معماری
خانه / فیل اسپنسر / فیل اسپنسر: سرویس Game Pass برای ما یک تجارت پایدار تلقی می‌شود

فیل اسپنسر: سرویس Game Pass برای ما یک تجارت پایدار تلقی می‌شود

یکی از بزرگ‌ترین کارهایی که شرکت مایکروسافت (Microsoft) در نسل فعلی کنسول‌ها انجام داده است، راه‌اندازی سرویس Game Pass می‌باشد. تنها با پرداخت ۹٫۹۹ دلار به صورت ماهانه شما می‌توانید از امکانات این سرویس که شامل بازی‌های انحصاری مایکروسافت نیز می‌شود، بهره‌مند شوید. جالب است بدانید که این سرویس بازی‌های مختلفی را تنها با پرداخت ۱ دلار برای مدت ۳ ماه به طور رایگان در دسترس شما قرار می‌دهد.

سرویس Game Pass

لازم به ذکر است که مایکروسافت قصد دارد تا در آینده نیز از این سرویس پشتیبانی کند، بنابراین سرویس گیم پس بر روی کنسول نسل بعدی مایکروسافت و تمامی پلتفرم‌های آینده‌ی آن‌ها قابل دسترس خواهد بود. بسیاری از افراد حاضر در صنعت کجکاو بودند بدانند که چگونه مایکروسافت از این سرویس که هزینه‌ی کمی را برای مشتریان در پی دارد، درآمدزایی می‌کند. به‌تازگی آقای فیل اسپنسر در این رابطه صحبت کرده است.

جناب اسپنسر در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت Stevivor داشت پیرامون شایعات مربوط به گیم پس واکنش نشان داد. بسیاری بر این باور بودند که مایکروسافت با استراتژی ارزان جلوه دادن این سرویس قصد جلب مشتری را دارد و پس از جذب تعداد بازی‌باز کافی، قیمت‌ها را افزایش خواهد داد. آقای اسپنسر این شایعات را مورد خطاب قرار داده و آن‌ها را بی‌پایه و اساس خواند. او در ادامه افزود سرویس گیم پس نه آن‌طور که خیلی‌ها فکر می‌کنند درآمدزا است و نه مانند شایعات مطرح شده حکم تله را دارد. به نظر می‌رسد که این سرویس برای مایکروسافت از دید تجاری و اقتصادی به‌صرفه و پایدار تلقی می‌شود. فیل اسپنسر می‌گوید:

    من تعدادی از افراد را می‌شناسم، و حتی از نزدیک دیده‌ام، که می‌گویند “اوه آن‌ها (مایکروسافت) می‌خواهند با هزینه‌ی کم تا جایی که می‌توانند مخاطب جلب کنند و سپس به‌طور ناگهانی قیمت‌ها را بالا ببرند.”

او افزود:

    چنین چیزی برای ما تعریف نشده است. ما در حال حاضر در رابطه با سرویسی که اداره می‌کنیم احساس خوبی داریم. ما قطعا بر روی گیم پس سرمایه‌گذاری می‌کنیم اما نه به گونه‌ای که تجارتی ناپایدار محسوب شود. ما بازی‌های متعددی را به طور رایگان در اختیار مخاطب قرار می‌دهیم، درست به مانند بسیاری از سرویس‌های دیگر. در هر حال این سرویس یک تجارت است و از نظر ما تجارتی است که به خوبی عمل می‌کند.

آمار دقیقی از مخاطبین سرویس مذکور توسط مایکروسافت منتشر نشده است اما افزایش قیمت دریافت این سرویس در آینده چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. باید صبر کرد و دید مایکروسافت چگونه این سرویس را اداره خواهد کرد.

برای خرید گیفت کارت ایکس باکس کلیک کنید

سرویس Game Pass
Telegram
سرویس Game Pass
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *