معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / شبکه‌ استیم ۳۳ میلیون کاربر روزانه‌ی فعال دارد

شبکه‌ استیم ۳۳ میلیون کاربر روزانه‌ی فعال دارد

شبکه‌ استیم
استیم

طبق اطلاعات جدید منتشر شده، شبکه‌ استیم به طور روزانه بیش از ۳۳ میلیون کاربر فعال و در ماه بیش از ۶۷ میلیون کاربر فعال دارد. همچنین طبق آمار جدید ارائه شده، شبکه‌ استیم توانسته رکورد ۱۴ میلیون کاربر فعال را در لحظه بشکند. پیش از این، این رکورد در سال ۲۰۱۵ و با تعداد کاربر ۸٫۴ میلیون ثبت شده بود که در سال جاری این رکورد با افزایش چشم‌گیری روبه‌رو بوده است.

از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۲۶ میلیون خرید توسط کاربران شبکه‌ استیم به ثبت رسیده است. این بدان معناست که تعداد کل خریدهای انجام شده توسط کاربران در هرماه ۱٫۵ میلیون بیشتر شده است.

تمامی آمار و ارقام ارائه شده مشخص می‌کند که شبکه‌ استیم تا چه حد در میان کاربرن محبوبیت دارد. این شبکه‌ به عنوان بزرگ‌ترین بازار فروش بازی‌ها به صورت دیجیتالی شناخته شده و به نظر می‌رسد برخی از ناشران با عدم ارائه‌ی بازی‌های خود برای شبکه‌ استیم اشتباه بسیار بزرگی می‌کنند چرا که این شبکه را که بزرگ‌ترین شبکه در میان کاربران است را از دست می‌دهند.

از طرفی دیگر، استیم رقبای جدی نظیر مایکروسافت و EA را پیش روی خود می‌بیند اما با توجه به آمار و ارقام امروز، بعید به نظر می‌رسد که دو شرکت نام‌برده بتوانند از لحاظ آمار به شبکه‌ استیم برسند.

 

بیش از ۵۰ درصد از کاربران شبکه‌ استیم از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند

 

در چند ماه گذشته، تعداد کاربران ویندوز ۱۰ که از شبکه‌ی استیم استفاده می‌کردند در حال کاهش بود اما در ماه جاری و طبق اطلاعات جدید منتشر شده، به نظر می‌رسد این آمار بار دیگر در حال افزایش باشد. بر همین اساس، تعداد کاربران شبکه‌ی استیم که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند به بیش از ۵۰ درصد رسیده تا بالاترین آمار از این سیستم عامل منتشر شود.

بر همین اساس و تا پایان ماه میلادی گذشته، نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ توسط ۵۰٫۳۳ درصد از کاربران شبکه‌ی استیم مورد استفاده قرار گرفته و نسخه‌ی ۳۲ بیتی توسط ۰٫۹۰ درصد از کاربران استفاده می‌شود تا به طور کلی آمار استفاده کنندگان کاربران استیم از ویندوز ۱۰ به ۵۱٫۲۳ برسد. بنابراین، تعداد کاربران شبکه‌ی استیم که از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند به ۳۶٫۱۴ درصد کاهش یافته است.

درواقع تمامی نسخه‌های ویندوز به جز ویندوز ۱۰ مایکروسافت شاهد کاهش کاربران استیم بوده و به نظر می‌رسد در ماه گذشته، کاربران بیشتری از شبکه‌ی استیم جدیدترین نسخه از سیستم‌ عامل مایکروسافت را بر روی سیستم خود نصب کرده باشند.

براساس آمار جدید ارائه شده از شبکه‌ی استیم، بیشتر کاربران این شبکه رم ۸ گیگابایتی را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اند و رزولوشن مورد استفاده‌ی آن‌ها بیشتر رزولوشن  ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۳۸۴۰×۱۰۸۰ بوده است. لازم به ذکر است که آمار ارائه شده از نظرسنجی از کاربران جمع‌آوری گردیده و ممکن است کمی با آمار واقعی متفاوت باشد.

 

خرید گیفت کارت استیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *