معماری
خانه / اخبار بازی / مایکروسافت: اکانت‌های ایکس‌باکس غیرفعال به مدت دو سال حذف خواهند شد

مایکروسافت: اکانت‌های ایکس‌باکس غیرفعال به مدت دو سال حذف خواهند شد

صاحبان اکانت‌های ایکس‌باکس که به مدت دو فعال نبوده است، بهتر است که برای عدم از بین رفتن آن ار سوی مایکروسافت، هرچه سریع‌تر اقدامی را به عمل بیاورید.

اکانت‌های ایکس‌باکس
اکانت‌های اکس‌باکس

مایکروسافت تائید کرد که به زودی، اکانت‌هایی را که به مدت دو سال و بیشتر فعالیت نداشته‌اند را حذف خواهد کرد. در واقع از این پس تمام اکانت‌های اکس‌باکس تنها می‌توانند به مدت دو سال غیرفعال باشند و در صورت عدم اقدامی از سوی صاحبان این اکانت‌ها، تبر نابودی بر گردنشان فرود خواهد آمد.

البته مایکروسافت این نکته را متذکر شد که اکانت‌هایی که توسط آن‌ها خریدی صورت بگیر و یا گرفته باشد، اکانت‌هایی که با آن‌ها اشتراک فعال سرویسی را تهیه شده باشد و همچنین وجود اعتبار مالی در حسابشان، از این پاکسازی در امان خواهند بود. در غیر این صورت اگر نگران از دست رفتن دست‌آوردها و همچنین آرشیو‌های قدیمی ایکس‌یاکس لایو نباشید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۶، این مهلت را پنج‌ ساله اعلام کرده بود اما با وارد شدن xCloud و ایکس‌باکس گیم‌پس، به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تگ‌های قدیمی را برای ثبت‌نام‌های جدید به سرویس خود بازگرداند. این موقعیت خوبی است برای دیگر کاربران که قصد تغییر تگ خود را در اکس‌باکس لایو دارند، زیرا با دسترسی نام‌های جدید، برخی افراد قصد داشته باشند تا اشتباهات دوران نوجوانی خود در انتخاب اسم اکانت خود جبران کنند.

این تصمیم مایکروسافت از تاریخ ۸ شهریور ۹۸ (۳۰ اوت ۲۰۱۹) برروی اکانت‌های غیرفعال اعمال خواهد گشت. نظر شما در رابطه با این تصمیم مایکروسافت چیست؟ آیا مایکروسافت با تصمیم جدید خود در واقع قصد ترغیب کاربران قدیمی خود را به سرویس‌اش دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اکانت‌های ایکس‌باکس
Telegram
ایکس‌باکس
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *