معماری
خانه / اخبار بازی / پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20 که تغییراتی اساسی در بازی ایجاد می کنند

پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20 که تغییراتی اساسی در بازی ایجاد می کنند

هر ساله، کمپانی EA Sports اطلاعات جدیدی از تغییرات گیم‌پلی و ویژگی‌های افزوده شده به بازی FIFA را اعلام می‌کند. به موارد زیادی از جمله «هوش فوتبالی» و البته شیوه بازی واقع‌گرایانه‌تر از همیشه اشاره می‌شود. اما به راستی، معنای این کلمات و اصطلاح‌های جدیدی که این روزها در رابطه با بازی FIFA 20 می‌شنویم چیست؟ در پایین، پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20 اشاره شده که تغییرات عمیقی در بازی به‌وجود می‌آورند.

پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20
Fifa 20

پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

فاصله میان بازیکنان دوباره اهمیت پیدا کرده است
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

یکی از مشکلاتی که بازی FIFA 19 به شدت از آن رنج می‌برد این بود که مدافعان کم‌سرعت همیشه توسط مهاجمان سریع پشت‌سر گذاشته می‌شدند. در بازی FIFA 20، سرخیو راموس (Sergio Ramos) سالخورده را دیگر نمی‌توان با سرعت دیوانه‌وار لروی سانه (Leroy Sané) نابود کرد. حتی بازیکن جنگنده‌ای مانند انگولو کانته (N’Golo Kanté) نیز نمی‌تواند مانند قبل راحت کارش را انجام دهد و در این نسخه از فیفا برای عبور از مدافعان به مشکل برمی‌خورد. به خصوص زمانی که آلمانی‌ها مقابل او به توپ ضربه بزنند یا از فضاها استفاده کنند. فاصله میان بازیکنان در این نسخه از فیفا به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین، دریبل زدن در بازی نیز بهبود یافته و در این نسخه شاهد هماهنگی بیشتر میان سرعت بازیکن، کنترل و انجام دریبل‌ها به صورتی واقعی‌تر هستیم. بنابراین، همانگونه که با بازیکنی مانند کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) و سرعت قابل توجه او، مانند گذشته حرکت می‌کنید، استفاده از توانایی‌های مسحور کننده او در دریبل کردن نیز آسان‌تر می‌شود تا فاصله میان او و مدافعان حفظ شده، بازی به حالت عالی خودش نزدیک‌تر شده و به مراتب واقعی‌تر عمل کند.

راه‌های جدید برای مقابله با مدافعان
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

اگر مهاجم شما به هر دلیلی نمی‌تواند فاصله مناسب را با دفاع روبه‌رو حفظ کند یا در زمان حرکت با توپ، آن را از دست می‌دهد، زمانی که مدافع به دنبال توپ است، با استفاده از مکانیزم‌های ارتقا یافته دریبل و حرکات، مهاجم می‌تواند راه‌های دیگر یا بهتری برای پشت‌سر گذاشتن دفاع و پیروزی در مقابله با مدافعان دست پیدا کند. اکنون و در FIFA 20، شاهد این هستیم که روی رقابت‌های یک به یک میان بازیکنان، تاکید بیشتری شده و درنهایت بازی حالتی رقابتی و حرفه‌ای‌تر پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد که نبردهای میان بازیکنان حالتی جزئی‌تر به خود گرفته و به این صورت، شاهد لحظه‌هایی به مراتب حساس‌تر در جریان بازی هستیم که باخت یا برد تیم را تعیین می‌کنند. همچنین این تغییرات باعث می‌شود تا بازیکنان تکنیکی که از سرعت و قدرت بدنی کمتری برخوردار هستند، فرصت بیشتری برای پیروزی در نبردهای دو نفره پیدا کنند. بازیکنانی مانند فیلیپه کوتینیو (Philippe Coutinho) یا ایسکو (Isco) که ممکن است از سرعت خیلی بالایی برخوردار باشند اما از قدرت بدنی خوبی نه، هم‌اکنون ظرفیت و فرصت بیشتری برای استفاده از تمام قابلیت‌ها و توانایی‌های تکنیکی خود را دارند. با نگه داشتن دکمه L1/LB بازیکن شما، بر بازیکن حریف متمرکز می‌شود و درست به همراه او حرکت می‌کند. اگر به عنوان مهاجم از این قابلیت استفاده خوبی کنید، از برگ برنده مهمی در جریان نبردهای یک به یک برخوردار می‌شوید. استفاده از این دکمه، مدافعان را برای انجام تکل‌ها یا گرفتن توپ به صورت سریع وسوسه می‌کند، بنابراین، با یک واکنش به موقع، بازیکن می‌تواند فرصت‌های زیادی برای نفوذ به محوطه جریمه ایجاد کند.

آمادگی برای ضربات تمام‌کننده
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

در جریان مسابقه و حضور فشرده بازیکنان حریف، ممکن است مهاجم شما همیشه فضای مناسب را برای گل زدن نداشته باشد. با قابلیت جدیدی که Set-Up Touch نام دارد، مهاجم با استفاده از مهارت‌های تکنیکی خودش، فضای مناسبی برای شوت زدن ایجاد می‌کند. با استفاده از دکمه R1/RB و آنالوگ‎‌های دسته، فشار مدافعان در حد قابل توجهی کم شده، و فضای بسیار خوبی برای انجام بهترین ضربات تمام کننده فراهم می‌شود. البته که مدافعان نیز در این مدت بیکار نیستند و هوش مدافعان در بازی نیز به شدت ارتقا پیدا کرده است. حتی در حین انجام این حرکت و آماده شدن برای انجام ضربه آخر، مدافعان تمام تلاش خود را برای دزدیدن توپ از پای شما دارند، اما به کمک این حرکت، احتمال ایجاد فضا و موفقیت شما، بسیار است. به خصوص اگر این حرکت را با دریبل‌های حرفه‌ای بازی ترکیب کنید، حضور شما میان مدافعان، ویرانگر خواهد بود و شانس موفقیت شما بسیار بیشتر از گذشته می‌شود. مهاجمی دوپا (مهاجمی که در استفاده از توپ با هر دوپای خود مهارت داشته باشد) مانند سون هیونگ مین (Son Heung-min) می‌تواند از اینگونه موقعیت‌ها بهترین استفاده را داشته باشد و با یک زمان‌بندی عالی، توپ را وارد دروازه کند.

جایزه برای تکل‌‌های صحیح
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

تکل‌ها در بازی FIFA 20 به طور کامل بازسازی شده‌اند. اگر کمی از بهترین مهاجم‌ها فاصله بگیرید و حساب بیشتری روی تکل‌ها و زمان‌بندی خود داشته باشید، به لطف سیستم جدید تشخیص لمس توپ در بازی، از جوایزی برخوردار می‌شوید. هراندازه که تکل شما، بی‌نقص‎‌تر باشد، احتمال برنده شدن توپ و موقعیت مناسب نیز بیشتر می‌شود. البته برای انجام یک تکل سالم، موارد زیادی لازم است که باید به آن‌ها توجه کنید. اول، هدف و جهتی که مدافع شما مدنظر دارد، دوم، زمان‌بندی شما و سوم نیز، توانایی‌ها و مشخصات بازیکن موردنظر در تکل زدن است و هرچقدر که در این سه نکته، بهتر عمل کنید، شانس پیروزی شما در نبردهای تک به تک بیشتر است. به این معنا که مدافعی مانند ویرجیل فن دایک (Virgil Van Dijk) شانس بیشتری نسبت به بازیکن تهاجمی مانند نیمار ((Neymar برای تصاحب کامل توپ و انجام تکل‌های صحیح دارد.

بازسازی کامل ضربات ایستگاهی
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20

ضربات پنالتی و ایستگاهی به طور کامل در بازی FIFA 20 بازسازی شده‌اند و دیگر شاهد روش قدیمی برای انجام این ضربات نیستیم. برای یک ضربه آزاد مستقیم، ابتدا باید محلی که قصد شوت زدن به آن را دارید مشخص کنید و پس از آن، به قدرت و چرخش توپ تا زمانی که بازیکن به توپ نزدیک می‌شود اضافه کنید. مشابه این حالت جدید را در بازی PGA Tour نیز دیده بودیم و با توجه به شناخت قبلی، به نظر می‌رسد که این شیوه جدید برای انجام ضربات ایستگاهی، بسیار پیچیده‌تر از بازی‌های گذشته سری هستند. بنابراین، ضربات کمتری قرار است وارد دروازه شوند و زدن گل از طریق ضربات آزاد بسیار سخت‌‎تر شده است. درنهایت اما، نتیجه این تغییرات می‌تواند بسیار رضایت بخش و کم‌نظیر باشد. و به نظر می‌رسد که با این تغییر، به طور کامل از دست ضربات تکراری که در بازی‌های گذشته بود خلاص می‌شویم. به خصوص وقتی بحث ارتقای مهارت بازیکن‌ها و تفاوت توانایی‌ها مطرح باشد.

ضربات پنالتی نیز حالتی تازه را تجربه می‌کنند که ترکیبی از مکانیسم ضربات ایستگاهی و ضربات زمانی سال گذشته هستند. ابتدا، محلی که می‌خواهید به سمت آن شوت کنید را مشخص، و سپس قدرت این ضربه را با استفاده از دکمه مخصوص به شوت تعیین کنید. همچنین با دوبار فشاردادن دکمه شوت، می‌توانید محدوده‌ای که ضربه شما دربر می‌گیرد را افزایش دهید. اما زمانی که دوباره دکمه شوت را در زمانی که پای بازیکن نزدیک به توپ است فشار دهید، از قطر این محدوده به طرز قابل توجهی کاسته خواهد شد.

سری فیفا همیشه از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین عناوین ورزشی هر سال است و با تغییراتی که در این مطلب مرور کردیم، و البته ویژگی‌های جدیدی که درآینده بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم، به نظر می‌رسد که با یک بازی کاملاً بازسازی شده و بهینه‌ شده، بهتر از همیشه رو‌به‌رو هستیم. نظر شما کاربران وبسایت چیست؟ آیا شما هم منتظر انتشار بازی در تاریخ پنج مهر (۲۷ سپتامبر) هستید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20
Telegram
پنج ویژگی جدید در گیم پلی بازی FIFA 20
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *