معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | دوال سنس می‌تواند ۳ تا ۴ ساعت بیشتر از دوال‌ شاک ۴ شارژ نگه دارد

شایعه | دوال سنس می‌تواند ۳ تا ۴ ساعت بیشتر از دوال‌ شاک ۴ شارژ نگه دارد

با توجه به گزارش‌های اخیر، کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵، دوال سنس (DualSense)، عمر باتری بیشتری نسبت به دوال‌شاک ۴ (DualShock 4)، کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۴، خواهد داشت. البته باید متذکر شد که این گزارش در رد‌یت (Reddit) منتشر شده است و یک گزارش دسته دوم به حساب می‌آید. در کنار جزئیات عمر باتری این کنترلر، اطلاعات دیگری نیز در دسترس قرار گرفته که صحت آن‌ها چندان مشخص نیست.

دوال سنس

دوال سنس

این پست ذکر می‌کند که دکمه‌های اصلی سمت راست و d-pad که سمت چپ قرار دارد دقیقاََ “مشابه” دوال‌شاک ۴ خواهد بود اما صفحه‌ی لمسی (Touchpad) تا حد زیادی پاسخگوتر از نسل قبل است. نکته جالب توجه این است که دکمه‌های L1 و R1 حالا بیشتر شبیه به یک محرک هستند و آزادتر از قبل حرکت می‌کنند و از طرفی دکمه‌های L2 و R2 محکم‌تر از قبل در سر جای خود قرار دارند حتی بدون این که “قابلیت محکم شدن فعال باشد”. منظور از جمله‌ی آخر این است که دکمه‌های L2 و R2 حتی بدون برنامه‌ریزی از سوی سازنده‌ی بازی نیز محکم‌تر در سر جای خود گرفته‌اند و استحکام آن را حتی بدون این که به عنوان مثال بخواهید کمان را در یک بازی بکشید حس خواهد شد. همچنین در گزارش ذکر شده است که خطوط نور کنار کنترلر دوال‌سنس کم‌ نور تر از دوال‌شاک ۴ هستند.

اما مهم‌تر از همه‌ی این جزئیات عمر باتری است که به نظر می‌رسد شامل پیشرفت‌ قابل توجه‌ای نسبت به نسل قبل می‌شود. بنابر گزارش منتشر شده، به طور معمول عمر باتری دوال سنس ۳ تا ۴ ساعت بیشتر از دوال‌شاک ۴ خواهد بود اگرچه باید متذکر شد، حتی اگر این شایعه تایید هم بشود مطمئناََ فردی که دسترسی به کنترلر را برای زمانی محدود داشته است، از همه‌ی ویژگی‌های کنسول بهره نبرده و به دنبال آن احتمالاََ قابلیت‌های مختلف آن مانند تریگر‌های انطباقی و بازخورد هاپتیک مورد بررسی قرار نگرفته‌اند تا ببینیم عمر باتری با وجود استفاده از این امکانات چقدر خواهد بود.

در نهایت این شخص گفته‌های خود را اینگونه جمع بندی کرد که دوال‌ سنس تا حد زیادی راحت‌تر از دوال‌ شاک ۴ است و به طور کلی از نزدیک حجیم و بزرگ به نظر نمی‌رسد. بر اساس حدس و گمان‌های منابع خبری مختلف، در ماه جاری (آگست) هر دو شرکت مایکروسافت و سونی رویداد بزرگی برای کنسول نسل بعدی خود تدارک دیده‌اند که در جریان آن تمامی اطلاعات تکمیلی که منتظرشان بودیم مانند قیمت کنسول، تاریخ عرضه، ویژگی‌های سخت‌افزاری، قابلیت‌های نرم‌افزاری و همچنین برنامه‌ی آن‌ها پیرامون بهبود سرویس‌ها اعلام خواهد شد. ما انتظار داریم جزئیات بیشتری از دوال سنس نیز با طرفداران به اشتراک گذاشته شود.

Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *