معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پتنت پلی‌ استیشن ۵ به ویژگی‌ های جدید رابط کاربری PS5 اشاره دارد

پتنت پلی‌ استیشن ۵ به ویژگی‌ های جدید رابط کاربری PS5 اشاره دارد

شرکت سونی اخیراً پتنت جدیدی از رابط کاربری PS5 ثبت نمود که اشاره‌های مستقیمی به این رابط کاربری به‌نظر متحول شده دارد.

رابط کاربری PS5

صحبت‌ها و اعلانیه‌هایی که از اعمال تغییر و تحول در رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ از سوی سونی به‌یاد داریم، همه نشان‌دهنده‌ی تلاش سونی برای ارائه‌ی رابط کاربری متفاوت از گذشته را دارند. در واقع، این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که در صدد اعمال تغییرات صددرصدی در رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ نسبت به رابط کاربری پلی‌استیشن ۴ است. اما با اینکه تاکنون هیچ تصویر رسمی از این رابط کاربری منتشر نشده است، اما بالاخره در روزها یا نهایتاً ماه‌های آتی شاهد محتوای این رابط کاربری خواهیم بود. از طرفی دیگر، با استناد به پتنتی (حق ثبت اختراع) که گویا سونی در ماه مارس میلادی ثبت نموده و تصاویرش نیز در روزهای اخیر منتشر شده است، می‌توانیم سرنخ‌هایی از این رابط کاربری جدید بیابیم.

لازم به ذکر است که این پتنت برای اولین بار توسط کاربری از ردیت به نام ResetEra که گویا متخصص کشف موارد و مدارک مخفی شرکت‌های صاحب‌نام بازی‌های ویدیویی است، کشف شده و وی حدس می‌زند که با استناد به این پتنت بتوان ویژگی‌ های رابط‌ کاربری پلی‌ استیشن ۵ را یافت.

پیش از همه، می‌توان به پنل اصلی صفحه اشاره نمود که گزینه‌هایی نظیر شروع مجدد بازی، ویرایش Party و یا انتقال به قسمت‌های مختلف بازی را در اختیار بازی‌باز قرار می‌دهد. همچنین، در گذشته نیز صحبت‌هایی از طراحی یک رابط‌کاربری پویا که اجازه‌ی انتقال بازی‌باز به بخش‌های خاص بازی را در آن واحد می‌دهند نیز گزارش شده بود.

پتنت رابط کاربری PS5

رابط کاربری PS5

پس از مورد ذکر شده، به بخشی می‌رسیم که کل زمان صرف شده را در کنار میزان پیشروی بازی‌باز در بازی نشان می‌دهد. همچنین، در این بخش از پتنت به پس‌زمینه‌ پویای رابط کاربری PS5 به همراه نمایش زنده‌ی فعالیت‌های دوستان و هم‌تیمی‌ها اشاره شده است.

رابط کاربری PS5

البته این نکته نیز باید درنظر گرفته شود که طی ماه‌های اخیر، شاهد ثبت اختراع‌های متعدد از سوی سونی برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ بوده‌ایم و این موضوع می‌تواند نهایی بودن پتنت فوق را رد کرده و یا آن را دستخوش تغییرات مجدد کند.

کنسول پلی‌ استیشن ۵، در تعطیلات پایان سال جاری میلادی به صورت رسمی عرضه خواهد شد.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *