معماری
خانه / اخبار بازی / مدیر عامل پلی استیشن از اهمیت عرضه بازی ها به صورت میان نسلی می گوید

مدیر عامل پلی استیشن از اهمیت عرضه بازی ها به صورت میان نسلی می گوید

با انتشار تاییدیه رسمی مدیر عامل پلی استیشن مبنی‌ بر عرضه عناوین مختلف پلی استیشن ۵ نظیر بازی Sackboy: A Big Adventure، بازی Spider-Man: Miles Morales و بازی Horizon: Forbidden West برای پلی استیشن ۴، بسیاری از بازیکن‌ها و کاربرانی که قصد خریداری کنسول جدید این شرکت را داشتند، از تصمیم و سیاست جدید آن ناامید شدند.

مدیر عامل پلی استیشن

توضیحات جیم رایان مدیر عامل پلی استیشن درباره بازی های میان نسلی

با این حال در بیانیه جدید جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل پلی استیشن که در آخرین شماره از مجله Edge قرار گرفته است، وی به تعهدات شرکت سونی نسبت به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر و دارنده پلی استیشن ۴ و درست بودن تصمیم این شرکت برای ساخت بازی‌های ویدیویی به صورت Cross-Gen اشاره کرده است.

ما احساس می‌کنیم که در قبال این اجتماع بزرگ ]دارندگان پلی استیشن ۴[ دارای مسئولیت‌های مختلفی هستیم و تا زمانی که به ساخت بازی‌های بزرگ برای پلی استیشن ۴ نیاز باشد، باید تولید عناوین مختلف را ادامه دهیم. من فکر می‌کنم که ساخت بازی‌های ویدیویی به صورت Cross-Gen تصمیمی درست و منطقی است و این مسئله سبب می‌شود تا پلی استیشن ۴ در مقایسه با پلی استیشن ۳ بقا بیشتری را داشته باشد؛ اما با گذشت زمان، شما شاهد اهمیت و نقاط قوت متعدد پلی استیشن ۵ خواهید بود و با نکات بیشتری در مورد آن آشنا خواهید شد.

برنامه پشتیبانی طولانی مدت سونی از پلی استیشن ۴، شامل وجود قابلیت Backward Compatibility روی پلی استیشن ۵ نیز است که از طریق آن کاربران کنسول نسل نهمی سونی می‌توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه، عناوینی را که روی کنسول نسل هشتمی‌شان خریداری کرده‌اند، مجددا تجربه کنند.

عرضه بازی‌های ویدیویی به صورت Cross-Gen (میان-نسلی) و در دسترس قرار گرفتن آن‌ها برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ ممکن است سوالاتی را در مورد عدم بهره گیری کامل سونی از توانایی‌ها و قدرت سخت افزاری پلی استیشن ۵ به وجود آورد که چندی پیش سونی با انتشار یک بیانی رسمی اعلام کرد که نسخه کنسول PS5 عناوین مختلف کاملا برای این کنسول طراحی شده و توسعه یافته‌اند؛ بنابراین این تصور که این دسته از بازی‌ها تنها دارای تغییرات اندکی در مقایسه با نسخه کنسول PS4 هستند، اشتباه است.

با این وجود همچنان عناوینی نظیر بازی Demon Souls Remake یا بازی Godfall وجود دارند که بازیکن‌ها تنها روی پلی استیشن ۵ قادر به تجربه آن‌ها هستند اما اطلاعاتی در مورد سرنوشت بازی‌هایی نظیر نسخه جدید بازی God of War در دسترس نیست و کسی نمی‌داند که آیا این عنوان برای کنسول PS4 نیز منتشر خواهد شد یا خیر.

علاوه‌بر مطالب ذکر شده، در گذشته نیز توسط عوامل درونی سونی اعلام شد که جهش میان نسلی کامل بین دو پلی استیشن ۴ و کنسول PS5 به حدود سه سال زمان نیاز خواهد داشت و در بازه زمانی کنونی، این شرکت حمایتش از کنسول پلی استیشن ۴ را قطع نخواهد کرد.

ناگفته نماند که اخیرا نیز جیم رایان از عدم توجه سونی به شکایت کاربران در مورد کم بودن فضا ذخیره سازی روی پلی استیشن ۵ خبر داد که با اعتراضات گسترده‌ای از جانب دارندگان این کنسول همراه شد.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *