معماری
خانه / نمرات بازی ها / نمرات بازی Ghost of Tsushima منتشر شد

نمرات بازی Ghost of Tsushima منتشر شد

استودیو ساکرپانچ قرار است تا در روز جمعه هفته جاری، آخرین عنوان انحصاری و به‌جرات یکی از موردانتظارترین عناوین سال‌های گذشته کنسول پلی استیشن ۴ یعنی بازی Ghost of Tsushima را به بازار عرضه کند. در همین راستا سایت‌های معتبر و تحلیلی بازی‌های ویدیویی توانسته‌اند ماجراجویی‌های خود را در این بازی به پایان برسانند و نمرات بازی Ghost of Tsushima را اعلام کنند.

نمرات بازی Ghost of Tsushima
بازی Ghost of Tsushima

بازی Ghost of Tsushima اولین عنوان ساخته شده توسط استودیو ساکرپانچ در شش سال گذشته محسوب می‌شود، به‌صورتی که این استودیو خلاق توانسته بود در سال ۲۰۱۴ یکی دیگر از عناوین انحصاری و هم‌چنین تحسین شده را برای کنسول پلی استیشن ۴ در قالب بازی Infamous Second Son به مخاطبان این کنسول ارائه کند. و این درحالی است که ساکرپانچ پس از تجربیات خود در زمینه تولید عناوین فانتزی و آینده‌نگرانه حال تصمیم گرفته است تا به حدود هزار سال قبل بازگردد و داستان یک سامورایی به نام جین ساکای (Jin Sakai) را در دوران یورش مغولان به سرزمین ژاپن روایت کند.

به هر حال بازی Ghost of Tsushima برای مدتی است که در اختیار منتقدین و اصحاب رسانه قرار دارد، و باتوجه به بازخوردهای گرفته شده از نمرات می‌توانیم دریابیم که این بازی قطعا یک عنوان شاخص محسوب می‌شود اما به‌نظر می‌آید که هم‌چنان منتقدین در رابطه با بدون نقص بودن و یا شاهکار قلمداد کردن این عنوان دچار تردید هستند. به‌عنوان مثال منتقد وب‌سایت خبری VG247 با اهدا نمره سه از پنچ به بازی، در نقد خود اشاره داشته است:

« بازی Ghost of Tsushima دارای صحنه‌ها و لحظات فراموش نشدنی بسیار زیادی است. اما همانند ساعات آغازین بازی، روند داستان و شخصیت پردازی جین در گذشته باقی می‌ماند و بازیکن نمی‌تواند انقلاب درونی و جهشی را در نوع رفتار و روند روایت داستان بازی احساس کند. هم‌چنین بازی در زمینه دشواری گیم‌پلی و ایجاد لحظات هیجان‌انگیز به‌دلیل آسانی بیش از اندازه شکست خورده است. در واقع بدون چالش بودن مبارزات باعث شده است تا تمامی موقعیت‌ها برای بوجود آمدن لحظات پیش‌بینی نشده و غافل‌گیر کننده هدر بروند و تجربه بازی، یک‌نواختی خاصی را به خود بگیرد. اما به‌غیر از مشکلات ذکر شده المان‌های جدید و نوآورانه بازی نظیر باد راهنما و مقبره‌های مخفی توانسته‌اند ارزش تجربه را بالا ببرند و به ماجراجویی‌ها رنگ تازه‌ای را ببخشند.»

نمرات بازی Ghost of Tsushima

USGamer – ۴/۵

GameSpot – ۷/۱۰

GamesRadar – ۹/۱۰

Trusted Reviews – ۴/۵

The Guardian – ۳/۵

IGN – ۹/۱۰

VGC – ۳/۵

Jeuxvideo – ۷٫۵/۱۰

Videogamer – ۸/۱۰

NME – ۴/۵

Shacknews – ۹/۱۰

Everyeye.it – ۷٫۵/۱۰

Game Informer – ۹٫۵/۱۰

Destructoid – ۹٫۵/۱۰

Daily Star – ۵/۵

میانگین نمرات بازی Ghost of Tsushima هم‌اکنون در وب سایت متاکریتیک با ۸۷ نقد، ۸۴ است.

بازی Ghost of Tsushima در تاریخ جمعه ۲۷ تیر ماه و به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

نمرات بازی Ghost of Tsushima
Telegram
نمرات بازی Ghost of Tsushima
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *