معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / فروش ۳۰ میلیون کنسول PS4 در آمریکا

فروش ۳۰ میلیون کنسول PS4 در آمریکا

ممکن است بدانید که کنسول PS4 هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون واحد در جهان فروش داشته است. البته نباید فراموش کرد که این رقم، میزان تعداد پلی‌استیشن‌هایی است که از سوی سونی به خرده فروشی‌های متقاضی ارسال شده است.

کنسول PS4
کنسول PS4

با این حال باید به این نکته توجه کرد که فروش اصلی این محصول چیزی کمتر از ۱۰۰ میلیون واحد است. اما نکته مهم در رابطه با این محصول ژاپنی، فروش آن در ایالات متحده‌ آمریکا است.

طبق گزارش دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیلگر نیکو پارتنرز (Niko Partners)، پلی‌استیشن ۴ توانسته به فروش بیش از ۳۰ میلیون واحدی در ایالات متحده آمریکا رسد. به نحوی دیگر می‌توان گفت که تقریبا ۳۰ درصد از بازار فروش این محصول، در ایالات متحده آمریکا جریان دارد. همچنین این تحلیلگر، آمار و ارقامی از فروش این محصول در دیگر کشور‌ها نیز اعلام کرده است.

در ژاپن، پلی‌استیشن ۸٬۳ میلیون نسخه فروش داشته است و به دنباله آن، فروش ۷٬۲ میلیون نسخه‌ای در آلمان، ۶٬۸ میلیون نسخه‌ای در انگلستان و کمتر از شش میلیون دلار در فرانسه.

باید دید که سهم ۳۰ درصدی سونی از بازار آمریکا با توجه به جنگ تجاری ایالات متحده آمریکا با کشور‌هایی که ژاپن یکی از آن‌ها است؛ رشد می‌کند و یا با سقوط تدریجی رو به رو می‌شود. به طور حتم با توجه به تمام شدن نسل هشتم بازی‌های ویدئویی، سونی به زودی آمار و ارقام دقیقی را منتشر می‌کند که نشان می‌دهد این جنگ تجاری آیا به نفع آن‌ها بوده و یا باعث متضرر شدن سهام این شرکت شده است.

کنسول PS4
Telegram
کنسول PS4
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *