معماری
خانه / پلی استیشن 5 / توسعه‌دهنده‌ی Moons of Madness: قابلیت بازخورد لمسی دوال شاک ۵ پتانسیل بسیار بالایی دارد

توسعه‌دهنده‌ی Moons of Madness: قابلیت بازخورد لمسی دوال شاک ۵ پتانسیل بسیار بالایی دارد

باور کنیم یا نه هفت سال از عمر کنسول‌های نسل هشتم گذشته است و هر لحظه در حال قدم برداشتن به دورازه‌ی دنیای هیجان‌انگیز نسل نهم هستیم. این روزها، فرصتِ خوبی برای شنیدن اطلاعات هرچند کوچکِ دست‌اندر کاران صنعت بازی‌ها در رابطه با پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس هستند.موئن که اکثر محبوبیت استودیوی خود را مرحون بازی چند ماه قبل آن‌ها یعنی Moons of Madness می‌داند، در این مصاحبه صحبت‌های جالبی درباره‌ی کنسول‌های نسل بعد و برخی ویژگی‌های آن‌ها مانند قابلیت بازخورد لمسی (Haptic) در کنترلر دوال شاک ۵ بر زبان آورده است.

دوال شاک 5

مدتی است کیت‌های توسعه‌ی کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت برای توسعه‌دهندگان ارسال شده و تقریباً همه‌ی بخش‌های صنعت بازی‌ها -به غیر از بازی‌بازان- با قدرت، ظرفیت و خلاقیت آن‌ها آشنا هستند. یکی از این توسعه‌دهندگان آقای ایوان موئن (Ivan Moen)، مدیرعامل استودیو راکت پاکت گیمز (Rock Pocket Games)، است که به تازگی در گفگویی با وب‌سایت Gamingbolt شرکت کرده‌اند که در ادامه ان را میخوانیم:

    من فکر می‌کنم بازخورد لمسی چیزهای بسیار زیادی به تجربه‌ی بازی اضافه می‌کند. البته به نظرم این موضوع بستگی به ذهنیت بازی‌بازان مختلف و این‌که بازی چگونه آن را پیاده‌سازی کرده باشد نیز دارد. ولی به‌طور کلی فکر می‌کنم این قابلیت پتانسیل بسیار بالایی برای ایجاد تجربه‌های بیشتر داشته باشد.

از موئن همچنین درباره‌ی بزرگیِ پیشرفتِ سخت‌افزاریِ این نسل نسبت به نسل قبل به‌واسطه‌ی پردازه‌ی AMD Zen 2 (که در هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس سری اکس مورد استفاده قرار گرفته است) نیز سوال شد که ایشان جواب دادند:

    من فکر می‌کنم توسعه‌دهندگان موتور آنریل انجین (Unreal Engine) باید پاسخگوی این سوال باشند اما استفاده از این پردازنده‌ی برای ما به معنی این است که می‌توانیم قبل از این‌که به محدودیت‌های پردازنده برسیم، کارهای بیشتری انجام دهیم. همچنین باعث می‌شود پورت بازی برای کنسول‌ها آسان‌تر شود چراکه کنسول‌های فعلی بسیار کُند هستند و نزدیک شدن آن‌ها به سخت‌افزار رایانه‌های شخصی کمک زیادی به ما می‌کند. البته این مورد خیلی دوام نمی‌آورد زیرا فاصله‌ی میان کنسول و سخت‌افزار رایانه‌های شخصی خیلی زود زیاد می‌شود.

صحبت‌های آقای موئن دررابطه با پیشرفت تکنولوژی در کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی با وضعیت این روزهای بازی Moons of Madness مطابقت دارد؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید نسخه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان این عنوان مدتی پیش تاخیر خورد و تاریخ انتشار آن به روز ۵ فروردین ۱۳۹۹ (۲۴ مارس ۲۰۲۰ میلادی) میلادی موکول شد.

دوال شاک 5
Telegram
دوال شاک 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *