معماری
خانه / کنسول بازی / لطف حافظه SSD به بازی سازان برای لودینگ کردن سریع تر بازی های نسل بعد

لطف حافظه SSD به بازی سازان برای لودینگ کردن سریع تر بازی های نسل بعد

لطف حافظه SSD به بازی سازان برای لودینگ کردن سریع تر بازی های نسل بعد، بازی‌سازان را هیجان‌زده کرده است و هر چه به عرضه‌ی آن‌ها نزدیک‌تر می‌شویم، توسعه‌دهنگان اطلاعات بیشتری از قابلیت‌های آن‌ها در اختیار ما می‌گذارند.

حافظه SSD

حافظه SSD

یکی از کارگردانان استودیوی Firesprite، سازنده‌ی بازی Persistence، اخیراً در مصاحبه‌ای درباره‌ی لودینگ‌هایی که به لطف حافظه‌های جامد نسل بعد سریع‌تر می‌شوند و تأثیر این مسأله در نحوه‌ی توسعه‌ی بازی‌های آن نسل، توضیحاتی داده است.

حافظه‌ی جامد این امکان مهم را برای ما ایجاد می‌کند که جهان‌هایی بزرگتر بسازیم که خیلی سریع لود شوند و راحت‌تر بتوان از یکی به دیگری رفت. همچنین فناوری‌های صوتی که قرار است در نسل بعد ارائه شوند هم بسیار جذاب هستند. اینکه بتوانید صدای بازی را طوری بشنوید که انگار خودتان در آن حضور دارید، پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

او همچنین توضیح داد که در کنسول‌های نسل فعلی بارها پیش آمده که برای دستیابی زمان لودینگ قابل تحمل، ویژگی‌هایی از بازی‌ها حذف شوند یا تغییر کنند و این امر احتمالاً در نسل بعد کمتر اتفاق بیفتد.

بسیار هیجان‌زده هستیم که می‌توانیم ایده‌های بلندپروازانه‌تری را روی کنسول‌های نسل بعد پیاده کنیم. تا الان مجبور بودیم در ازای لودینگ کوتاه‌تر، از قرار دادن برخی ویژگی‌ها در بازی‌ها صرف نظر کنیم. خوشبختانه در آینده دیگر شاهد این مسئله نخواهیم بود.

حافظه SSD
Telegram
حافظه SSD
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *