معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / گزارش | هر دو کنسول نسل نهم مایکروسافت با ضرر مالی به فروش خواهند رفت

گزارش | هر دو کنسول نسل نهم مایکروسافت با ضرر مالی به فروش خواهند رفت

طبق گزارشات تأیید نشده‌ای که به تازگی منتشر شده است، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت با ضرر قابل توجهی هر دو کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس و ایکس‌ باکس سری اس را به فروش خواهد رساند.

مایکروسافت

کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس و ایکس‌ باکس سری اس

مدتی قبل بود که شرکت مایکروسافت سرانجام قیمت و تاریخ دقیق عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی خود را اعلام کرد. کنسول پرچم‌دار شرکت مایکروسافت یعنی ایکس‌ باکس سری ایکس با قیمت ۴۹۹ دلار و کنسول ایکس‌ باکس سری اس نیز با قیمت ۲۹۹ دلار در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۰) روانه‌ی بازار خواهند شد. قیمت اعلام شده برای هر دو کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت، باعث خوشحالی بسیاری از بازی‌بازان سراسر جهان شد و طبق گزارشات تأیید نشده‌ای که به تازگی منتشر شده است، به نظر می‌رسد این کمپانی هر دو کنسول خود را در زمان انتشار با ضرر مالی به فروش خواهد رساند.

به تازگی یکی از کاربران شبکه‌ی توییتر (Twitter) با نام کاربری Benji-Sales از آقای جف گراب (Jeff Grubb)، گزارشگر و‌ب‌سایت خبری Beat reporter و یکی از اینسایدرهای (Insider) مطرح صنعت بازی‌های ویدئویی، سوال کرده است که آیا شرکت مایکروسافت در فروش کنسول ایکس‌ باکس سری اس ضرری متحمل خواهد شد که ایشان در ضمن دادن جواب مثبت به این سوال، اعلام کرده‌اند که شرکت مایکروسافت هر دو کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس و اس را با ضرر به فروش خواهد رساند که البته به نظر می‌رسد میزان این ضرر برای کنسول ارزانتر این شرکت یعنی ایکس‌ باکس سری اس، بیشتر نیز خواهد بود.

 

تصویر مربوط به  گفت‌ و گو ضرر مالی کنسول های نسل نهم مایکروسافت

مایکروسافت

در واقع استراتژی شرکت مایکروسافت در اوایل نسل نهم کنسول‌ها به این صورت خواهد بود که دو کنسول خود را کمتر از قیمت تمام شده برای کارخانه‌ی تولید کننده به فروش خواهد رساند تا موفق به فروش بسیار بالای کنسول در همان اوایل نسل بشود، سپس به روش‌های گوناگون از جمله فروش دیجیتالی بازی‌ها، سرویس‌ های ایکس‌ باکس لایو گلد و ایکس‌ باکس گیم پس و موارد دیگر این ضرر را طی چند ماه جبران کند. تولید سخت‌افزارها نیز با پیشرفت تکنولوژی به مرور خرج کمتری روی دست این کمپانی خواهد گذاشت تا در نهایت شرکت مایکروسافت پس از گذشت یک یا دو سال از هر دو طریق فروش نرم‌افزار و سخت‌افزارهای ایکس‌ باکس به سوددهی برسد.

اگرچه استراتژی تولید سخت‌افزار کنسول‌های بازی با ضرر مالی روش جدیدی در صنعت بازی‌های ویدئویی محسوب نمی‌شود و ما در گذشته نیز بر سر کنسول‌هایی همچون پلی‌ استیشن ۳ شاهد این موضوع بوده‌ایم؛ اما در نسل نهم کنسول‌ها و با توجه به دیجیتالی شدن بسیاری از خریدهای بازی‌بازان سراسر جهان، مطمئناً هر دو کمپانی سونی و مایکروسافت قدرت بیشتری بر سر مانور دادن برروی این موضوع خواهند داشت.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *