معماری
خانه / پلی استیشن 5 / طرح جدیدی از کنترلر دوال شاک ۵ فاش شد

طرح جدیدی از کنترلر دوال شاک ۵ فاش شد

در راستای انتشار تصاویر پیشنهادی و احتمالی از کنترلر پلی‌استیشن ۵ که به احتمال فراوان کنترلر دوال شاک ۵ نام خواهد داشت، دو طرح جدید دیگر منتشر شده است که در هر یک از این طرح‌ها تغییرات عجیب و شاید سوال برانگیزی صورت گرفته است، اما هر دو طرح را می‌توان نزدیک به طرح نهایی این کنترلر به‌حساب آورد، زیرا این طرح‌ها در عین حال که ویژگی‌ها و امکانات زیادی به تصویر کشیده‌اند اما منطقی به‌نظر می‌رسند.

کنترلر دوال شاک 5

اولین طرح پیشنهادی برای نخستین بار از سایت LetsGoDigital به دست رسانه‌ها رسید، به‌صورتی که گزارش شده است این طرح در در اواسط سال گذشته میلادی طراحی شده است اما به‌تازگی کشف و منتشر شده است. در این طرح می‌توانیم شباهت‌های زیادی را نسبت به طرح‌های قبلی منتشر شده از این کنترلر مشاهده کنیم، اما درعین حال تفاوت‌های کوچکی وجود دارد که این طرح را نسبت به دیگر آثار متمایز کرده است.

اولین و بزرگ‌ترین تغییر در ظاهر این کنترلر را می‌توان در پشت این دستگاه مشاهده کرد، در جایی که دو دکمه در محل پشتی دستگیره‌های این کنترلر قرار گرفته‌اند، و این امکان را به بازیکنان می‌دهند تا در حین تجربه عناوین نیازمند به دکمه‌های اضافه، این نیاز برطرف شود.

کنترلر دوال شاک 5

اما در کنار این ویژگی افزوده شده ما شاهد حذف کلید PS در جلوی کنترلر هستیم. این دکمه که در گذشته برای بازگشت به منوی اصلی استفاده می‌شده است حال به‌نظر برای هرچه ساده‌تر شدن جلوه این کنترلر از این وسیله حذف شده است. اما این تصمیم به‌نظر بحث برانگیز می‌رسد زیرا با حذف این دکمه از کنترلر، بازیکنان دیگر قادر نخواهند بود تا در هر لحظه که مایل هستند به منوی اصلی بازگردند، و می‌بایست برای این عمل بازی‌ درحال تجربه را به‌صورت کامل ببندند.

کنترلر دوال شاک 5

و اما در طرح دوم نیز ما هم‌چنان شاهد اضافه و حذف شدن امکانات مختلفی از دوال شاک  ۵ هستیم. این طرح که در اصل از سایت VGC بازنشر شده است در آن هیچ اشاره‌ای به نام کنترلر نشده است اما با توجه به اطلاعات رسمی و غیر رسمی که تا این لحظه از این کنترلر منتشر شده است می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که این طرح مربوط به کنترلر پلی‌استیشن ۵ است.

کنترلر دوال شاک 5

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که در طراحی این کنترلر مشاهده می‌شود حذف لایت‌بار از قسمت پشتی کنترلر است و این درحالی است که اندازه دکمه‌های پشتی این کنترلر نیز مقداری کشیده‌تر و بزرگ‌تر شده است. هم‌چنین در قسمت انتهایی این کنترلر نیز شاهد اضافه شدن یک پورت C USB هستیم،  و به نظر می‌رسد که درست در مکانی که در کنترلر دوال شاک ۴ یک جک هدفون قرار گرفته بود، در کرنترلر جدید شاهد دو جک جدید باشیم. هم‌چنین ذکر شده است که یک میکروفون نیز در زیر پوسته این کنترلر برای اهداف ارتباط با دستیار مجازی و قابلیت‌های مربوط به استریم بازی‌ها قرار داده شده است.

اگرچه که هیچ کدام از این طرح‌های منتشر شده رسمی نیستند اما انتظار می‌رود تا طراحی محصول نهایی نیز بدون شباهت به این طرح‌های پیشنهادی نباشد.

کنترلر دوال شاک 5
Telegram
کنترلر دوال شاک 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *