معماری
خانه / پلی استیشن 5 / فیل اسپنسر استفاده از حافظه SSD در PS5 را تحسین کرد

فیل اسپنسر استفاده از حافظه SSD در PS5 را تحسین کرد

با وجود رقابت شدید بین سونی و مایکروسافت برای ارائه و عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵، اینکه دو کمپانی از یکدیگر خوب صحبت نکنند شاید قابل درک به نظر برسد. هرچند فیل اسپنسرِ رئیس بخش ایکس باکس مایکروسافت در مصاحبه‌اش با نشریه آلمانی PC Games Hardware، گفت که هر دو کمپانی نهایت تلاش و تمرکز خود را روی این کنسول‌ها گذاشته‌اند و این چیز خوبی است. درباره پلی‌استیشن ۵، او روی مورد انتظارترین قابلیت کنسول‌های نسل بعد تمرکز کرد و آن را حافظه سریع SSD دانست که قرار است جایگزین حافظه دیسکی گذشته شود. ایکس باکس سری ایکس نیز از این نوع حافظه بهره می‌برد.
SSD

حافظه‌های SSD معمولا توانایی پردازش اطلاعات را به صورت بهینه‌تر و بهتر از هارد درایوها را در اختیار دارند. در چند ماه گذشته، سونی و مایکروسافت نشان دادند که این تکنولوژی باعث می‌شود سرعت بارگذاری بسیار افزایش یابد و صفحه‌های لودینگ زمان کمتری ببرند. اما اگر شایعات پیرامون این موضوع صحت داشته باشند، PS5 و ایکس باکس سری ایکس فراتر از این‌ها خواهند رفت. همچنین بهبود Backward Compatibility با کنسول‌های قدیمی از بحث‌های اصلی کنسول‌های آینده است.

پیام کلی این شرکت‌ها این است که مطمئن شوند PS5 و ایکس باکس سری ایکس برای بازیکنان و بازی‌سازان بهینه است و حداکثر راحتی را برای همگان به همراه دارد. اسپنسر در تمجید و ستایش از حافظه SSD کنسول پلی‌استیشن ۵ گفت: «اینکه مارک سرنی (Mark Cerny) و تیمش در سونی روی SSD برای پلی‌استیشن ۵ کار می‌کنند را ستایش می‌کنم. ابزارهایی که در اختیار بازی‌سازان قرار داده می‌شود ما را مطمئن می‌سازد که بازی‌سازان می‌توانند هر کاری را با این سخت‌افزار ممکن سازند.»

البته اسپنسر غیر از این‌ها صحبتی نکرد و جزئیاتی درباره کیت توسعه بازی پلی‌استیشن ۵ ارائه نداد، چون آن را تا به حال در اختیار نداشته است. او همچنین اضافه کرد که: «فکر نمی‌کنم تیم بازی Minecraft ما نیز یکی از آن‌ها را در اختیار داشته باشد.» این حرف اسپنسر به این اشاره دارد که استودیوی Mojang که یکی از معدود استودیوهای ایکس باکس با بازی‌ای روی پلتفرمی غیر از ایکس باکس است، علی‌رغم اینکه در نهایت روی PS5 منتشر می‌شود، ولی هنوز کیت توسعه بازی را برای پلی‌استیشن ۵ در اختیار ندارد. همچنین ممکن است به این معنا باشد که بازی Minecraft مدتی پس از انتشار روی ایکس باکس سری ایکس، برای پلی‌استیشن ۵ منتشر می‌شود.

اسپنسر درباره نوآوری‌های کنسول‌های امسال هیجان‌زده به نظر می‌رسد. او اعلام کرد که: «دیدن اینکه این صنعت چگونه با این روش‌های نوآورانه تغییر می‌کند و اینکه آن‌ها چه مزایایی به همراه می‌آورند هیجان‌انگیز خواهد بود.» با وجود معرفی ایکس باکس سری ایکس در چند هفته پیش، سونی هنوز از برنامه خود برای نسل آینده رونمایی نکرده است. البته شایعات معرفی آن در هفته آینده و در نمایشگاه CES 2020 وجود دارد. کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس ۲۰۲۰ در سطح جهان عرضه می‌شوند.

SSD
Telegram
SSD
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *