معماری
خانه / کنسول بازی / فیل اسپنسر یک ایکس باکس اسکارلت در خانه خود دارد

فیل اسپنسر یک ایکس باکس اسکارلت در خانه خود دارد

مدیر ایکس‌باکس، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، در جدیدترین توییت خود خبر از خرید یک کنسول ایکس‌باکس اسکارلت (Xbox Scarlett) برای خانه‌اش داده است. ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود که او در این توییت گفته است با استفاده از این کنسول درحال تجربه بازی‌های روز دنیا در کنار بازیکنان کنسول ایکس‌باکس وان به صورت آنلاین است.

فیل اسپنسر

البته این کنسول یک نسخه اولیه از پروژه اسکارلت است، اما به نظر می‌رسد بدون هیچگونه مشکلی از ویژگی «قابلیت عقبرو» و یا همان backwards compatibility پشتیبانی می‌کند. شایان ذکر است که وجود این قابلیت از چندی پیش روی هر دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت و سونی تایید شده بود. البته به طور حتم باید تغییرات بزرگی در این قابلیت ایجاد شده باشد که اطلاعاتی در این باره دسترس نیست.

اسپنسر در این توییت می‌گوید:

«و شروع شد… این هفته کنسول پروژه اسکارلت را برای خانه خودم خریدم و این یه نسخه اولیه از کنسول که با آن می‌شود بازی‌ها را تجربه کرد، به جامعه (بازیکن‌ها) وصل شوید و بله، از کنترلر الیت اسری ۲ (Elite Series 2) خودم استفاده کنم، بی‌نظیره. کار بزرگی با تیم انجام دادیم و سال ۲۰۲۰ میلادی سالی شگفت انگیزی خواهد بود.»

براساس اخبار دیگر مایکروسافت برای نسل بعدی به دنبال ساخت چند کنسول متفاوت است. کنسول‌هایی که هرکدام مربوط به قشر خاصی خواهد بود. برای مثال مایکروسافت احتمالا کنسولی با اسم رمز Lockheart دردست توسعه است که بازی‌ها را با رزولویشن ۱۴۴۰p و ۶۰ فریم برثانیه اجرا می‌کند و بدون دیسک خواهد بود. به گفته مایکروسافت این نسخه بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

پروژه اسکارلت نیز نام یکی دیگر از محصولات نسل نهمی مایکروسافت است که به طور حتم با نزدیک شده زمان عرضه، اطلاعات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

فیل اسپنسر
Telegram
فیل اسپنسر
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *