معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | فروشگاه آمازون قیمت کنسول پلی استیشن ۵ را فاش کرد

شایعه | فروشگاه آمازون قیمت کنسول پلی استیشن ۵ را فاش کرد

در ساعات گذشته شعبه کشور انگلستان فروشگاه آمازون محصولی را با نام کنسول پلی‌اسیتشن ۵ با دو ترابایت حافظه داخلی را برای مدت زمان محدودی روی سایت خود قرار داد. اما نکته جالب این آگهی این بود که قیمت کنسول پلی استیشن ۵ تعیین شده بود، با این حال آمازون تصمیم بر این گرفته است که قیمت ۶۸۰ دلاری را برای این محصول جنجالی خود انتخاب کند.

قیمت کنسول پلی استیشن 5

همچنین ساعاتی قبل از این آگهی، تبلیغی دیگر نیز در این سایت منتشر شد که این‌بار کنسول پلی‌استیشن ۵ اما با ظرفیت یک ترابایت و با قیمت ۶۰۰ دلار در این سایت لیست شده است. اما باتوجه به توضیحات سونی مبنی‌بر حافظه یک‌پارچه و ۸۲۵ گیگابایتی کنسول پلی‌استیشن ۵، این دو آگهی بسیار تعجب‌برانگیز به‌نظر می‌رسند. هم‌چنین در مراسم معارفه این کنسول سونی تاکید کرد که گزینه ارتقا حافظه در این کنسول وجود خواهد داشت و برای همین نکته مشخص نیست که چرا سونی در انتها تصمیم خواهد گرفت تا از مدل‌های یک و دو ترابایتی کنسول خود پرده بردای کند.

همین‌طور در کنار انتشار این دو تبلیغ، لیست بلند بالایی از تمامی دامنه‌های ثبت شده از عناوین مربوط به کنسول‌های نسل نهمی منتشر شده است که در میان آن‌ها بازی‌هایی از شرکت‌های ۲K، Konami و یا حتی شرکت راک‌استار به‌چشم می‌خورد. اما باید اشاره داشت که تمامی اسامی به‌صورت کدهای اختصاری هستند و راهی وجود ندارد که به‌توان از ماهیت اصلی این عناوین مطمئن شد.

در هیاهوی به‌وجود آمده درابطه با قیمت‌های اعلام شده توسط سایت آمازون، کاربران متعددی در شبکه‌های اجتماعی سعی کردند تحلیل‌های خود را نسبت به شرایط موجود اعلام دارند و در برخی از آن‌ها به‌درستی بیان شده است که در گذشته و زمان رونمایی از کسنول پلی‌استیشن ۴ نیز هم‌چنین آگهی‌ها و اطلاعات غلطی درمورد قیمت کنسول نسل هشتمی سونی منتشر شده است و در انتها این کنسول با قیمتی ۴۰۰ دلاری وارد بازار شد.

اما می‌توان اظهار داشت که تمامی تحلیل‌های صورت گرفته توسط کاربران صحیح است، زیرا فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌های اینترنتی معمولا برای آماده‌سازی و پیاده‌سازی زیرساخت‌های خود برای فروش محصولات جدید معمولا لیست و صفحاتی را به‌عنوان نمونه ایجاد و قیمتی نامربوط را برای آن برمی‌گزینند. اتفاقی که‌به‌نظر درمورد فروشگاه آمازون بسیار صادق است و حتی در گذشته نیز اتفاق افتاده است. پس بهتر است مخاطبان برای کسب اطمینان مدت زمان بیشتری را برای مشخص شدن قیمت حقیقی کنسول پلی‌استیشن ۵ صبر کنند. این درحالی است که در چند ساعت آینده سونی قرار است مراسمی را برای عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ ترتیب ببیند و هرگاه این امکان وجود دارد که این شرکت از ظاهر و قیمت این کنسول پرده‌برداری کند.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات زمستانی سال جاری میلادی به‌بازار خواهد آمد.

قیمت کنسول پلی استیشن 5
Telegram
قیمت کنسول پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *