معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پلی استیشن ۵ خروجی صدای اپتیکال ندارد

پلی استیشن ۵ خروجی صدای اپتیکال ندارد

پلی استیشن ۵ برخلاف پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو خروجی صدای اپتیکال ندارد. سونی همانند کاری که مایکروسافت با ایکس باکس سری ایکس کرد؛ تصمیم گرفت خروجی اپتیکال صدا را به کنسول جدید خود اضافه نکند.

صدای اپتیکال

تایید این خبر مستقیما از طرف سونی نیست چرا که سازنده هم‌چنان تصویری از پورت‌های پشتی دستگاه منتشر نکرده است. اما سازنده هدست‌های Astro این را برای رسانه‌ها فاش کرد که کدام یک از هدست‌های این شرکت قرار است برای کنسول‌های نسل بعدی کار کنند.

صدای اپتیکال

Astro تایید کرد که یک تبدیل HDMI به اپتیکال برای پلی استیشن ۵ ارائه می‌دهد. این دستگاه سیگنال صوتی را از HDMI جدا می‌کند در حالی که قابلیت انتقال ۴K برای ویدیو و تصویر را داراست. این شرکت می‌گوید این آداپتور هیچگونه تاخیری برای سیگنال ایجاد نمی‌کند و قابلیت پشتیبانی از HDMI 2.1 و HDCP را داراست.

هر هدستی متفاوت است و این دستگاه‌ها در پلی استیشن ۵ در مقایسه با ایکس باکس سری ایکس کمی پیچیده‌تر هستند. بهتر است با مراجعه به وبسایت شرکت Astro و بررسی محصولات ببینید که کدام هدست‌ها برای شما کار می‌کند و به کدام آداپتورها در صورت وجود نیاز دارید. این شرکت قرار است صفحاتی با توضیحاتی کامل در آینده ایجاد کند.

صدای اپتیکال

خبرها خیلی غافلگیر کننده نیستند. صدای اپتیکال مدتی است که از رده خارج شده است. هدف این پورت جدا کردن صدا از HDMI و اختصاص دادن مستقیم آن به تصویر و ویدیو بود. البته بعضی تنظیمات اتصال همزمان هر دو را طلب می‌کنند در حالی که میان منابع صوتی موجود در داشبورد خود کنسول‌ها تناوب وجود دارد.

با این وجود، ناامیدکننده است که سونی این اطلاعات را حتی چند ماه پس از معرفی کنسول جدید منتشر نکرده است. این نکته هم شایان ذکر است که ما فقط چند ماه از عرضه فاصله داریم و قسمت پشتی پلی استیشن ۵ هم‌چنان نشان داده نشده است.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *