معماری
خانه / اخبار بازی / صحبت های سازندگان بازی Control درباره بهبود بازی ها در PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت

صحبت های سازندگان بازی Control درباره بهبود بازی ها در PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت

هر دو کنسول‌های PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت دارای سخت‌افزار بهتر و حافظه SSD هستند. بازیسازان استودیو Remedy، اخیرا صحبت‌هایی درباره تاثیر این بهبودها بر راندمان بازی‌ها و بهبودهای گرافیکی روی کنسول PS5 کرده‌اند.

PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت

در این میان، استودیو Remedy همچنان از بازی Control پشتیبانی می‌کند و چند ماه پیش بسته الحاقی جدیدی را برای بازی معرفی کرد. توسعه‌دهندگان Remedy در مصاحبه‌ای که با PlayStation Magazine داشتند، درباره چیزی که طرفداران می‌توانند از بازی Control روی PS5 انتظار داشته باشند صحبت کردند.

برنامه‌نویس ارشد بازی Control، شان دانلی (Sean Donnely) درباره سخت‌افزار PS5 و اینکه چگونه باعث می‌شود بازی از حالت فعلی متفاوت شود گفت:

«با افزایش جزئیات تخریب‌پذیری محیط‌ها، می‌توان گفت حد کنونی توان پردازنده‌ها را رد کرده‌ایم. به طور خلاصه، وقتی نوبت به PS5 می‌رسد، سخت‌افزار قدرتمندتر شرایط را آسان می‌کند. اما چیزی که خیلی تغییر ایجاد می‌کند، حافظه SSD است. به طوری که استریمینگ و رکورد کردن بازی‌ها، خیلی سریع‌تر انجام می‌گیرد و این باعث آزادسازی بخشی از توان پردازنده‌ها می‌شود.»

کنسول‌های نسل آینده، زمان کمتری را برای ذخیره‌سازی اطلاعات نیاز دارند و این باعث سرعت بخشیدن به فرآیندها در بازی Control می‌شود. بدین معنا که استودیو Remedy می‌تواند تغییرات مفیدی را در بازی Control روی PS5 ایجاد کند.

شان دانلی (Sean Donnely) همچنین اضافه کرد:

«این تغییرات می‌‎تواند شامل سیستم تخریب‌پذیری عمیق‌تر و غنی‌تر، دنیایی با جزئیات بیشتر و بهبودهایی مانند بازگشت سریع‌تر به بازی پس از مردن باشد.»

سونی در گذشته توضیحاتی درباره حذف شدن صفحه‌های بارگذاری در نسل بعد داده بود. مایکا وکالا (Mika Vehkala)، کارگردان فنی استودیو Remedy، درباره این موضوع برای بازی Control نیز صحبت‌هایی داشت:

«حتی اگر بازی‌های از نظر بصری نیز تغییری نکنند، صفحه‌های لودینگ هرگز به چشم نخواهند آمد و بارگذاری دوباره مراحل در لحظه و بسیار سریع صورت می‌گیرد.»

باید دید سونی چگونه به هدف حذف کردن صفحه‌های بارگذاری یا حداقل به چشم نیامدن آن‌ها در نسل بعد دست پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد طرفداران هنگام بازی کردن بازی Control روی پلی‌استیشن ۵، حتما تغییری را احساس خواهند کرد.

PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت
Telegram
PS5 و ایکس‌باکس اسکارلت
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *