معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / مایکروسافت در نظر دارد تمام فروشگاه های فیزیکی خود را ببندد

مایکروسافت در نظر دارد تمام فروشگاه های فیزیکی خود را ببندد

مایکروسافت تایید کرده است که تمام فروشگاه‌های فیزیکی خود در سراسر جهان را می‌بندد. یک منبع ناشناس به The Verge اطلاع داده بود که حتی پیش از این بحران شیوع ویروس کرونا، مایکروسافت قصد داشت که فروشگاه‌های خود را تعطیل کند، اما این بحران باعث «شتاب یافتن» فرآیند تعطیلی شده است.

مایکروسافت

البته ۴ مرکز اصلی و شاخص مایکروسافت بازسازی و به «مراکز تجربی» تبدیل خواهند شد که شامل فروشگاه‌های نیویورک، لندن، سیدنی و فروشگاه واقع در محوطه دانشگاه ردموند می‌شوند.

مایکروسافت در گزارشی تایید کرده است که در راستای این تصمیم، هیچ اخراج یا تعدیل نیرویی صورت نخواهد گرفت. «دیوید پورتر» (David Porter) قائم‌مقام بخش فروشگاه‌های مایکروسافت نیز در پستی در صفحه لینکدین خود نوشته است که «تمرکز شرکت به گسترش و ساخت شغل‌هایی از این جمعیت بااستعداد، قوی‌تر از همیشه» است.

تمرکز کمپانی بعد از این تصمیم، روی فروش دیجیتالی خواهد بود. فروشگاه‌های دیجیتالی ایکس‌باکس، ویندوز و Microsoft.com «ماهانه به ۱٫۲ میلیارد کاربر از ۱۹۰ بازار جهان» خدمات و محصولات مختلفی ارائه می‌کنند.

البته این تنها تغییر بزرگی نیست که Microsoft اخیرا انجام داده است. آن‌ها هفته پیش نیز اعلام کردند که سرویس استریم بازی‌های خود یعنی Mixer را تعطیل خواهند کرد و این سرویس، با سرویس Facebook Gaming ادغام می‌شود. مایکروسافت در زمان اعلام این خبر تایید کرد که میکسر تا تاریخ ۱ مرداد (۲۲ جولای) بسته نخواهد شد، اما گفت که فرآیند انتقال به فیسبوک و سرویس استریم بازی آن، شروع شده و در حال انجام است.

مایکروسافت
Telegram
مایکروسافت
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *