معماری
خانه / لیست قیمت و تخفیف / ناشران بیشتری قصد دارند قیمت بازی های نسل نهم را افزایش دهند

ناشران بیشتری قصد دارند قیمت بازی های نسل نهم را افزایش دهند

وب‌‌سایت Game Industry با شرکت مشاوره و تحقیقاتی IDG تماس گرفت و بر اساس صحبت‌های مدیرعامل این شرکت؛ یعنی آقای یوشیو اساکی (Yoshio Osaki)، چندین ناشر در حال بررسی امکان افزایش قیمت بازی های نسل نهم هستند.

قیمت بازی های نسل نهم

قیمت بازی های نسل نهم

آقای اساکی این‌طور بیان کرد که:

شرکت IDG با همه‌ی ناشران بزرگ صنعت بازی‌های ویدئویی کار می‌کند و اطلاعات ما حاکی از آن است که تعدادی ناشر دیگر هم امکان افزایش قیمت بازی‌های نسل بعدی خود را بررسی خواهند کرد. همه بازی‌ها هم قرار نیست قیمت ۶۹٫۹۹ دلاری داشته باشند، این بیشتر شامل بازی‌های بزرگ AAA می‌شود. بازی‌هایی مثل همین NBA 2K احتمال افزایش قیمت بیشتری از سایر بازی‌ها دارند.

بنابراین علت این افزایش قیمت چیست؟ خب به زبان ساده یکی از دلایل این مسئله می‌تواند تورم باشد. حدود ۱۵ سال از آخرین باری که بازی‌‌های ویدئویی افزایش قیمتی را تجربه کردند می‌گذرد. از آن زمان تا به حال، هزینه‌ی توسعه‌ی بازی‌ها، مخصوصاً عناوین بازرگ و AAA، دو یا سه برابر شده است.

آخرین باری که قیمت نرم‌افزارهای زمان عرضه نسل جدید بالا رفت، سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ بود که قیمت‌ها از ۴۹٫۹۹ دلار به ۵۹٫۹۹ دلار برای بازی‌های اوایل نسل کنسول‌های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ افزایش پیدا کردند. از آن زمان تا به حال هزینه توسعه و سایر عوامل افزایش پیدا کرده است. حتی اگر قیمت بازی‌ها به ۶۹٫۹۹ دلار هم برسد، باز هم فقط شاهد افزایش ۱۷ درصدی هستیم و این در مقایسه با افزایش قیمت سایر انواع سرگرمی، رقم بزرگی نیست. در حالی که هزینه توسعه و انتشار بالا رفته است، قیمت‌گذاری سایر سرگرمی‌ها هم به تبع آن به شدت افزایش یافته است اما قیمت نرم‌افزارهای نسل بعدی اصلاً در حد این افزایش‌ها نیست.

افزایش قیمت بازی‌ها یک پدیده اجتناب‌ناپذیر است اما صرفاً چسباندن و اضافه کردن ۱۰ دلار به قیمت کنونی آن‌ها راه حل هوشمندانه‌ای محسوب نمی شود. احتمالا بسیاری از گیمرها امیدوارند انعطاف‌پذیری بیشتری در آینده ببینند. شاید بازی‌های خیلی بزرگی که محتویات پسا انتشار خیلی زیادی دریافت می‌کنند، مثل بازی‌های Red Dead Redemption 2 و Cyberpunk 2077، حتی بیشتر از ۷۰ دلار هم قیمت داشته باشند، در عین حال یک بازی بهینه و کوتاه اکشن مثل نسخه بازسازی شده Resident Evil 3 قیمتی بین ۵۰ الی ۶۰ دلار را به خود اختصاص دهد. به علاوه اگر قرار است هزینه‌ بیشتری را پرداخت کنیم بهتر است راجع به محتویات بعد از انتشار بازی‌ها هم صحبت کنیم.

قیمت بازی های نسل نهم
Telegram
قیمت بازی های نسل نهم
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *