معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / واقعیت مجازی / هر آنچه در مورد PSVR 2 واقعیت مجازی نسل بعد سونی می‌دانیم

هر آنچه در مورد PSVR 2 واقعیت مجازی نسل بعد سونی می‌دانیم

ما می‌دانیم که کنسول پلی‌ استیشن ۵ با هدست‌ های واقعیت مجازی پلی‌استیشن نیز سازگاری دارد. اولین دستگاه واقعیت مجازی در ۱۱ اکتبر سال ۲۰۱۶ عرضه شد و تا دسامبر سال ۲۰۱۹ بیش از ۵ میلیون واحد فروش داشت. با این وجود، شایعه‌هایی در فضای مجازی دیده می‌شود مبنی بر آن که نسل بعدی دستگاه واقعیت مجازی سونی با نام PSVR 2 در دست تحقیق و توسعه قرار دارد. ما انتظار داریم که نوآوری‌ها و ویژگی‌های تازه‌ای برای آن در نظر گرفته شده باشد.

PSVR 2

ما تصمیم گرفتیم تمامی اخبار و اطلاعات منتشر شده از دستگاه واقعیت مجازی بعدی پلی‌استیشن را جمع‌آوری کنیم، از مشخصات گرفته تا قیمت آن را در قالب چند خبر مختلف بررسی خواهیم کرد.

سونی در مورد PSVR 2 چه می‌گوید؟

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) موضع کاملاََ مشخصی در مورد PSVR 2 دارد. آن‌ها در حال حاضر چیزی برای اشتراک ندارند و هیچ جزئیات رسمی پیرامون آن منتشر نکرده‌اند. بیانیه‌ی رسمی از این قرار است:

ما چیزی برای ارائه نداریم و نمی‌توانیم در مورد محصول نسل بعدی VR صحبت کنیم. ما همچنان به واقعیت مجازی ایمان داریم و سعی می‌کنیم که تجربه‌های تعاملی معناداری پیرامون آن خلق کنیم.

به وضوع مشخص است که سونی واقعیت مجازی را باور دارد و احتمالاََ آن را بخش مهمی از سرگرمی‌های تعاملی در آینده می‌داند. باید دید تلاش‌های آن‌ها و رقبای تجاریشان به کجا می‌رسد.

مشخصات PSVR 2

مشخصات PSVR 2 و ثبت اختراع

 

بیشتر اطلاعاتی که در مورد PSVR 2 در دست داریم به یک سری ثبت اختراع محدود می‌شود. به احتمال زیاد یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌های دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی بازخورد هاپتیک (Haptic Feedback) خواهد بود که تکنولوژی آن توسط Immersion Corp توسعه می‌یابد. از طرفی این قابلیت توسط ثبت اختراع دیگری با نام VR Glove نیز حمایت می‌شود و به احتمال زیاد بازخورد هاپتیک یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های PSVR 2 باشد. یک ثبت اختراع دیگر نیز به این قابلیت اشاره دارد که PSVR 2 توانایی ردیابی تمامی حرکات صورت را دارد و می‌تواند آن‌ها را به بازی وارد کند.

سونی مدتی پیش به دنبال یک مدیر برای رهبری پروژه‌ی هدست واقعیت مجازی بوده است. به طور دقیق‌تر آن‌ها به دنبال شخصی با مهارت‌های “توسعه‌ی نمایشگر سوار بر سر برای نسل بعدی دستگاه‌ واقعیت مجازی” بوده‌اند. در کنار همه‌‌ی این جزئیات، اطلاعاتی مبنی بر قابلیت‌هایی که باید از نسل بعدی دستگاه واقعیت مجازی سونی انتظار داشته باشید نیز لیست شده است. بر اساس این گزارش، تیم توسعه‌ی دستگاه واقعیت مجازی نسل بعدی شرکت سونی بر روی “طرحی بر اساس تشعشع گرما” کار می‌کند و البته PSVR 2 به صورت بی‌سیم در دست تحقیق و طراحی قرار دارد. ما قبلاََ ثبت اختراعی را مبنی بر دستگاه واقعیت مجازی بی‌سیم از سوی سونی مشاهده کرده بودیم و این گزارش آن اطلاعات را به تایید می‌رساند. در حال حاضر دستگاه واقعیت مجازی شرکت ولو (Valve) به صورت بی‌سیم کار می‌کند.

آخرین ثبت اختراع نیز نشان می‌دهد که PSVR 2 هدف اصلی خود را کاهش سرگیجه و مشکل حالت تهوع قرار داده و همچنین قصد دارد غوطه‌وری در دنیای بازی را نیز به سطح جدیدی ببرد.

قیمت PSVR 2

تا به این لحظه قیمتی برای دستگاه واقعیت مجازی PSVR 2 اعلام نشده است، اگرچه با توجه به اضافه شدن یک صفحه نمایش و همچنین بهبودهای متعدد، انتظار داریم که قیمتی بیشتر از ۲۴۹٫۹۹ دلار داشته باشد.

بازی‌های PSVR 2

شایعه‌های زیادی وجود دارند مبنی بر این که سازندگان بازی Blood & Truth بر روی یک پروژه‌‌‌ی نسل بعدی برای PSVR 2 کار می‌کنند. فراتر از آن، شایعه‌های زیادی مبنی بر ساخت بازی برای PSVR 2 وجود ندارد.

تاریخ عرضه‌ی PSVR 2

شرکت سونی هنوز از PSVR 2 رونمایی نکرده است، بنابراین خبری از تاریخ عرضه نیز در دست نیست. با این حال، مدتی پیش یک سازنده اعلام کرده بود که حداقل تا یک سال پس از عرضه‌ی پلی‌ استیشن ۵ خبری از PSVR 2 منتشر نخواهد شد. این گزارش کاملاََ منطقی به نظر می‌رسد، چرا که مشخصاََ سونی تمرکز خود را بر روی پلی‌ استیشن ۵ گذاشته است و در حال حاضر قصد دارد آن را در دسترس همه‌ی طرفداران قرار دهد. شاید در سال ۲۰۲۲ اخباری پیرامون PSVR 2 به اشتراک گذاشته شود.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *