معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پلی‌ استیشن در صدر پر بازده ترین تبلیغات در سال ۲۰۲۱

پلی‌ استیشن در صدر پر بازده ترین تبلیغات در سال ۲۰۲۱

به تازگی اطلاعاتی در مورد نشر و بازخورد تبلیغات تلویزیونی توسط برندهای بزرگ صنعت بازی‌های ویدئویی جمع‌آوری شده و داده‌های آن نشان می‌دهند که بخش پلی‌ استیشن شرکت سونی در زمینه‌ی تبلیغات بسیار تهاجمی و موفق عمل کرده است.

پلی‌ استیشن

بدون شک سال ۲۰۲۰ را می‌توان دورانی منحصر به فرد و درخشان برای برند پلی‌ استیشن و هواداران آن به شمار آورد. در کنار عرضه‌ بازی‌های انحصاری شاهکار و بزرگ که موفق به کسب جوایز و افتخارات بسیار زیادی شدند، کنسول پلی‌ استیشن ۵ پس از مدت‌ها به بازار عرضه شد و علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی استقبالی فراتر از انتظار از این محصول نسل نهمی و قدرتمند داشتند. حال به نظر می‌رسد شرکت سونی تنها به این موفقیت اولیه قانع نبوده و قرار است آن را با قدرت هر چه تمام‌تر در سال ۲۰۲۱ ادامه دهد؛ چرا که نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهند شرکت سونی در امر تبلیغات و بازخورد با اختلاف از رقیبان خود برتر بوده است.

به نظر می‌رسد که هیجان و اشتیاق طرفداران برای تجربه‌ی بازی‌های نسل نهمی بر روی کنسول پلی‌ استیشن ۵ در بالاترین حد خود قرار دارد و از همین رو ممکن است شرکت سونی نخستین قسمت رویداد State of Play را در سال ۲۰۲۱، به زودی به نمایش درآورد. در هر صورت کاملا مشخص است که شرکت سونی به موفقیت برند پلی‌استیشن در دراز مدت اطمینان داشته و با سرمایه‌گذاری‌های زیاد، خلاقیت و تلاش مستمر در حال تبلیغ محصول جدید خود است.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط گروه تحلیلی iSpot.tv و گزارش آن در وب‌سایت VentureBeat، برند پلی‌استیشن از اواسط ماه دسامبر ۲۰۲۰ تا اواسط ژانویه‌ی ۲۰۲۱ بیش از ۴۴ درصد تبلیغات تلویزیونی مرتبط با محصولات ویدئویی را به خود اختصاص داده است که این تبلیغات در مجموع بیش از ۴۳۵٫۷ میلیون بازخورد و برداشت داشته‌اند. این میزان بازخورد از مجموع بیش از ۳۴۱ نمایش مختلف به دست آمده است که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان تبلیغ New Worlds to Explore به شمار آورد که علاوه بر نمایش عناوین انحصاری پلی‌استیشن ۵، به چشم‌اندازهای شرکت سونی در سال ۲۰۲۱ اشاره داشت. این تبلیغات تلویزیونی معمولا در میان بازی‌های ورزشی محبوب به مانند فوتبال، راگبی، بسکتبال و هاکی روی یخ و از شبکه‌های ورزشی ESPN ،ABC و ESPNU به نمایش در آمده‌اند.

پلی‌ استیشن در آغاز سال ۲۰۲۱ بیشترین بازخورد تبلیغاتی را داشته است

پلی‌ استیشن

با توجه به نمودار منتشر شده از میزان تبلیغات و بازخوردهای آن‌ها، می‌توان دریافت که بخش پلی‌استیشن از مجموع تبلیغات رقیب اصلی خود در توسعه و فروش عناوین انحصاری با کیفیت یعنی نینتندو و رقیب دیگر خود در زمینه‌ی سرویس‌های اشتراکی یعنی بخش ایکس‌ باکس شرکت مایکروسافت، فعالیت بیشتری داشته است. به نظر می‌رسد این تبلیغات گسترده و زیاد می‌توانند همچنان کنسول پلی‌استیشن ۵ را در کانون توجه علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی قرار دهند و شرکت سونی تنها نیاز به افزایش تولیدات این محصول خواهد داشت.

طبق نمودار منتشر شده، بخش ایکس‌باکس با ۱۶۳٫۷ میلیون بازدید تبلیغاتی در رده‌ی دوم فعالیت‌های تبلیغاتی یک ماه اخیر قرار داشته است. نکته‌ی جالب این خواهد بود که اکثر این آمار مربوط به تریلر Seize the Day بازی مولتی‌پلتفرم Cyberpunk 2077 می‌شود که شخصیت مشهور هالیوودی یعنی کیانو ریوز (Keanu Reeves) در آن حضور داشت. بخش ایکس‌باکس علاوه بر برنامه‌های زنده‌ی ورزشی، تبلیغات خود را بر فیلم‌های کمدی به مانند South Park و Family Guy و کانال‌هایی همچون Comedy Central متمرکز کرده بود.

در نهایت شرکت نینتندو در رده‌ی سوم فعالیت تبلیغاتی و دریافت بازخورد با میزان ۱۵۹٫۹ میلیون قرار دارد. این شرکت علاوه بر برنامه‌های تلویزیونی، بیشتر بر روی شبکه‌های خانوادگی و کودک‌پسند به مانند Disney Channel و Nickelodeon تمرکز داشته است و به نظر می‌رسد در راه جذب مشتری همچنان موفق خواهد بود.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *