معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / انتشار لیست پردرآمدترین ستارگان یوتوب: PewDiePie با ۱۵ میلیون دلار در صدر

انتشار لیست پردرآمدترین ستارگان یوتوب: PewDiePie با ۱۵ میلیون دلار در صدر

برای سال دوم، نشریه «فوربس» آمار پردرآمدترین ستارگان یوتوب را منتشر کرده و اعلام می کند که ۱۰ ستاره برتر این پلتفرم ویدیویی، در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن ۲۰۱۶، در مجموع موفق به کسب درآمدی ۷۰.۵ میلیون دلاری شده اند؛ درآمدی که در قیاس با سال گذشته، ۲۳ درصد رشد داشته است.

مانند سال گذشته، بالاترین رقم دریافتی باز هم به «PewDiePie» رسیده است. فوربس می نویسد که درآمد او در بازه زمانی مورد بحث به بیش از ۱۵ میلیون دلار می رسد و این در حالیست که بیش از ۵۰ میلیون کاربر از سراسر جهان محتوای ویدیویی تولید شده توسط او را دنبال می کنند.

بر اساس گزارش فوربس، درآمد PewDiePie در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ماه ژوئن ۲۰ درصد افزایش داشته که البته بخش عمده ای از این رشد مربوط به فعالیت او در «YouTube Red» است.

11376602_480710065419148_1806905619_n

«اَت‌وود» (Atwood) با درآمد ۸ میلیون دلاری اش در رتبه دوم جای گرفته است. فوربس اشاره می کند که درآمد وی در این بازه زمانی تا ۷۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته که این مسئله به علت افزایش دیده شدن ویدیوهای او بوده است. فوربس همچنین خاطر نشان می کند که اَت‌وود دست کم ۱.۵ میلیون دلار از محل تبلیغات جانبی و همکاری با برندها درآمد داشته است.

رتبه سوم از لحاظ بالاترین درآمد به یک کمدین به نام «لیلی سینگ» رسیده. وی درآمدی ۷.۵ میلیون دلاری داشته در حالی که بیش از ۱۰ میلیون کاربر، ویدیوهای او را دنبال می کنند.

در این میان چند کانال جدید موفق شده اند تا راه خود را به ۱۰ کانال پردرآمد یوتوب در لیست فوربس باز کنند. «مارک فیسباخ» که در کانال خود به تفسیر بازی های ویدیویی می پردازد موفق به کسب درآمدی ۵.۵ میلیون دلاری شده. «جرمن گارمندیا» با ۲۶ سال سن درآمدی ۵.۵ میلیون دلاری داشته. «کالین بالنجر» هم یوتوبر و کمدین دیگری است که با حدود ۴.۷ میلیون کاربری که او را دنبال می کنند، درآمدی ۵ میلیون دلاری را از آن خود کرده است.

یکی دیگر از خالقین محتوای ویدیویی به نام «روسانا پانسینو» که سال گذشته درآمدی ۶ میلیون دلاری از فعالیت خود در یوتوب داشته است، می گوید که کار خود را با ضبط ویدیو توسط دوربینی آغاز کرده که قیمت آن تنها ۸۰ دلار بوده است.

منبع:Forbes
تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *