معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / پلی‌استیشن به عنوان پرفروش برند در میان کنسول های خانگی نام خود را در رکوردهای گینس ثبت کرد

پلی‌استیشن به عنوان پرفروش برند در میان کنسول های خانگی نام خود را در رکوردهای گینس ثبت کرد

شرکت سونی توانست با فروش بیش از ۴۵۰ میلیون واحد دستگاه به عنوان پرفروش برند در میان کنسول های خانگی اسمش در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. این مقدار از مجموع فروش کنسول‌ها تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی محسوب شده است.
پرفروش برند در میان کنسول های خانگی
اولین نسخه از کنسول پلی‌استیشن در تاریخ ۳ دسامبر سال ۱۹۹۴ میلادی در ژاپن عرضه گردید. تقریبا حدود ۱۰۲ میلیون دستگاه از این کنسول به فروش رفت و به اولین کنسولی تبدیل شد که در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی به چنین آماری دست یافته است. به دنبال آن، کنسول پلی‌استیشن ۲ در تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۰۰ میلادی در ژاپن عرضه گردید. همچنین تا پاییز همان سال، این کنسول برای آمریکا شمالی و اروپا منتشر شد. کنسول پلی‌استیشن ۲ با فروشی در حدود ۱۵۵ میلیون دستگاه توانسته است به پرفروش‌ترین کنسول خانگی تمام دوران‌ها تبدیل شود.

در نسل هفتم، شرکت سونی با چالش سخت‌تری درگیر بود. کنسول پلی‌استیشن ۳ یک سال پس از عرضه‌ی کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ شرکت مایکروسافت منتشر شد. این کنسول در نوامبر سال ۲۰۰۶ میلادی عرضه گردید. این کنسول در دو نسخه که به ترتیب دارای فضای ۲۰ گیگابایت و ۶۰ گیگابایت بودند، با قیمت‌های ۵۰۰ دلاری و ۶۰۰ دلاری به فروش رفتند. از ویژگی‌های این کنسول می‌توان به قابلیت درایو Blue-Ray اشاره نمود. پلی‌استیشن ۳ در ابتدای نسل هفتم با مشکلات زیادی از لحاظ فروش و سخت‌افزار مواجه گردید، اما در اواخر نسل توانست به خوبی به رقابت با کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ بپردازد. این کنسول تا به امروز حدود ۸۷ میلیون واحد فروخته است و این آمار پایین‌ترین میزان فروش در بین کنسول‌های خانگی سونی محسول می‌گردد.

شرکت سونی با عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ توانست بار دیگر به دوران باشکوه خود در نسل ششم بازگردد. کنسول پلی‌استیشن ۴ در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی و یک هفته پیش از انتشار کنسول اکس‌باکس وان عرضه شد. تا به امروز بیش از ۱۰۲ میلیون دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۴ به فروش رفته است. همچنین کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار است در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟ لطفا نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن کلیک کنید

 پرفروش برند در میان کنسول های خانگی
Telegram

 پرفروش برند در میان کنسول های خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *