معماری
خانه / اخبار بازی / هیداکی نیشینو | عرضه‌ بین نسلی بازی‌ های نسل هشتم و نسل نهم تا ۳ سال آینده ادامه خواهد داشت

هیداکی نیشینو | عرضه‌ بین نسلی بازی‌ های نسل هشتم و نسل نهم تا ۳ سال آینده ادامه خواهد داشت

شرکت سونی از زمانی که به صورت رسمی اعلام کرد بازی‌های نسل نهمی زیادی به مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Sackboy: A Big Adventure و Horizon: Forbidden West قرار است به صورت بین‌نسلی در اختیار کاربران کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار گیرند، بسیاری از بازی‌بازان در دوراهی خرید کنسول پلی‌ استیشن ۵ و یا نگهداری کنسول پلی‌ استیشن ۴ به مدت طولانی‌تر قرار گرفتند. در همین راستا به تازگی آقای جیم ریان (Jim Ryan) مدیر عامل بخش پلی‌استیشن شرکت سونی در یک مصاحبه به پشتیبانی از کنسول پلی‌ استیشن ۴ تا سال ۲۰۲۲ میلادی اشاره داشت. در راستای همین مطالب نیز آقای هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) معاون بخش مدیریت و استراتژی جهانی شرکت سونی نیز تایید کرد که عرضه‌ بین نسلی بازی‌ های نسل هشتم و نسل نهم انحصاری این شرکت تا سه سال آینده ادامه خواهد یافت.

بازی‌ های نسل هشتم و نسل نهم

آقای هیداکی نیشینو در یک مصاحبه با مجله‌ی AV Watch افزود:

    توسعه‌ی بازی‌های منحصر به فرد و ویژه‌ی کنسول پلی‌ استیشن ۵ ممکن است از روز نخست آسان نباشد. در حال حاضر توسعه‌ی بازی‌ها برای کنسول پلی‌ استیشن ۴ نیز لازم تلقی می‌شود. نام PlayStation به این معنا خواهد بود که شما یک سیستم قدرتمند و پیشرفته را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهید تا آن‌ها در طول سال‌های طولانی و مداوم از آن بهره ببرند؛ بنابراین من فکر می‌کنم پتانسیل زیادی [در مورد توسعه‌ی بازی برای کنسول پلی‌ استیشن ۵] در آینده وجود دارد.

    از نظر بررسی قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، تجربه‌ی عناوین کنسول پلی‌ استیشن ۴ برروی پلی‌ استیشن ۵ امری ضروری و مهم خواهد بود اما من تاکید دارم که نوعی سازگاری رو به جلو [عرضه‌ی بازی‌های کنسول پلی‌ استیشن ۵ بررروی پلی‌ استیشن ۴] نیز باید رخ دهد. فرضیه‌ی فعلی این است که انتقال کامل بازی‌بازان از نسل هشتم به نسل نهم سه سال طول خواهد کشید و در طول این مدت افراد می‌توانند به تجربه‌ی بازی‌های جدید پرداخته و در نهایت برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ آن‌ها را مجددا و بدون هیچ مشکلی تجربه نمایند. ما از توسعه‌دهندگان تقاضا داریم که به صورت برنامه‌ریزی شده عناوین را برای هردو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ توسعه دهند.

لازم به ذکر است که طبق گفته‌های آقای هیداکی نیشینو تمام بازی‌هایی که برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ توسعه می‌یابند، برروی پلی‌ استیشن ۴ قابل اجرا نخواهند بود و ما تنها شاهد عرضه‌ی برخی عناوین به صورت بین‌نسلی هستیم. این تصمیم از سوی شرکت سونی کمی تعجب‌برانگیز خواهد بود؛ چرا که سونی در ماه‌های قبل در مورد تغییر نسل‌ها به جای پشتیبانی از بازی‌های بین‌نسلی صحبت کرده بود.

بازی‌های فرست-پارتی به مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Sackboy: A Big Adventure در کنار بازی‌های ترد-پارتی The Pathless و Bugsnax از امروز برروی هردو کنسول پلی‌ استیشن ۴ و پلی‌ استیشن ۵ در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *