معماری
خانه / کنسول بازی / شایعه: کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵ Nvidia RTX 2070 Super را شکست داد.

شایعه: کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵ Nvidia RTX 2070 Super را شکست داد.

یک اینسایدر به نام کوماچی (Komachi)، گزارش جدیدی را از کنسول پلی‌استیشن ۵ لو داد و طبق این گزارش، کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵ قدرت بیشتری را نسبت به کارت گرافیک Nvidia RTX 2070 Super دارا است.

کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵
طبق شواهد و گزارشات، کنسول پلی‌استیشن ۵ در تاریخی نامشخص و در سال ۲۰۲۰ میلادی به فروشگاه‌ها در سراسر جهان ارسال خواهد شد که اگر چنین موضوعی حقیقت داشته باشد، هم‌اکنون آزمایشات مربوط به عملکرد این کنسول آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، شرکت ای‌ام‌دی (AMD) در حال آزمایش برروی APU Oberon AO در ۳ قالب آن است که به Gens معروف است. Gen 2 که آخرین قالب آن است و به احتمال زیاد آن را در کنسول پلی‌استیشن ۵ مشاهده خواهیم کرد، دارای قدرتی معادل ۲٫۰ گیگاهرتز است.

همان‌طور که مطلع هستید کنسول پلی‌استیشن ۵ بر اساس معماری RDNA توسعه می‌یابد و پیشرفت قابل توجهی را هدف قرار داده است. این معماری قرار است قدرتی معادل ۱۴ ترافلاپس به صورت خام و ۹٫۲ ترافلاپس را به صورت حقیقی به کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵ اعطا نماید. در حال حاضر کارت گرافیک Nvidia RTX 2070  قدرتی معادل ۷٫۵ ترافلاپس را دارا بوده و همچنین نسخه‌ی Nvidia RTX 2070 Super نیز دارای قدرتی معادل ۹ ترافلاپس است. به علاوه کارت گرافیک Nvidia RTX 2080 نیز طبق گزارشات دارای قدرتی معادل ۱۰٫۱ ترافلاپس است. در نتیجه همان‌طور که مشاهده می‌نمایید، قدرت کارت گرافیک کنسول پلی‌استیشن ۵ از کارت گرافیک Nvidia RTX 2070 Super که قیمتی معادل ۵۰۰ دلار را دارا است، پیشی می‌گیرد. کارت گرافیک Nvidia RTX 2080 که قدرتمندترین کارت گرافیک در بازار است، قیمتی معادل ۸۰۰ دلار را دارا است و به دلیل این که کنسول پلی‌استیشن ۵ در نهایت حدودا ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت، در نتیجه استفاده از این کارت گرافیک با منطق جور در نمی‌آید.

در نتیجه قدرت ۹٫۲ ترافلاپسی کارت گرافیک پلی‌استیشن ۵ و همچنین ۱۴ ترافلاپسی خام آن بسیار شگفت‌انگیز است و قدرت آن را با کلاک کردن نیز تصور نمایید! احتمالا با کلاک کردن به صورت دیوانه‌واری قدرت آن تا ۲ گیگاهرتز افزایش خواهد یافت.

پلی‌استیشن ۵
Telegram
پلی‌استیشن ۵
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *