معماری
خانه / جدول فروش هفتگی / ورود قدرتمند Marvel’s Avengers | جدول فروش هفتگی بریتانیا

ورود قدرتمند Marvel’s Avengers | جدول فروش هفتگی بریتانیا

به تازگی جدول فروش هفتگی بریتانیا منتشر شده است و برای نخستین بار در هفته‌‌های گذشته شاهد حضور سه نام کاملا جدید در سه رتبه‌ی نخست این جدول خواهیم بود که می‌توان نام بازی جدید و ابرقهرمانی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) را در صدر آن‌ها مشاهده کرد.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

عنوان Marvel’s Avengers توسط استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) که در توسعه‌ی سری Tomb Raider نقش داشته است، توسعه یافت و در همین هفته‌ی گذشته به صورت رسمی در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت. این بازی در مقایسه با عنوان Shadow of the Tomb Raider در سال ۲۰۱۸ که استودیوی کریستال داینامیکس در توسعه‌ی آن مشارکت داشت، تقریبا میزان فروش برابری در هفته‌ی نخست عرضه‌ را به ثبت رسانده است. در واقع عنوان ابرقهرمانی Marvel’s Avengers تنها به میزان ۲ درصد از میزان فروش آخرین نسخه از سری Tomb Raider در هفته‌ی نخست انتشار، آمار بیشتری را به ثبت رسانده است.

شاید بتوان گفت که فروش هفته‌ی اول بازی مولتی‌پلتفرم Marvel’s Avengers در مقایسه با عنوان بزرگ دیگر دنیای مارول یعنی عنوان انحصاری Marvel’s Spider-Man برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ قابل مقایسه نخواهد بود؛ به طوری که عنوان Marvel’s Avengers کمتر از یک سوم میزان فروش فیزیکی بازی Marvel’s Spider-Man در هفته‌ی نخست عرضه در کشور انگلستان فروش داشته است و اگر میزان فروش دیجیتالی این دو عنوان را هم به این بررسی بیفزاییم، اختلاف بسیار بیشتر خواهد بود.

البته باید توجه داشت که عنوان Marvel’s Avengers کاملا سبک و سیاق متفاوتی با دو بازی Marvel’s Spider-Man و Shadow of the Tomb Raider دارد. جدیدترین اثر استودیوی کریستال داینامیکس دارای محتویات و مولفه‌های بزرگ برای بخش چندنفره و آنلاین خواهد بود و قرار است یک بازی سرویس-محور باشد. این در حالی است که دو بازی مذکور دیگر تنها برروی بخش داستانی و تک نفره‌ی خود تمرکز دارند؛ در نتیجه میزان فروش در هفته‌ی نخست را نمی‌توان یک ملاک شکست یا پیروزی برای عنوانی به مانند Marvel’s Avengers به حساب آورد و باید منتظر ماند و دید که استودیوی کریستال داینامیکس در طول‌ سال‌های پیش رو چگونه از این بازی پشتیبانی خواهد کرد و چه محتویاتی را برای آن در نظر گرفته است. در واقع ملاک موفقیت یک بازی سرویس-محور بیشتر تکامل آن در طول سال‌های پس از عرضه و جذب مخاطبین فراوان خواهد بود تا میزان فروش آن در ماه‌های اولیه. با این حال این نکته نیز حائز اهمیت خواهد بود که بازی Marvel’s Avengers یک اثر بین‌نسلی به شمار می‌آید و در پایان عمر کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شده است که همین امر نیز ممکن است فروش آن را تا حدودی به آینده‌ی نه چندان دور موکول کرده باشد.

با نگاهی به جدول فروش این هفته‌ی کشور انگلستان، می‌توان بازی جدید شرکت اکتیویژن (Activision) را مشاهده کرد که در واقع بازسازی دو عنوان محبوب و لذت‌بخش از سال‌های دور به شمار می‌آید. عنوان Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 یک بازی فوق‌العاده و محبوب به شمار می‌آید که در مقایسه با نسخه‌ی قبلی این مجموعه در سال ۲۰۱۵ یعنی عنوان Tony Hawk’s Pro Skater 5، میزان فروش ۴۴۸ درصد بیشتر را نشان می‌دهد. این آمار و ارقام به خوبی بیانگر این واقعیت هستند که استودیوی ویکاریوس ویژنز (Vicarious Visions) توانسته است بار دیگر طرفداران این سری محبوب اسکیت‌سواری را راضی کرده و روح تازه‌ای را به این سبک بدمد. بدون شک اگر موفقیت‌های تجاری بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 به همین روال ادامه پیدا کند، شرکت اکتیویژن توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی آن را در دستور کار قرار خواهد داد.

سومین بازی برتر جدول فروش انگلستان این هفته به عنوان ورزشی تازه منتشر شده‌ی NBA 2K21 تعلق گرفته است. متاسفانه اثر جدید استودیوی توکی گیمز (۲K Games) در فروش هفته‌ی اول انتشار به مانند نسخه‌ی قبلی عمل نکرده و کاهش فروش حدود ۳۷ درصدی را نسبت به بازی NBA 2K20 تجربه می‌کند. با این که فروش دیجیتالی این عناوین در جدول فروش انگلستان لحاظ نمی‌شود اما این میزان فروش ممکن است نشان از عدم رضایت کافی بازی‌بازان و هواداران از سیاست‌های جدید شرکت توکی گیمز داشته باشد.

به جز سه بازی تازه منتشر شده که در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته‌اند، دیگر شاهد تحرک چشمگیری در عناوین جدول مذکور نبوده‌ایم. بازی فوق‌العاده‌ی Animal Crossing: New Horizons در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفته است و هنوز هم نشان از محبوبیت بالای کنسول نینتندو سوییچ دارد. با این حال آمار و ارقام نشان از افزایش میزان ۲۳۷ درصدی در فروش بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RPG) دارد تا در نهایت در رتبه‌ی یازدهم فروش فیزیکی کشور انگلستان قرار گیرد.

به صورت کلی می‌توان اظهار داشت که فروش کلی نسخه‌ی فیزیکی بازی‌های ویدئویی در کشور انگلستان در هفته‌ی گذشته با رشد بیش از ۳۷ درصدی روبرو شده است که یکی از دلایل عمده‌ی آن را می‌توان عرضه‌ی سه بازی بزرگ و پرطرفدار به شمار آورد.

 

جدول فروش هفتگی بریتانیا

 

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Marvel’s Avengers ۱ ورودی جدید
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 ۲ ورودی جدید
NBA 2K21 ۳ ورودی جدید
Animal Crossing: New Horizons ۴ ۱
Mario Kart 8: Deluxe ۵ ۳
(Minecraft (Switch ۶ ۵
Grand Theft Auto 5 ۷ ۴
FIFA 20 ۸ ۷
Ghost of Tsushima ۹ ۶
PGA Tour 2K21 ۱۰ ۲

 

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *