معماری
خانه / اخبار / تاریخ انتشاز بازی ها / شایعه | تاریخ انتشار بازی GTA 6 مشخص شد

شایعه | تاریخ انتشار بازی GTA 6 مشخص شد

بلافاصله پس از انتشار بازی تحسین شده Red Dead Redemption 2، شایعات مبنی‌بر روند توسعه بازی GTA 6 به‌تدریج حضور پررنگ‌تری را در صدر اخبار مربوط به صنعت بازی‌های ویدویی پیدا کردند. در حال حاضر شاید دیگر به‌طور حتم مشخص شده است که این بازی به‌صورت رسمی در دست ساخت قرار دارد اما دیگر اخبار مربوط به جزییات بازی، با یکدیگر بسیار اختلاف دارند و مشخص نیست که دقیقا بازی GTA 6 چه خط داستانی و تاریخ انتشار بازی GTA 6 در چه زمانی عرضه خواهد بود.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

اگر به عنوان قبلی شرکت راک‌استار یعنی بازی Red Dead Redemption 2 نگاهی بیاندازیم، مشخص می‌شود که روند توسعه این بازی چیزی در حدود هشت سال به‌طول انجامید، پس آیا می‌توان انتظار داشت که بازی GTA 6 نیز چنین روندی را در پیش داشته باشد؟ یا راک‌استار تصمیم خواهد گرفت تا مدت زمان به‌مراتب بیشتری را صرف ساخت این عنوان موردانتظار کند.

متاسفانه باتوجه به شواهد جدیدی که از شرکت مادر و سرمایه‌گذار استودیوهای راک‌استار منتشر شده است، به‌نظر می‌آید که حالت دوم در پیش گرفته شده است و راک‌استار تصمیم دارد تا مراحل توسعه بازی GTA 6 را تا چندین سال دیگر ادامه دهد. براساس گزارش اقتصادی منتشر شده از شرکت Take-Two که وظیفه سرمایه‌گذاری و پشتیبانی پروژه‌های استودیوهای بزرگی نظیر راک‌استار و ۲K را برعهده دارد، بیان شده است که این شرکت قصد دارد تا در محدوده زمانی بهار سال ۲۰۲۳ الی ۲۰۲۴ هزینه‌های هنگفتی را صرف تبلیغات محیطی و مجازی عنوان بزرگ خود بکند. این بودجه که ۹۰ میلیون دلار تخمین زده شده قرار است تا در ظرف مدت زمان فروردین ماه سال ۲۰۲۳ تا اردیبهشت ماه سال ۲۰۲۴ صرف اهداف بازاریابی این شرکت شود. و این درحالی است که شرکت Take-Two معمولا سالیانه مبلغی بالغ‌بر تنها ۴۰ میلیون دلار را به بخش تبلیغات و بازاریابی خود اختصاص می‌دهد.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

اما دلیل اصلی این افزایش میزان بودجه در مدت زمان سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ می‌تواند انتشار یک عنوان بسیار بزرگ از این شرکت باشد دقیقا مانند بازی GTA 6. اگر تمامی این شواهد اشاره به این بازی داشته باشند پس مخاطبان می‌توانند به‌احتمال زیاد در تعطیلات زمستانی سال ۲۰۲۳ منتظر انتشار این عنوان باشند. هم‌چنین شرکت Take-Two در ماه‌های گذشته اعلام کرده بود که از مدت‌ها قبل برنامه این شرکت بر این بوده که در سال ۲۰۲۳ بودجه مخصوص بخش تبلیغات این شرکت با افزایشی چشم‌گیر همراه باشد. از همین رو بسیاری از تحلیل‌گران از جمله جف کوهن (Jeff Cohen) بیان داشتند که براساس همین گزارش‌های اقتصادی در سال‌های گذشته، تاریخ انتشار عناوین محبوبی از این شرکت نظیر بازی Red Dead Redemption 2 مشخص شده بود و انتظار می‌رود که این اطلاعات نیز به محدوده زمان انتشار بازی GTA 6 اشاره داشته باشند.

در مطلب منتشر شده از وب سایت خبری Kotaku آمده است که بازی GTA 6 قطعا پروژه بعدی استودیوهای راک‌ استار است و هم‌چنین وسعت و گستردگی این عنوان به‌قدری زیاد است که راک‌ استار تلاش خواهد کرد تا به‌تدریج و بعد از انتشار رسمی بازی، محتویات زیادی را برای این عنوان عرضه کند. یکی دیگر از دلایل طولانی شدن روند توسعه بازی GTA 6 را به‌غیر از مسئله گستردگی بازی، می‌توانیم جدایی یکی از تاثیرگذارترین اعضای این شرکت یعنی دن هاوزر (Dan Houser) عنوان کنیم. هاوزر که در ۲۰ سال گذشته یکی از ارکان اصلی موفقیت و پیش‌برد پروژه‌های شرکت راک‌استار بوده با رفتن خود موانع زیادی را برای هم‌کاران خود بوجود آورده است و پیش‌بینی می‌شود که این تاخیر در عرضه بازی نیز به‌همین علت باشد.

تاریخ انتشار بازی GTA 6
Telegram
تاریخ انتشار بازی GTA 6
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *