معماری
خانه / فیل اسپنسر / فیل اسپنسر سونی را رقیب اصلی ایکس باکس نمی داند

فیل اسپنسر سونی را رقیب اصلی ایکس باکس نمی داند

طی این نسل کنسول‌ها، مایکروسافت و بخش ایکس باکس بدون شک وارد بحران‌های هویتی جدی‌ای شدند. هرچند با نزدیک شدن به انتشار کنسول‌های نسل نهم، به نظر می‌رسد ایکس باکس با تمرکز روی بازی‌ها تحت فضای ابری، توجه‌های بیشتری به خود جلب کرده است. ظاهرا این باعث شده که مایکروسافت تغییراتی در تعامل با رقبای خود ایجاد کند. اکنون رئیس ایکس باکس، فیل اسپنسر (Phil Spencer) سونی و نینتندو را رقبای اصلی خود در آینده نمی‌داند.
فیل اسپنسر

اسپنسر دیدگاه خود را طی مصاحبه‌ای با Protocol بیان کرد و گفت شرکت‌های آمازون و گوگل اکنون به عنوان رقبای اصلی ایکس باکس در آینده شناخته می‌شوند. اسپنسر در صحبت‌هایش گفت که وجود نداشتن سرویس استریم بازی برای هر دو کمپانی سونی و نینتندو، باعث می‌شود آن‌ها خارج از رده قرار گیرند.

 
    علی‌رغم احترامی که برای سونی و نینتندو قائل هستیم، در آینده گوگل و آمازون را به عنوان رقبای اصلی خود می‌بینیم. این به معنی این نیست که دیگر آن‌ها بزرگ نمی‌دانیم، ولی کمپانی‌هایی که تمرکزشان روی گیمینگ سنتی است، خارج از رده محسوب می‌شوند. حدس من این است که آن‌ها می‌توانند سرویس‌هایی مثل Azure را طراحی کنند، ولی ما تا کنون ده‌ها میلیارد دلار روی فضای ابری سرمایه‌گذاری کردیم.

 

با وجود اینکه مایکروسافت همکاری خود را با نینتندو و سونی در مواردی مثل Crossplay ادامه می‌دهد، اسپنسر گوشزد کرد که رقابت به شکل قدیمی و همیشگی به پایان رسیده است. او اضافه کرد:

    من نمی‌خواهم درگیر این رقابت قدیمی باشم در حالی که آمازون و گوگل در حال کار روی روشی هستند تا گیمینگ را به خانه هفت میلیارد انسان بیاورند. در واقع هدف نهایی آن است.

سونی هنوز رویکرد خود را در این مورد اعلام نکرده است. در هر صورت، وضعیت بازار شرایط حاکم را در آینده نشان خواهد داد. کنسول‌های PS5 و Xbox Series X در اواخر این سال میلادی منتشر خواهند شد.

فیل اسپنسر
Telegram
فیل اسپنسر
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *