معماری
خانه / سیستم عامل ، اپلیکیشن و نرم افزار / هکرها به ۱٫۳ میلیون کاربر آندروید حمله کردند

هکرها به ۱٫۳ میلیون کاربر آندروید حمله کردند

تعدادی از کاربران آندروید با دانلود اپلیکیشن‌های نامعتبر و مخرب باعث شدند که بدافزار به گوشی آنها نفوذ کند. این بدافزار به ۱٫۳ میلیون حساب کاربری گوگل حمله کرده است. این بدافزار از گوشی‌هایی که به آن نفوذ کرده، داده جمع آوری می‌کند و آنها را درون یک روت‌کیت قرار می‌دهد. وقتی گوشی روت می‌شود، اکانت‌های ایمیل دزدیده شده و درون اپلیکیشن‌های گوشی کدی گذاشته می‌شود که در نهایت به نصب برنامه‌های مخرب بیشتر منجر می‌شود.

هکرها به تصاویر کاربران، گوگل پلی، Google Docs و حساب های Gmail دسترسی پیدا می‌کنند. کسانی که نسخه های جدیدتر اندروید مثل مارشمالو و نوقا را دارند از این خطر در امان مانده‌اند. اما افرادی که گوشی‌هایشان در معرض حمله هکرها قرار گرفته از اندروید «جلی بین»، «کیت‌کت» و «لالی‌پاپ» استفاده می‌کنند. از ۱٫۳ میلیون حساب کاربری گوگل که هک شده‌اند، ۵۷ درصد در آسیا، ۱۹ درصد در آمریکا، ۱۵ درصد در آفریقا و ۹ درصد در اروپا واقع هستند.
گوگل به نوبه خودش اپلیکیشن‌های مخرب را از Google Play Store حذف کرده است. روزانه ۱۳۰۰۰ اکانت گوگل مورد حمله هکرها قرار می‌گیرند. اگر به گوشی شما هم حمله شده، باید اندرویدتان را از نو نصب و تمام پسوردهایتان را عوض کنید.

 آندروید

آندروید
آندروید

منبع:Phone Arena

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *