معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / مایکروسافت نسخه‌های قدیمی اسکایپ را غیرفعال می‌کند

مایکروسافت نسخه‌های قدیمی اسکایپ را غیرفعال می‌کند

اسکایپ
اسکایپ

مایکروسافت از اواخر اسفندماه قصد دارد نسخه‌های قدیمی اسکایپ را به طور کامل غیر فعال کند تا کاربران این برنامه‌ی ویدیویی بتوانند به بهترین شکل ممکن از جدیدترین نسخه‌ی برنامه‌ی Skype بهره‌مند شوند.

به گفته‌ی جدیدترین بیانیه‌ی مایکروسافت، نسخه‌ی  ۷٫۱۶ برنامه‌ی اسکایپ برای پلتفرم ویندوز از اواخر اسفندماه غیر قابل اجرا خواهد شد. علاوه بر این، نسخه‌ی ۷٫۱۸ برای پلتفرم مک نیز به صورت همزمان برای آن دسته از کاربران غیرفعال می‌شود تا مخاطبان این برنامه بتوانند از نسخه‌ی به‌روزتر استفاده کنند.

البته مایکروسافت پیش از این نیز نسخه‌های قدیمی Skype را غیر فعال کرده بود. این نسخه‌ها در حالی غیر فعال می‌شوند که کمتر از یک سال و نیم از عمر آن‌ها می‌گذرد و آن‌چنان که تصورش می‌شد جزو نسخه‌های قدیمی محسوب نمی‌شوند. با این وجود، مایکروسافت طی سال‌ گذشته قابلیت‌های زیادی را به برنامه‌ی Skype اضافه کرده و به احتمال فراوان طی ماه‌های آینده ویژگی‌های جدیدی به این برنامه اضافه خواهد شد.

از قابلیت‌های جدید برنامه‌ی Skype می‌توان به اضافه شدن چت‌بات‌ها اشاره کرد. همچنین در نسخه‌ی مک، پیش‌نمایش وب‌سایت‌ها به شکل بهتری صورت گرفته و انتظار می‌رود در به‌روزرسانی‌های بعدی، این قابلیت به نسخه‌ ویندوز نیز اضافه شود. شما می‌توانید گیفت‌کارت اسکایپ را از وب‌سایت گیفت کارت باز خریداری کنید.

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *