معماری
خانه / پلی استیشن 5 / ویدئو‌های جدیدی از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ منتشر شدند

ویدئو‌های جدیدی از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ منتشر شدند

سونی پنجشنبه رسماً از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ رونمایی کرد و ویژگی‌های آن را در طی یک ویدئو به طرفداران نشان داد. همان‌طور که می‌دانید، یکی از کارمندان شرکت سونی توضیحات مختلفی را در آن ویدئو ارائه داد. متاسفانه این موضوع باعث شد تا زیاد به بخش طراحی صوتی و موسیقی رابط کاربری توجه نشود. حال وب‌سایت ژاپنی ۴Gamer دو ویدئوی جدید را از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ منتشر کرده است که این موارد را بهتر به نمایش می‌گذارند.

رابط کاربری پلی‌ استیشن 5

رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵ برروی سرعت و سهولت دسترسی تمرکز دارد. به همین خاطر، بازی‌بازان می‌توانند در زمان تجربه‌ی عناوین مورد علاقه‌ی خود نیز به منو‌های مختلف رابط کاربری دسترسی داشته باشند. حتی فروشگاه پلی‌‌ استیشن نیز حالا بخشی از سیستم است و دیگر یک برنامه‌ی جدا محسوب نمی‌شود.

 

در کنسول پلی استیشن ۵ گیمر با فشردن دکمه‌ی PS روی کنترلر خود وارد کنترل سنتر می‌شود. در این محیط جزئیات زیادی مقابل بازیکن قرار می‌گیرند و مثلا می‌توانیم بفهمیم که برای کسب یک تروفی خاص در یک بازی، دقیقا باید چه کارهایی را انجام بدهیم و چه‌قدر به گرفتن آن تروفی نزدیک شده‌ایم. راستی برای آن‌هایی که علاقه‌مند به تماشای استریم بازی‌های متفاوت هستند، پلی استیشن ۵ قابلیت جالبی دارد که اجازه می‌دهد هم به بازی خود ادامه بدهید و هم در گوشه‌ی تصویر، استریم یک شخص دیگر را ببینید.

یوروگیمر که اطلاعات رسمی بیشتری راجع به UI پلی استیشن ۵ دریافت کرده است، می‌گوید رابط کاربری این کنسول واقعا تاثیر مثبت قابل توجهی روی تجربه‌ی گیمر می‌گذارد. برای نمونه این رسانه معتقد است که استفاده از دکمه‌ی Create برای ثبت تصاویر و ویدیوهای متفاوت از بازی، جذاب‌تر و کارآمدتر از دکمه‌ی Share کنسول پلی استیشن ۴ است. نویسنده‌ی سایت یوروگیمر باور دارد که این رابط کاربری صرفا زیباتر و کم‌ایرادتر از UI پلی استیشن ۴ نیست. بلکه شامل قابلیت‌هایی می‌شود که تا امروز در هیچ کنسول بازی ویدیویی، آن‌ها را ندیده‌ایم.

ویدئوی اول از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵:

 

ویدئوی دوم از رابط کاربری پلی‌ استیشن ۵:

 

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *