معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / فیلم / منتظر لحظه های تکان دهنده ای در سریال The Last of Us باشید!

منتظر لحظه های تکان دهنده ای در سریال The Last of Us باشید!

کریگ مازین (Craig Mazin)، نویسنده مجموعه فیلم The Hangover و سریال Chernobyl که موفق به بردن جایزه معتبر Emmy نیز شده است، در کنار نیل دراکمن (Neil Druckmann) در حال کار روی اقتباس تلویزیونی بازی The Last of Us است. او اکنون جزئیات جدید و جالبی از آن چه که می‌توانیم از سریال The Last of Us انتظار داشته باشیم را منتشر کرده است. مهم‌ترین آن‌ها شاید حضور داستان‌هایی باشد که دراکمن می‌خواست در ابتدا درون بازی قرار دهد، اما به دلایلی مجبور به حذف آن‌ها شده بود.

سریال The Last of Us

مازین در مصاحبه تازه‌ای، از گفت‌وگوی اولیه خود با دراکمن صحبت کرده است. دراکمن در این مکالمه، از قصه‌ای رونمایی کرده که قرار بود در بازی قرار بگیرد، اما در نهایت، تصمیم گرفته شد که این داستان از بازی کنار گذاشته شود.

مازین می‌گوید: «ما در حال صحبت درباره یک موضوع خاص بودیم و او {دراکمن} به من گفت که داستان این موضوع از چه قرار است و قرار بوده که چطور باشد و من … از تعجب خشکم زد! و گفتم خب، این داستان حتما باید در سریال اتفاق بیوفتد. قطعا، ما مجبوریم که این کار را انجام دهیم. تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم که از انجام این داستان کوتاه بیایم!»

مازین جزئیات بیشتری درباره این داستان نگفت، اما به این موضوع اشاره کرد که این قصه، بخشی از تصویر و جاه‌طلبی بزرگی است که هدف آن، ساختن یک سریال تلویزیونی جدید و هیجان‌انگیز بر اساس بازی The Last of Us و برای کسانی است که بازی را تجربه کرده‌اند.

او درباره این موضوع می‌گوید: «نیت ما این بوده است که شما سریال را ببینید و بگویید: نه تنها سریال به تمام بخش‌هایی که از بازی دوست داشتم و از داستان آن مشاهده کردم خیانت نکرده، بلکه چیزهای کاملا جدیدی هم برای من به ارمغان آورده است. چیزهایی که پیش از این نمی‌دانستم.»

مازین درباره فیلم The Last of Us که سونی سال‌ها تلاش داشت آن را بسازد نیز صحبت کرد و گفت اصلا تعجب نمی‌کند که این فیلم هیچ‌وقت به مرحله تولید و عرضه نرسید. او می‌گوید لذت داستان خوبی مثل داستان بازی The Last of Us در طولانی بودن آن و ساخت آهسته و پیوسته شخصیت‌ها و روابط بینشان است. او می‌گوید که چنین اقتباسی باید «در همین فرمت» ساخته می‌شد و مجموعه تلویزیونی را انتخاب بهتری نسبت به یک فیلم سینمایی می‌داند.

مازین در بخش دیگری از این مصاحبه تایید کرد که او و دراکمن، نقشه کلی «جریان اول» سریال را مشخص کرده‌اند و قدم بعدی، شروع به نوشتن فیلم‌نامه است. او همچنین از دلایل خود برای موفقیت سریال The Last of Us در برابر دیگر اقتباس‌های سینمایی از بازی‌های ویدیویی که معمولا با شکست مواجه شده‌اند، گفته است.

او به یکی از نگرانی‌های اصلی علاقه‌مندان مجموعه نیز اشاره کرد و می‌گوید که تغییرات داستانی که او و دراکمن در حال نوشتن آن هستند، قرار است که دنیای بازی و داستان آن را گسترش دهند، نه این که بر خلاف آن‌ها باشند. او می‌گوید: «فکر می‌کنم یکی از نگرانی‌هایی که طرفداران یک مجموعه پرطرفدار دارند این است که وقتی حقوق آن مجموعه به فرد دیگری واگذار می‌شود، آن فرد یا افراد ممکن است که واقعا اهمیت و عمق آن جهان را درک نکنند، یا آن را به شکل غیرقابل‌باوری تغییر دهند یا اقتباس احمقانه‌ای داشته باشند. در این رابطه باید بگویم که من کار نوشتن سریال را با کسی انجام می‌دهم که قصه خود بازی را نوشته است. پس تغییراتی که اعمال می‌کنیم، با هدف پر کردن جاهای خالی و گسترش و ارتقای داستان بازی است، نه کنار گذاشتن آن. ما هر دو کار را انجام می‌دهیم: هم بخش‌های جدید می‌سازیم و هم در حال بازنگری بخش‌های پیش از این ارائه‌شده هستیم تا بتوانیم آن را در فرمت متفاوتی بازتولید کنیم. این کار برای من، به حقیقت پیوستن یک رویا است. این کاری است که به عنوان یک طرفدار مجموعه، مدت‌ها و مدت‌ها است که درباره آن فکر و خیال‌پردازی کرده‌ام.»

سریال The Last of Us
سریال The Last of Us

مازین در ادامه گفته است: «من کمی هم می‌ترسم چون احساسات افراد علاقه‌مند به این بازی، کمی تند و تیز است. {می‌خندد.} فکر می‌کنم وقتی که سریال عرضه شود، برای مدتی به یک پناهگاه زیرزمینی پناه ببرم چون در هر صورت، نمی‌توانید همه را خوشحال نگه دارید.»

مازین همچنین به این موضوع اشاره کرد که اگرچه سریال The Last of Us داستان نسخه اصلی بازی را پیگیری خواهد کرد، اما قرار نیست لحظه به لحظه آن را روایت کند. نوشتن داستان برای یک بازی که در آن معمولا فقط کنترل یک شخصیت را به عهده می‌گیرید و در اکثر مواقع نیز فقط دنباله‌روی او هستید، بسیار متفاوت است با قصه‌سازی برای یک سریال تلویزیونی که داستان بین شخصیت‌های مختلف می‌گردد و توسط افراد مختلفی روایت می‌شود و شما آن را به شکل منفعلی تماشا می‌کنید.

او درباره روایت داستان از این بُعد می‌گوید: «ما همه کارها را با نهایت دقت و ملاحظه برای آن‌چه که از بازی دوست داریم انجام می‌دهیم. هدف ما این نیست که شما را عاشق The Last of Us نگه داریم، بلکه می‌خواهیم به شکل متفاوتی، این علاقه را تجربه کنید. شکل منفعل‌گونه‌ای است. شما دیگر آن را بازی نمی‌کنید، بلکه با تماشای سریال، در حال تجربه داستان به شکل دیگری هستید و در عین حال، چیزهای جدید و بیشتری هم تجربه می‌کنید و شخصیت‌های بیشتری را هم می‌بینید. فکر می‌کنم که اثر خوبی داشته باشیم.»

مازین گفته است که فعلا نباید منتظر سریال The Last of Us باشید. او به این نکته اشاره کرد که شبکه HBO آزادی کامل در رابطه با زمان‌بندی شروع مراحل تولیدی سریال داده و اولویت آن‌ها، ساخت یک اثر باکیفیت و جذاب است و نه هر چه سریع‌تر رساندن آن. مازین همچنین گفته است که صنعت هالیوود با توجه به وضعیت فعلی و بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، در شرایط سختی قرار دارد و زمان‌بندی‌های مربوط به فیلم‌برداری و عرضه آثار مختلفی در سراسر جهان نیز تحت‌تاثیر این شرایط قرار گرفته‌اند. هیچ اخباری هم مربوط به بازیگران سریال اعلام نشده و در حال حاضر، مشخص نیست که چه بازیگرهایی نقش الی و جوئل را ایفا خواهند کرد.

مازین علاوه بر سریال The Last of Us، روی اثر اقتباسی دیگری از دنیای بازی یعنی فیلم Borderlands نیز کار می‌کند.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *