معماری
خانه / نکته ها و ترفند ها / نکات کلیدی برای موفقیت در بازی Crash Bandicoot 4

نکات کلیدی برای موفقیت در بازی Crash Bandicoot 4

بازی Crash Bandicoot 4 طبق نظر منتقدان و هم‌چنین بازیکنانی که تا به این لحظه توانسته‌اند این عنوان را تجربه کنند، یکی از دشوارترین عناوین این فرنچایز به‌حساب می‌آید. و اگر شما تصمیم دارید تا در حین تجربه خود به تمامی نکات مخفی اهمیت دهید و سعی در جمع‌آوری تمامی نوارهای ویدیویی و دیگر اشیا گم‌شده داشته باشید، این ماجراجویی به‌مراتب دشوارتر نیز خواهد شد. اگرچه که در نسخه‌های گذشته سری بازی‌های Crash Bandicoot نیز اشیا و مراحل مخفی در بازی حضور پررنگی داشته‌اند، اما سازندگان بازی Crash Bandicoot 4 با برداشتن یک قدم دیگر نسبت به عناوین گذشته، هر مرحله از بازی را مملو از نکات مخفی و اشیا گم‌شده‌ای کرده‌اند که بازیکنان برای یافتن آن‌ها باید ساعت‌ها به ماجراجویی و آزمون و خطاهای پیاپی بپردازند.

بازی Crash Bandicoot 4

بنابراین اگر شما تصمیم دارید تا راه دشوار را پیش گرفته و از اولین مرحله بازی به‌دنبال تمامی اشیا گم‌شده بروید و یا برعکس قصد یک ماجراجویی لذت بخش و بدون مشکل را دارید، شاید بخواهید تا به چند نکته مهم و پیشنهادی که در ادامه مطلب بیان می‌شود نگاهی بیاندازید، زیرا به‌هر میزان که شما خودتان را یک بازیکن حرفه‌ای در زمینه عناوین Crash Bandicoot به‌حساب می‌آورید، ممکن است تا با ندانستن برخی از نکات جزئی زمان زیادی را صرف انجام دوباره مراحل کنید. اما همانند همیشه پیشنهاد ما به شما این است که حتما در اولین تجربه خود سعی کنید تا نهایت لذت را از ماجراجویی مقابل خود کسب کنید، و سپس به اندیشه بدست آوردن تمام اشیا گم شده و یا شکستن تمامی جعبه‌ها باشید.

 

نکات بازی Crash Bandicoot 4

با دقت تمامی پرتگاه‌ها و شکاف‌ها را برسی کنید

تقریبا در تمامی نقاط کور و پرتگاه‌های بازی Crash Bandicoot 4 جعبه‌هایی پنهان شده‌اند. به‌عنوان مثال اگر در مرحله‌ای یک شکاف در صخره و یا ساختمانی دیده می‌شود، می‌توانید مطمئن باشید که در آن جا جعبه‌ای پنهان شده است. پس اگر در هریک از مراحل به مکان و یا سازه‌ای عجیب برخورد کردید که دارای بافت‌ و جزییات زیادی در تکسچرهای خود بود، می‌توانید مطمئن باشید که توسعه دهندگان بازی زمان زیادی را صرف طراحی آن صخره و یا ساختمان به‌نظر مخروبه و کاملا بدون استفاده کرده‌اند، پس حتما دلیلی داشته است و درون آن شکاف و یا سازه قطعا جعبه‌ای انتظار شما را می‌کشد. هم‌چنین پیشنهاد می‌شود که همیشه به پشت درختان و زیر شاخه‌های آن‌‌ها نگاهی بیاندازید. برای بدست آوردن الماس مخصوص در انتها بازی شما باید تمامی جعبه‌های درون بازی را کشف کنید و نابود سازید، که مسئولیتی بسیار دشوار و هم‌چنین نیازمند زمان است اما قطعا غیر ممکن نخواهد بود.

توجه خود را زیاد متمرکز به شکستن تمامی جعبه‌ها نکنید

بازی Crash Bandicoot 4 در نگاه اول بسیار چالش برانگیز است و بازیکنان را بدون وقفه دعوت به ماجراجویی‌های بی‌پایان در مراحل بزرگ و پر رمز و راز خود می‌کند، اما باید این نکته را نیز درنظر داشته باشید که این بازی درکنار تمامی چالش‌های خود می‌تواند یک تجربه بسیار لذت‌بخش، زیبا و بدون استرس باشد. پس در تجربه اول خود سعی کنید تا نهایت زیبایی‌ها و نکات ارزنده‌ای که مشاهده می‌کنید را احساس کنید و هیچ‌گاه نگران جعبه‌هایی که در مراحل گذشته فراموش کردید و یا موفق به شکستن آن‌ها نشده‌اید، نباشید. باتوجه به محتویات و چالش‌های متعددی که در هر مرحله از بازی Crash Bandicoot 4 طراحی شده است، دیگر نیاز نیست همانند عناوین گذشته تمام توجه خود را متمرکز بر شکست جعبه‌ها کنید و می‌توانید چالش‌های دیگر بازی مانند موفقیت در مراحل بدون حتی یک بار شکست و یا بدست آوردن الماس‌های مخفی را جایگزین از دست رفتن چندین جعبه کنید. هم‌چنین به احتمال بسیار زیاد شما هیچ‌گاه نمی‌توانید با یک بار تجربه بازی تمامی جعبه‌ها و یا اشیا مخفی را بدست آورید و این چالش نیازمند چندین بار تجربه هر مرحله است. پس زیاد به خود سخت نگیرید و سعی کنید هر چند جعبه که می‌توانید را از سر راه خود بردارید.

سعی کنید برای نخستین بار بازی را با درجه سختی Modern تجربه کنید

تمامی بازیکنان چیره دست عناوین Crash Bandicoot سعی خواهند کرد تا در اولین تجربه خود حتما بازی را با درجه سختی Classic به پایان برسانند. اما این تصمیم به معنا تهیه یک بلیط یک طرفه به سفری مملو از سر درد و استرس خواهد بود، زیرا این درجه سختی همانند نسخه‌های گذشته بازی تنها به شما تعداد محدودی فرصت برای به پایان رساندن مراحل خواهد داد و همین موضوع باعث خواهد شد تا شما به صورت مدام و برای ساعت‌ها مجبور شوید مراحل بازی را دوباره از ابتدا طی کنید. البته این نکته مشخص است که همواره سری بازی‌های Crash Bandicoot به داشتن چنین گیمپلی دشوار و بی‌رحمانه‌ای مشهور بوده‌اند، اما باید درنظر داشت که سازندگان بازی Crash Bandicoot 4 این عنوان را براساس درجه سختی Modern طراحی کرده‌اند و در واقع این حالت همان چیزی است که استودیو توسعه‌دهنده از بازیکنان انتظار دارد تا به تجربه آن بنشینند. زیرا با توجه به وسعت بسیار زیاد مراحل این نسخه از بازی و چالش‌های بسیار پیچیده و دشواری که در این عنوان حضور دارند، موفقیت بازیکنان بدون استفاده از Checkpoint های درنظر گرفته شده، حداقل در اولین تجربه بسیار غیرممکن خواهد بود. پس پیشنهاد ما به شما این است که در اولین تجربه خود شجاعت به‌خرج ندهید و درجه سختی Modern را برای هرچه بیشتر لذت بردن از بازی انتخاب کنید.

برای موفقیت در قسمت‌های مربوط به سر خوردن تنها تمرین و ممارست به کمک شما خواهد آمد

یکی از دشوارترین و هم‌چنین مهیج‌ترین بخش‌های بازی Crash Bandicoot 4 قطعا سر خوردن‌ روی تنه درختان و سرازیری‌های ناگهانی و تلاش برای نجات یافتن از پرتگاه‌های مختلف است. این مراحل ناگهانی که با ظهور خود ترس و وحشت را در دل بازیکنان زنده می‌کنند نیازمند تلاش‌های متعدد و هم‌چنین شکست‌های مداوم هستند. اگرچه شاید به‌نظر غیرمنطقی برسد اما چاره دیگری برای رهایی بدون دردسر از این بخش از بازی وجود ندارد. بلکه تنها راه کسب مهارت در چنین مواقعی درک و آشنایی به قلق سر خوردن است، به‌صورتی که همواره در هنگام سر خوردن و تغییر جهت در روی تنه درخت و یا زیر آن، یک تاخیر چند ثانیه‌ای بوجود می‌آید. در این لحظه یا شما درحال سر خوردن روی تنه‌ درخت هستید و یا درحال متمایل شدن به بخش زیرین آن، و دقیقا در حین همین تغییر موضع است که شما باید خود را آماده برای گرفتن گیره دیگری برای جلوگیری از برخورد با موانع سر راه خود کنید. این مهارت تنها با شکست‌های متوالی و تمرین بدست می‌آید پس سریعا سرخورده و عصبانی نشوید، زیرا این کار همان چیزی است که سازندگان بازی از شما انتظار دارند.

به موسیقی متن و ریتم آن توجه کنید

بسیاری از باس فایت‌ها و چالش‌های بازی Crash Bandicoot 4 در واقع برپایه ریتم موسیقی متن بازی طراحی شده‌اند، اما شما برای استفاده از این نشانه باید همواره توجه زیادی را متمرکز بر ریتم و نقاط اوج موسیقی‌های درحال اجرا داشته باشید. به عنوان مثال مبارزه با شخصیت N.Gin کاملا براساس ریتم موسیقی متن طراحی شده است، به‌صورتی که نور کشنده و دشمنانی که او به سوی شما ارسال می‌کند همگی برپایه ریتم موسیقی انجام می‌پذیرند و شما با توجه به آن‌ها زمان حملات او را شناسایی کنید و در مواقع درست به او حمله کنید. هم‌چنین یکی دیگر از باس فایت‌های بازی که شخصیت N.Brio در آن حضور دارد نیز چنین قوانینی حکم‌فرما است و در مبارزه با شخصیت Lani-Loli نیز می‌توانید با کمک ریتم موسیقی مواقع پرش را به درست پیش‌بینی کنید. در مجموع توجه به ریتم موسیقی بازی در مواقع پریدن از موانع و هم‌چنین زمان حمله دشمنان بسیار کارآمد است.

بازی Crash Bandicoot 4

از حلقه زرد زنگ دور پا شخصیت Crash استفاده کنید

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید اضافه شده به بازی Crash Bandicoot 4 حلقه زرد رنگ دور پای شخصیت Crash است. اگرچه در نگاه اول شاید این حلقه یک عامل حواس‌پرتی به‌حساب بیاید، اما درواقع این حلقه می‌تواند بسیار مفید و کمک‌کننده باشد. بدین صورت که با در اختیار داشتن این حلقه شما می‌توانید متوجه شوید که کرش در محیط و جهان بازی دقیقا کجا قرار دارد و به‌همین وسیله پرش‌ها و عبور از موانع می‌توانند با آسودگی خیال بیشتری انجام پذیرند. یکی از مثال‌های کاربردی برای استفاده از حلقه زرد رنگ مواقع سقوط آزادها و پرش‌های بسیار بلند است. در این مواقع معمولا مشاهده شخصیت کرش در میان تمامی عوامل محیطی بسیار دشوار است و مشخص نیست که او دقیقا در کجا فرود خواهد آمد، اما اگر شما حلقه زرد رنگ او را در اختیار داشته باشید می‌توانید سایه سیاه رنگ این حلقه را روی زمین مشاهده کنید و متوجه خواهید شد که او دقیقا در چه مکانی فرود می‌آید.

از قابلیت‌های پرش دو مرحله‌ای و شیرجه غافل نشوید

در بازی Crash Bandicoot 4 توسعه دهندگان قابلیت‌ها زیادی را به شخصیت کرش اضافه کرده‌اند، اما شاید موثرترین و کارآمدترین آن‌ها را بتوان همان قابلیت‌ها قدیمی این شخصیت یعنی پرش دو مرحله‌ای و شیرجه روی زمین برشمارد. پرش دو مرحله‌ای از این رو اهمیت زیادی دارد که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا در هنگام پرش و در آسمان بتوانند جهت حرکت شخصیت خود را تغییر دهند. هم‌چنین این قابلیت در پشت سر گذاشتن موانع نیز همان‌طور که حتما اطلاع دارید موثر است پس از آن استفاده کنید. برای اجرا پرش دو مرحله‌ای می‌توانید دکمه مخصوص پرش را دو مرتبه پشت سر هم فشار دهید.

شیرجه و سر خوردن روی زمین نیز به همان اندازه پرش دو مرحله‌ای در بازی Crash Bandicoot 4 حائز اهمیت است. و اگر این دو قابلیت با یکدیگر ترکیب شوند می‌توانند قدرت پرش شما به مراتب افزایش دهند، که این موضوع در موفقیت در نبردهای بازی بسیار موثر خواهد بود. هم‌چنین از شیرجه می‌توان به عنون جاخالی دادن نیز استفاده کرد. و اگر شما ابتدا روی زمین شیرجه بزنید و سپس اقدام به پرش دو مرحله‌ای کنید می‌توانید زمان قابل ملاحظه‌ای را در هوا معلق باشید و تمامی جعبه‌های به‌نظر دور از دسترس را بدست آورید.

بازی Crash Bandicoot 4 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *