معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پیش خریدهای پلی‌ استیشن ۵ در هند کاملا به فروش رسیده است

پیش خریدهای پلی‌ استیشن ۵ در هند کاملا به فروش رسیده است

در حالی که پلی‌ استیشن ۵ در زمان عرضه به صورت رسمی در ایالات متحده آمریکا، اروپا و سایر نقاط جهان در دسترس کاربران قرار گرفت، اکنون نوبت به کشور هند رسیده تا این کنسول را برای عرضه روانه‌ی فروشگاه‌ها کند.

پلی‌ استیشن 5

اتمام پیش فروش پلی‌ استیشن ۵ در هند

با توجه به تقاضای بسیار زیاد مردم برای پلی‌ استیشن ۵، وقتی کنسول در هند برای پیش خرید در دسترس عام قرار گرفت، تمامی موجودی‌ها به سرعت به فروش رسیدند که اصلا تعجب انگیز نیست چرا که در سایر نقاط جهان نیز شاهد آن بودیم که موجودی‌های پلی‌ استیشن ۵ به سرعت تمام شدند و همچنان تقاضا رو به افزایش است.

اندکی کمتر از یک ماه قبل از عرضه‌ی رسمی پلی‌استیشن ۵ در سال گذشته، تمامی موجودی‌ها برای پیش خرید به فروش رسیدند. این اتفاق باعث شد تا دلال‌ها و فرصت طلبان پلی‌استیشن ۵ را با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت رسمی آن در سایت‌هایی مانند eBay به فروش می‌رساندند. پس از عرضه‌ی رسمی کنسول نیز امکان دستیابی و خرید آن برای اکثر افراد غیرممکن شد و هنوز تقریبا بعد از گذشت دو ماه از زمان عرضه‌ی رسمی آن، خریدن این کنسول همچنان دشوار است. اکنون که این کنسول به زودی در هندوستان در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت، به نظر می‌رسد که دوباره شاهد نایاب شدن این کنسول و همچنین صف‌های خرید طولانی در هندوستان باشیم.

پیش خرید پلی‌استیشن ۵ از صبح امروز به صروت رسمی در هند شروع شد و تا به الان همه‌ی آن‌ها به فروش رسیده‌اند. وبسایت آی جی ان (IGN India) گزارش داد که در سایت آمازون (Amazon)، تمامی موجودی این کنسول در عرض چند ثانیه به فروش رسیده است! علاوه بر این اوضاع برای سایر خرده‌فروشی‌ها نیز همین است و در اکثر آن‌ها تمامی موجودی پلی‌استیشن ۵ ظرف ۵ تا ۱۰ دقیقه به صورت کامل به فروش رفته است (راستش را بخواهید با این خبر یاد ثبت نام ایران خودرو و سایپا افتادم! البته با این تفاوت که آن‌ها جنس آشغال می‌فروشند و سونی (Sony) پلی‌استیش ۵ بی‌نظیر را).

پلی‌ استیشن 5

دلیل تاخیر پلی استیشن ۵ در هند

با توجه به اتفاقی مشابه که برای عرضه‌ی این کنسول در سایر نقاط جهان رخ داد، مسئله‌ی عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در هند آنچنان عجیب نیست. با این حال، هند سهام بیشتری برای دریافت کنسول دارد چرا که همانطور که می‌دانیم تقریبا یک میلیارد نفر در هند زندگی می‌کنند و علاوه بر این تقاضا برای این کنسول در هند بسیار بیشتر از سایر کشورها بود است.

به دلیل بروز مشکلاتی در زمینه‌ی حق نشر (Copyright)، سونی مجبور شد تا عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ را در هند برای بیشتر از دو ماه به تاخیر بیاندازد که با اعتراض مردم هند روبه‌رو شد. البته این اعتراض تا حدی منطقی است چرا که هندی‌ها حق داشتند تا همچون بقیه‌ی جهان همزمان با سایر مردم به تجربه‌ی این کنسول بپردازند.

جالب است بدانید با اینکه کنسول پلی‌ استیشن ۵ در هند هنوز در مرحله‌ی پیش خرید قرار دارد و به صورت رسمی عرضه نشده است، اما تقاضا به شدت بالاست حتی بالاتر از زمانی که این کنسول در آبان ۹۹ (نوامبر ۲۰۲۰) عرضه شد! تا به الان خرید پلی‌ استیشن ۵ در هند به شدت سخت و تقریبا غیر ممکن شده و به نظر می‌رسد که تقاضا برای این کنسول همچنان در حال افزایش باشد.

علاوه بر این انتظار می‌رود تا بخاطر نایابی پلی‌استیشن ۵ در هند، دلالان و سودجویان بسیاری با استفاده از این موقعیت سود خوبی به جیب بزنند و این کنسول را با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت معمولی آن به فروش برسانند.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *