معماری
خانه / بیوگرافی / معرفی شخصیت مسترچیف

معرفی شخصیت مسترچیف

جان- ۱۱۷، ملقب به مسترچیف (Master Chief) کماندویی از نیروهای ویژه جنگاوری سازمان UNSC و شخصیت اصلی سری بازی‌ Halo است.در ادامه به معرفی شخصیت مسترچیف میپردازیم.
معرفی شخصیت مسترچیف

جان (John) در سال ۲۵۱۱ در شهر الیزیوم (Elysium city) در کلونی «اریدانوس ۲» متولد شد و برای تحصیل به مرکز آموزشی  Elysium city Primary Education Facility Number 119 فرستاده شد. تا سن ۶ سالگی در این مرکز آموزش دید و در کنار خانواده‌اش زندگی کرد، تا اینکه پروژه اسپارتان ۲ آغازشد و مسئولان به دنبال کودکان خاص برای استفاده از آن‌ها در این پروژه عظیم بودند. جان یکی از این ۷۶ کودکی بود که به‌خاطر برتری فیزیکی و هوش بسیارشان انتخاب شدند. بعد از مدتی تمام این کودکان به صورت مخفیانه دزدیده شدند و به جای آن‌ها کودکان شبیه سازی شده‌ برای خانواده‌ها جایگزین شد.

تمام بچه‌ها به سیاره «ریچ» (Reach) فرستاده شدندتا با آزمایش‌ها و تمرینات مخصوص برای دفاع از زمین آماده شوند.  جان-۱۱۷ (John-117) نامی بود که برای جان انتخاب شد.

معرفی شخصیت مسترچیف

او در سن هشت سالگی طی یک ماموریت تمرینی، توانست رهبری تمامی اسپارتان‌‌ها را به عهده بگیرد. اما این پایان کار نبود، چند سال بعد، وقتی اسپارتان‌‌ها ۱۴ سال سن داشتند، برای تزریق خطرناک پروژه اسپارتان آماده شدند و از بین تمام کودکان فقط ۳۳ نفر جان سالم به در بردند.

حالا جان رهبر یک تیم ۳۳ نفره از قوی ترین نیروی نظامی موجود در منطقه بود و همانطور که انتظار می‌رفت این نیرو طی ۲۷ سال، زیر نظر ارتش مقابل امپراطوری کاوننت‌ها (مهاجمان فضایی در سری Halo) ایستاد.

طی تمامی این سال‌ها جان تبدیل به یک نماد مقاومت شد و به عنوان مهمترین شخص در نیروی نظامی زمین با نام مسترچیف معروف شد. ماموریت‌های فراوانی انجام داد و در بسیاری از مواقع تا سر حد مرگ هم پیش رفت اما توانست میراث دکتر «کاترین هلسی» (Dr. Catherine Halsey) مسئول پروژه اسپارتان ۲، را با خارج کردن محموله از سیاره ریچ بعد از فروپاشی سیاره، حفظ کند.

اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

دکتر هلسی اطلاعات بسیاری مربوط به پروژه اسپارتان و همچنین راه نجات انسان‌ها در مقابل حمله همه جانبه کاوننت‌ها را در یک هوش‌مصنوعی به نام کورتانا قرار داده بود که در زمان سقوط سیاره ریچ،‌توسط شخصیت نوبل ۶ (Noble 6) به دست مسترچیف رسید.

پس از سقوط ریچ، کورتانا تبدیل به همکارمستر چیف شد و از آن به بعد در تمامی ماموریت‌ها وظیفه راهنمایی کردن چیف، به عهده این هوش مصنوعی بود.

مستر چیف معروف و مشهور، از خانواده‌اش جدا شد، اما به یکی از مهم‌ترین محافظان زمین  تبدیل شود و اینطور که پیداست هنوز هم به همراه دوست صمیمی‌اش کورتانا مشغول به فعالیت است.

آمار هایی از کشته شدن چیف در مبارزه‌ای در سال ۲۵۵۸ منتشر شده است که صحت ندارد. جان هنوز زنده است.

معرفی شخصیت مسترچیف
Telegram

معرفی شخصیت مسترچیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *