معماری
خانه / اخبار بازی / بازی Cyberpunk 2077 تجربه‌ی نقش آفرینی بسیار عمیق‌تری را نسبت به The Witcher 3 ارائه می‌دهد

بازی Cyberpunk 2077 تجربه‌ی نقش آفرینی بسیار عمیق‌تری را نسبت به The Witcher 3 ارائه می‌دهد

طراح ارشد گیم‌ پلی Cyberpunk 2077 در مورد تجربه‌ی نقش آفرینی که بازی ارائه می‌دهد صحبت و یادآوری می‌کند که المان‌های نقش‌آفرینی در مرکز آن قرار دارد.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) در جریان رویداد Night City Wire جزئیاتی از پیشینه‌های داستانی مختلف (Life Pathها) و اهمیت آن در انتخاب دیالوگ‌ها و پیش‌برد داستان صحبت کرد. در حقیقت هر پیشینه‌ی داستانی تاثیر خاص خود را برروی روایت می‌گذارد به همین دلیل تنها شاهد تفاوت مقدمه‌ها نیستیم بلکه پیشینه‌ها در کل بازی تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال پیشینه‌ی روایتی Corpo به بازی‌باز اجازه می‌دهد با افراد بالارده و مهم روابط بهتری برقرار کنید و با توجه به دانسته‌های قبل از اهدافشان با خبر باشید. حال طراح ارشد مراحل بازی، مایلز تاست (Miles Tost)، توضیح می‌دهد که چگونهCyberpunk 2077 نقش‌آفرینی عمیق‌تری را نسبت به The Witcher : Wild Hunt به ارمغان می‌آورد.

تاست در مصاحبه‌ای با منبع خبری Netrunner 2077 گفت:

من فکر می‌کنم مخاطبین فراموش می‌کنند که Cyberpunk 2077 در ابتدا و پیش از هر چیزی یک اثر نقش آفرینی است. بنابراین شخصی‌سازی، تصمیم مبنی بر این که چه تجهیزاتی انتخاب کنید، تصمیم انتخاب کدام یک از شاخه‌های مهارتی، شکل و شمایل شخصیت اصلی، انتخاب دیالوگ‌ها و مواردی از این قبل در مرکز بازی قرار دارد. من فکر می‌کنم بعضی از بازی‌بازان به این عنوان نگاه می‌کنند و پیش خود می‌گویند ‘اوه پسر، این یک اول شخص است و تفنگ‌های بسیاری دارد! پس حتماََ با یک شوتر اول شخص رو به رو هستیم.’ و این یک درک بسیار سطحی از بازی به حساب می‌آید. به نظر من این عنوان به شکل‌های گوناگونی و تا حد بسیار زیادی تجربه‌ای عمیق‌تر از The Witcher 3 ارائه می‌دهد.

در ادامه آقای تاست پیرامون در‌ها در دنیای بازی صحبت کرد. او در این باره توضیح داد:

تعداد درهای موجود در عنوان Cyberpunk 2077 خیلی بیشتر از The Witcher 3 است و این دو اثر از نظر تعداد درها و مناطق داخلی قابل مقایسه نیستند. من در طول توسعه‌ی The Witcher 3 تعداد درها را شمردم. ما چیزی حدود ۲,۵۰۰ در داشتیم. طبیعی است در اثری مانند Cyberpunk 2077 درهای بیشتری داشته باشیم و این بدان معنا است که مکان‌های زیادی برای اکتشاف وجود دارد.

بیانیه‌ی آقای تاست منطقی به نظر می‌رسد چرا که بازی Cyberpunk 2077 یک تجربه‌ی متراکم‌تر نسبت به The Witcher 3 خواهد بود و شاهد مناطق طبیعی گسترده مانند صحرا و دشت نخواهیم بود. از طرفی مکان‌های متراکم شهری به معنای وجود ساختمان‌ها و درهای بیشتر است. اکتشاف Cyberpunk 2077 بر خلاف The Witcher 3 بیشتر به صورت عمودی خواهد بود و شما باید از ساختمان‌ها و بنا‌های زیادی بالا بروید و ماموریت انجام دهید.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

مدتی پیش طراح ارشد گیم‌پلی بازی در مصاحبه‌ی خود با وبسایت VG247 اعلام کرد تیم آن‌ها توانسته است یک تیراندازی لذت‌بخش را به ژانر نقش‌آفرینی وارد کنند و دشمنان به اصابت گلوله واکنش واقع‌گرایانه نشان خواهند داد. همچنین جزئیات زیادی از سلاح‌های سرد و گرم بازی به اشتراک گذاشته شد.

Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان برای پلتفرم‌های ایکس‌ باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌ استیشن ۴ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی نسل بعدی در زمان عرضه‌ی این کنسول‌ها با بهبودهای گرافیکی مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *