معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / لوت باکس‌ها سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو را بر سر یک میز می‌نشاند

لوت باکس‌ها سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو را بر سر یک میز می‌نشاند

براساس بیانیه‌ی منتشر شده توسط سازمان نرم‌افزارهای سرگرمی (Entertainment Software Association)، سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو به زودی برای بررسی موضوع لوت باکس‌ها با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

لوت باکس‌ها
اوایل سال جاری میلادی، سه شرکت بزرگ سونی، مایکروسافت و نینتندو در یک اقدام غیرمنتظره با یکدیگر متحد شده و در نامه‌ای سرگشاده نسبت به سیاست‌های جدید دولت آمریکا که به تعرفه‌های تجاری بر علیه کشور چین منجر شده است، اعتراض کردند. این سه شرکت، حالا یک بار دیگر تصمیم گرفته‌اند بر سر موضوعی متفاوت ولی احتمالا به یک اندازه مهم، بر سر یک میز نشسته و با یکدیگر همکاری کنند. این موضوع حیاتی که بزرگ‌ترین مالکین پلتفرم‌ها را گرد هم جمع کرده است، چیزی نیست به جز موضوع خریدهای درون‌برنامه‌ای و در مرکز آن لوت باکس‌ها.

در جریان کنفرانس Federal Trade Commission، آقای مایکل وارنک (Michael Warnecke) بیان کردند که سه شرکت یاد شده قرار است با همکاری یکدیگر قوانین و سیاست‌هایی را وضع کنند که براساس آن، احتمال‌ و شانس استفاده شده در لوت باکس‌های شانسی، باید به صورت عمومی نمایش داده شوند. به گفته‌ی آقای وارنک، این تصمیم با هدف شفافیت مالی بیشتر گرفته شده است تا کاربران بدانند که پول خود را دقیقا برای چه چیزی خرج می‌کنند و با چه احتمالی برای دست‌یابی به خواسته‌ی خود روبه‌رو هستند و بتوانند منابع مالی خود را بهتر مدیریت کنند.

البته براساس مطلب منتشر شده، این قانون تنها در بازی‌های جدید و عناوینی که لوت باکس‌ها را بعد از تصویب این قانون به بازی اضافه می‌کنند، اجرا خواهد شد. برای مثال، شرکت اکتیویژن (Activision) اجباری برای اعمال این قانون در بازی Call of Duty: Black Ops 4 نخواهد داشت ولی در صورت تصویب این قانون پیش از انتشار نسخه‌ی بعدی، اطلاعات مربوط به احتمال دریافت آیتم‌های مختلف در لوت باکس‌های بازی Call of Duty Modern Warfare، باید به کاربران نمایش داده شوند.

این بیانیه به صورت خلاصه موضوع قانون جدید را نیز توضیح داده است. براساس مطلب منتشر شده، «میزان احتمال دریافت یک آیتم تصادفی در بازی‌هایی که برروی پلتفرم آن‌ها (نینتندو، سونی و مایکروسافت) موجود هستند»، باید به صورت شفاف مشخص شوند. نحوه‌ی بیان این مطلب به شکلی است که احساس می‌شود این قانون تنها شامل لوت باکس‌ها نمی‌شود و تا زمانی که پای خریدهای درون‌برنامه‌ای و دریافت تصادفی آیتم‌ها در میان است، اطلاعات مربوطه باید به درستی نمایش داده شوند.

اگرچه این حرکت همچنان باعث برچیده شدن کامل لوت باکس‌ها نمی‌شود ولی به هر حال می‌تواند به عنوان اولین قدم مثبت در زمینه‌ی مقابله با این مشکل قلمداد شود. متاسفانه تاریخ برگزاری جلسه‌ی مشترک این سه شرکت و یا تصویب نهایی این قانون، هنوز مشخص نشده است.

لوت باکس‌ها
Telegram
لوت باکس‌ها
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *