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی روانه بازار می‌شود، در خصوص کنسول‌های نسل آینده صحبت‌های جالبی کرده است.

او اعتقاد دارد صرف‌نظر از مشخصات سخت‌افزاری، تجربه‌ای که هرکدام از دستگاه‌ها به گیمر انتقال می‌دهد، نقش بسیار اساسی و مهمی ایفا خواهد کرد:

«قطعا سیستم سخت‌افزاری دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس مزیت و معایب‌های خاص خود را دارند؛ اما مسئله‌ای که همه ما به‌دنبال آن هستیم تغییراتی است که این دو دستگاه قرار است در تجربه کاربر نه‌تنها صرفا در بازی‌ها، بلکه سرویس‌هایی که همراه آن‌ها است، ایجاد کنند. بله کاملا درسته که با استفاده از SSD سریع‌تر و گرافیک و هسته مرکزی قوی‌تر، آثار یکپارچه‌ای ساخته خواهد شد و با اینکه خودمان هم بسیار برای ساخت بازی برای هر دو کنسول‌ها بسیار هیجان‌زده هستیم، اما درنهایت تجربه نهایی کاربر است که اهمیت دارد.

ما به‌دنبال آن هستیم تا ببینیم این دو دستگاه چگونه قرار است با سبک زندگی در خارج از مقوله بازی یکپارچه و هماهنگ می‌شوند. به‌عنوان مثال، موسیقی؛ وجود تنها یک تکنولوژی صوتی خوب کافی نیست، بلکه برای ما این موضوع اهمیت دارد تا کارایی و هماهنگی آن‌ها در زندگی افراد را ببینیم که چطور روحیات کاربران را درک می‌کنند و با کتابخانه‌های موسیقی، انجمن‌های آنلاین و غیره ادغام می‌شوند. ایجاد یک تجربه خاص که به سایر حوزه‌های ارتباطی کاربر توجه داشته باشد، در نسل نهم فوق‌العاده و جذاب خواهد بود.»

برای شما به‌عنوان کاربر، وجود چه مواردی می‌تواند تجربه نهایی شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ لطفا نظرات و پیش‌ بینی‌های خود را با ما نیز به اشتارک بگذارید.

Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *