معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | هر کاربر می تواند تنها یک پلی استیشن ۵ را پیش خرید کند

شایعه | هر کاربر می تواند تنها یک پلی استیشن ۵ را پیش خرید کند

در ساعات آغازین امروز، کاربری با نام Kgarvey در سایت Reddit اعلام کرد که با دسترسی به کدهای مرکزی وب‌سایت پلی استیشن توانسته است اطلاعات بسیار جالبی را به دست آورد. او مدعی شده است که در میان کدهای این سایت اخطاری وجود دارد که به‌مشتریان اجازه نمی‌دهد در صورت خرید یک پلی استیشن ۵ کنسولی دیگر را نیز خریداری کنند، و این اخطار در مورد خرید دو مدل متفاوت کنسول پلی استیشن ۵ یعنی نسخه دیجیتالی و نسخه دارای درایو دیسک نیز صادق است و مشتریان حتی اگر قصد داشته باشند تا از هر نسخه این کنسول یک دستگاه را نیز خریداری کنند، این امکان وجود نخواهد داشت.

پلی استیشن 5
پلی استیشن ۵

در متن کوتاه این کاربر آمده است: « شما تنها می‌توانید یک کنسول را از فروشگاه رسمی سونی و به‌صورت مستقیم خریداری کنید، و این موضوع حتی میان دو نسخه کنسول نیز تفاوتی قائل نشده است و اگر شما تنها یک‌بار پلی استیشن ۵ را برای پیش خرید به سبد خرید خود اضافه کنید دیگر قادر نخواهید هیچ مدل دیگری از این کنسول را حداقل در سایت پلی استیشن خریداری کنید.»

در کدهای استخراج شده از وب‌سایت پلی استیشن اطلاعات جالب دیگری نیز به‌چشم می‌خورد، نظیر اضافه شدن یک برچسب به محصولات و عناوین پلی استیشن ۴ که قادر هستند در پلی استیشن ۵ نیز پشتیبانی شوند. و این موضوع می‌تواند گواه این حقیقت باشد که برخلاف گفته‌های سونی بسیاری از عناوین پلی استیشن ۴ با کنسول نسل نهمی این شرکت سنخیت ندارند و آن‌طور که مشخص است بسیاری از عناوین این کنسول قادر نخواهند بود حداقل در زمان انتشار پلی استیشن ۵ روی این کنسول به‌اجرا درآیند.

براساس یک گزارش جدید، سونی به‌تازگی روند تولید کنسول پلی استیشن ۵ را به‌شدت افزایش داده است و طبق اخبار این شرکت ژاپنی قصد دارد تا قبل از زمان انتشار این کنسول انبارهای این شرکت قادر باشند حداکثر ۱۰ میلیون واحد کنسول را در خود جای دهند. اما این موضوع باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تولید این کنسول در کشور چین می‌تواند چالش‌های متعددی را با خود به‌همراه داشته باشد. و پیش‌بینی می‌شود که در چند ماه اولیه عرضه این کنسول فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان کشورهای آمریکا شمالی نتوانند به میزان مورد نیاز مشتریان خود کنسول‌های پلی استیشن ۵ را وارد انبارهای خود کنند. هم‌چنین در آخرین اخبار اضافه شده است که سونی تصمیم گرفته است تولید کنترلرهای DualSence را نیز به‌شدت افزایش دهد.

اگرچه پلی استیشن ۵ هنوز هیچ قیمت رسمی را دریافت نکرده است، اما خطای موجود در سایت مربوط به پیش‌خرید این کنسول می‌تواند نشانه‌ای باشد که اطلاعات و مشخصات نهایی کنسول امکان دارد هر لحظه توسط سونی رونمایی شود، پس اگر شما نیز برای کنسول جدید سونی هیجان‌زده هستید می‌توانید به‌دقت اخبار سایت را در روزهای آینده برای اطلاع از آخرین اخبار دنبال کنید.

Telegram
Telegram
پلی استیشن ۵
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *