معماری
خانه / بیوگرافی / معرفی شخصیت کریتوس

معرفی شخصیت کریتوس

»کریتوس» شخصیت اصلی سری بازی‌ God of War  فرزند خدای یونانی «زئوس» و انسانی به نام «کالیستو« بود که در یونان و در شهر اسپارتا متولد شد. اغلب فرزندان نیمه‌انسان خدایان یونانی در روز تولد کشته می‌شدند اما این بار، زئوس به فرزندش ترحم کرد و حاضر به قتل او نشد و اجازه داد تا به دست مادرش بزرگ شود. کریتوس برادری کوچکتر به نام «دیموس» داشت که با ماه‌گرفتگی روی بدنش به دنیا آمده بود. این دو برادر مانند اکثر مردان شهر اسپارتا آرزو عضو شدن در ارتش معروف شهر و تبدیل شدن به اسپارتان‌‌ها را در سر داشتند. با تمرینات زیاد و فراوان، در جوانی توانستند به ارتش اسپارتان‌ها راه پیدا کنند.در ادامه به معرفی شخصیت کریتوس بیشتر میپزداریم.

معرفی شخصیت کریتوس

در این زمان پیشگویی‌ها به گوش فرمانروای المپ، زئوس، رساندند که یکی از فرزندانت در مقابلت قیام خواهد کرد، او یک جنگجو است و علامتی خاص روی بدن دارد. زئوس، خدای جنگ، آرس و آتنا خدای خرد را برای شکار فرزند اشاره شده در پیشگویی می‌فرستد. آرس برادر کریتوس، «دیموس» را شناسایی می‌کند و قصد دارد او را برای خدا مرگ ببرد تا پیشگویی‌ها از بین بروند. کریتوس برای نجات برادرش مقابل آرس می‌ایستد اما شکست می‌خورد و زخمی بر روی چشمانش ایجاد می‌شود. از دست دادن برادرش او را بسیار خشمگین می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا کریتوس در ارتش اسپارتان‌ها بسیار سرشناس شود و تبدیل به یکی از اصلی ترین مهره‌‌های ارتش یونان می‌شود. او بدنش را مانند ماهگرفتگی‌های برادرش خالکوبی می‌کند تا یاد برادرش را همیشه حفظ کند. مدتی بعد با زنی به نام «لیساندار» ازدواج می‌کند و این دو صاحب دختری به نام «کلایوپی» می‌شوند.

معرفی شخصیت کریتوس

دختر کریتوس دچار بیماری‌ای لاعلاج شد و تنها راه برای درمان او در منطقه آمبروسیا بود، کریتوس و ارتشش برای تسخیر آمبروسیا تلافات زیادی دادند و یکی از سربازان محبوب کریتوس که «آتریوس» نام داشت هم در این مبارزه جانش را از دست داد، در نتیجه کریتوس بدن آتریوس را به همراه پادزهر به یونان بازگرداند و دخترش را درمان کرد و از پادشاه اسپارتا درجه فرماندهی را گرفت.

او فرماندهی سرشناس شد و نام اسپارتان‌‌ها را به گوش جهان رساند، تا اینکه در یکی از مبارزه‌‌هایش در حال شکست بود و خدای جنگ، آرس را صدا زد و روحش را در قبال پیروزی در مبارزه به او فروخت.

معرفی شخصیت کریتوس

فروختن روحش به آرس او را تبدیل به یک دیوانه کرد، پس از آن کریتوس متوجه نبود چه کاری انجام می‌دهد، در حمله‌اش به یکی از روستا‌ها آرس زن و فرزند کریتوس را به روستا آورد و کریتوس را زیرکانه مجبور کرد تا خانواده‌اش را به قتل برساند. بعد از آن او نفرین شد تا خاکستر خانواده‌اش را همیشه بر روی بدنش داشته باشد، ظاهر جدید کریتوس لقب روح اسپارتا را برایش به ارمغان آورد.

کریتوس به کمک آتنا موفق شد تا علیه خدایان دسیسه‌‌چی قیام کند و به شکار تمامی آن‌ها رفت و تمام خدایان را به قتل رساند و در آخر ناپدید شد.

سال‌ها بعد به مناطق اسکاندیناوی، قلمرو خدایان نورس سفر کرد و با زنی به نام «فی» ازدواج کرد و بعد از مدتی صاحب فرزندی شد و نام او را «آتریوس» گذاشت.

معرفی شخصیت کریتوس
Telegram
معرفی شخصیت کریتوس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *