معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / ویروس کرونا | پلی‌ استیشن برای کمک به توسعه‌دهندگان مستقل مبلغ ده میلیون دلار در نظر گرفت

ویروس کرونا | پلی‌ استیشن برای کمک به توسعه‌دهندگان مستقل مبلغ ده میلیون دلار در نظر گرفت

به عنوان بخشی از ابتکار جدید پلی‌استیشن (PlayStation) تحت عنوان “بازی در خانه (Play At Home)”، این شرکت سرمایه‌ای ده میلیون دلاری برای کمک به توسعه‌دهندگان مستقل که به دلیل بحران ناشی از ویروس کرونا دچار مشکلات مالی شده‌اند، در نظر گرفت. در حال حاضر، جزئیاتی در مورد چگونگی پرداخت این سرمایه به استودیوها و میزان تقاضای این توسعه‌دهندگان مستقل منتشر نشده است.

ویروس کرونا

رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، جیم ریان (Jim Ryan) در این باره می‌گوید:

توسعه‌دهندگان مستقل برای قلب و روح جامعه‌ی بازی بسیار مهم هستند و ما مشکلات و سختی‌های مالی را که بسیاری از استودیوهای بازی کوچکتر با آن روبرو هستند، درک می‌کنیم.

این تنها بخشی از ابتکار “بازی در خانه” است که هدف کمک به بقای فعالیت استودیوهای مستقل در عرصه‌ی تجاری دارد. یکی دیگر از این ابتکارها انتشار دو عنوان Journey و Uncharted: The Nathan Drake Collection به صورت رایگان بود. این اقدامات در جهت نگه داشتن افراد در محیط خانه با فراهم کردن سرگرمی رایگان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت. عنوان Journey به طور ویژه یک انتخاب خاص برای بازی‌بازانی است که به دنبال تجربه‌های خاص و پویای آنلاین و اجتماعی هستند.

این‌ها اولین اقدامات سونی در رابطه با کمک به شرایط بحرانی این روز‌ها نیست. پیش از این سونی صندوق کمک صد میلیون دلاری را در اوایل این ماه افتتاح کرده بود. این صندوق به طور ویژه برای پشتیبانی از کارکنان کادر پزشکی و فراهم کردن ملزومات ضروری برای مبارزه با بیماری کرونا شکل گرفت. اکنون این صندوق در نظر دارد تا به کمک توسعه‌دهندگان مستقل که تحت تأثیر این شرایط اقتصادی و مالی قرار گرفته اند، بپردازد.

سونی تنها یکی از شرکت‌های صنعت بازی‌سازی است که نقش خود را برای کمک به مبارزه با شیوع ویروس کرونا، نگه داشتن افراد در خانه و ارائه‌ی پشتیبانی در مواقع ضروری ایفا می‌کند. تعدادی دیگر از ناشران و توسعه‌‌دهندگان نیز با هدف کمک به مردم در این شرایط بحرانی اقداماتی انجام داده‌اند.

ویروس کرونا
Telegram
ویروس کرونا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *