معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / نینتندو سوییچ و پلی ‌استیشن ۵ پر فروش ‌ترین کنسول ‌های ماه ژانویه در آمریکا بودند

نینتندو سوییچ و پلی ‌استیشن ۵ پر فروش ‌ترین کنسول ‌های ماه ژانویه در آمریکا بودند

گروه آماری NPD Group اخیراً گزارش مربوط به پر فروش ‌ترین کنسول ‌های ماه ژانویه را منتشر کرده است که عملکرد عالی کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ و نینتندو سوییچ را در آمریکا نشان می‌دهد.

پر فروش ‌ترین کنسول ‌های ماه ژانویه

پر فروش ‌ترین کنسول ‌های ماه ژانویه در آمریکا

طبق اطلاعات منتشر شده، نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول ژانویه‌ ۲۰۲۱ آمریکا از نظر تعداد دستگاه‌های فروخته شده بود. در واقع پس از عملکرد کنسول نینتندو وی در ژانویه‌ ۲۰۱۰، کنسول ترکیبی نینتندو بیشترین فروش یک کنسول بازی را در ماه ژانویه داشته که تحسین برانگیز است.

از طرف دیگر، پلی‌استیشن ۵ موفق شد تا جایگاه پرفروش‌ترین کنسول ژانویه ۲۰۲۱ آمریکا از نظر میزان فروش دلاری (درامد) را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که کنسول جدید سونی پس از فروش نینتندو وی در ژانویه‌ی ۲۰۰۹، بیشترین میزان فروش دلاری را در یک ماه ژانویه داشته است که علی رغم مشکلات کمبود موجودی، تقاضای بالای این محصول محبوب را نشان می‌دهد. همچنین کنترلر دوال‌سنس سفید و هدست Pulse 3D نیز به ترتیب پرفروش‌ترین وسیله‌ی جانبی و پرفروش‌ترین هدست/هدفون ماه ژانویه در آمریکا بودند.

در مجموع، فروش بخش سخت افزار صنعت بازی‌های ویدئویی در ماه ژانویه به ۳۱۹ میلیارد دلار رسید که نسبت به عملکرد سال گذشته، ۱۴۴ درصد رشد داشته است. همچنین پس از فروش سخت افزار در ژانویه‌ی ۲۰۱۱ که به رقم ۳۲۳ میلیارد دلار رسید، ژانویه‌ ۲۰۲۱ بیشترین فروش سخت افزار را در این ماه به خصوص داشته است. اگرچه NPD در گزارش خود به عملکرد کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس اشاره نکرده است، اما آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) در پاسخ به یکی از کاربران توییتر اعلام کرد تا آن جایی که می‌داند، تمام دستگاه‌های عرضه شده به فروشگاه‌ها به فروش رسیده‌اند. پس پلتفرم مایکروسافت نیز عملکرد خوبی را در ماه ژانویه داشته است.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *