معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پتنت Dualshock 5 ویژگی بسیار جالبی را معرفی می‌کند

پتنت Dualshock 5 ویژگی بسیار جالبی را معرفی می‌کند

این طور که به نظر می‌رسد، Dualshock 5 قرار است مجهز به بازخورد زیستی باشد. این طور که پتنت تازه‌ی این کنترلر فاش می‌کند، این ویژگی با بهره‌برداری از علائم زیستی بازی‌باز، تجربه‌ی بازی را برای او شخصی‌سازی می‌کند.

Dualshock 5

به تازگی وبسایت Respawn First طی گزارشی از پتنت جدید Dualshock 5 پرده برداشته است. ظاهرا این کنترلر قرار است با استفاده از سنسورهایی ویژه، یک نوع بازخورد زیستی را از بازی‌باز دریافت کند. این ویژگی باعث درگیر شدن بیش از پیش بازی‌باز در دنیای بازی، به خصوص بازی‌های واقعیت مجازی، می‌شود. این طور که به نظر می‌رسد، این سنسورها یک سری تغییرات ویژه، مانند تغییر فعالیت الکتروپوستی بازی‌باز، را در نظر می‌گیرند و بدون نیاز به هیچ‌ گونه انتخاب اضافه از سوی بازی‌باز، یک سری تغییرات را در مکانیزم‌های بازی ایجاد می‌کنند.

البته از آن جایی که بسیاری از پتنت‌ها در محصول نهایی استفاده نمی‌شوند، نمی‌توان با قاطعیت از بهره‌برداری Dualshock 5 از این ویژگی خبر داد. با این وجود جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌ استیشن، پیش از این گفته بود که برخی از ویژگی‌های برتر پلی‌استیشن ۵ هنوز رونمایی نشده‌اند. شاید بازخورد زیستی یکی از این ویژگی‌های جذاب باشد. کازونوری یاماچی (Kazunori Yamauchi)، خالق سری Gran Turismo نیز گفته بود که قدرت سخت‌افزاری این دستگاه، باعث می‌شود بازی‌های آینده نرخ فریمی بیشتر از ۶۰ فریم بر ثانیه داشته باشند و حتی صحبت از نرخ فریم‌های ۱۲۰ و ۲۴۰ فریم بر ثانیه به میان آمده بود.

قطعا درگیر شدن بازی‌باز در دنیای بازی، یکی از اهداف اصلی کنسول‌های نسل بعد است که ظاهرا سخت‌افزار بسیار قدرتمندتر و تخصصی‌تری را برای هر جنبه از بازی در نظر گرفته‌اند. نمونه‌ی دیگر آن، استفاده از قطعات ویژه‌ی و مجزای صوت در هر دو کنسول نسل نهمی سونی و مایکروسافت است. اگر طبق برخی گزارشات به دست رسیده، ویروس کرونا باعث به تعویق افتادن عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد نشود، باید در تعطیلات ۲۰۲۰ منتظر عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ باشیم.

Dualshock 5
Telegram
Dualshock 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *