معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / شایعاتی دیگر به تصاحب استودیو بلوپوینت گیمز توسط سونی اشاره دارد

شایعاتی دیگر به تصاحب استودیو بلوپوینت گیمز توسط سونی اشاره دارد

آیا شرکت سونی تیم متخصص در ساخت بازسازی‌ بازی‌های مختلف یعنی استودیو بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) را خریداری خواهد کرد؟ بر اساس صحبت‌های جدیدی یکی از ادمین‌های فروم ریست‌ اِرا (ResetEra) این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

استودیو بلوپوینت گیمز

تصاحب استودیو بلوپوینت گیمز توسط سونی

در سال گذشته کاربری با نام MarsipanRumpan در ریست‌ اِرا پستی را منتشر کرد مبنی بر این که استودیو بلوپوینت و شرکت سونی در مراحل پایانی مذاکره قرار دارند و به زودی این استودیو به زیرمجموعه‌ی استودیوهای جهانی پلی‌استیشن ملحق خواهد شد. به طور حتم این گزارش جدید تاکید بیشتری بر این موضوع دارد و این احتمال وجود دارد که به زودی خبر رسمی این تصاحب منتشر شود. منبع مذکور در این مورد چنین بیانیه‌ای را منتشر کرده بود:

من از منابع و شخصی بسیار نزدیک به خود اطلاعاتی را شنیده‌ام که متاسفانه در حال حاضر به دلایلی مشخص نمی‌توانم مدرک یا اسم شخص را فاش کنم. مطمئناََ چنین گزارش‌هایی چندان قابل اعتماد نیستند اما به دلایلی مختلف تصمیم گرفته‌ام به این منبع اعتماد کنم.

بر اساس اعلانات منبع من که با اعضای بلوپوینت گیمز رابطه‌ی نزدیکی دارد، آن‌ها در مراحل نهایی قرارداد با سونی قرار دارند. به نظر می‌رسد که Demon’s Souls آزمایش نهایی برای آن‌ها بود. بر اساس واکنش‌های مثبت به این اثر و همچنین مثبت بودن روابط کاری میان اعضای این تیم، سونی باری دیگر تصمیم گرفت تا وارد مذاکره‌ی خریداری این استودیو شود.

بخش‌های مهم قرارداد مذکور از دیدگاه بلوپوینت گیمز:

آن‌ها می‌خواهند یک شانس برای ساخت فرنچایزی جدید داشته باشند و قصد ندارند تنها یک “استودیوی بازسازی” باشند.
اگرچه آن‌ها برای مستقل بودنشان ارزش قائل هستند اما در عین حال می‌دانند که این صنعت در حال تکامل و گسترش است. آن‌ها در مورد ارتباط با سونی اطمینان کامل دارند و برای همین فروش را قبول می‌کنند.

بخش‌های مهم قرارداد از دیدگاه سونی:

سونی از اخلاق کاری شکل گرفته میان اعضای بلوپوینت شگفت زده شده چرا که به دنبال آن بازسازی‌های پیشگامانه‌ای با سرعت بسیار خوب شکل گرفته است.
بلوپوینت گیمز در حال حاضر با سایر استودیوهای جهانی سونی رابطه‌‌ی بسیار خوبی دارد، مخصوصاََ استودیوی ژاپن (Japan Studio) که برای هر دو عنوان Demon’s Souls و Shadow of the Colossus با آن‌ها همکاری کردند.
مهارت و تکنولوژی‌هایی که بلوپوینت گیمز در اختیار دارد می‌تواند در تمامی پروژه‌های پلی‌استیشن استفاده و از دانایی تکنیکی آن‌ها بهره برده شود.

این قرارداد در مراحل پایانی قرار دارد و باید به زودی عمومی شود و من انتظار دارم تا ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ (۲۸ فوریه‌ی ۲۰۲۱) این اتفاق رخ دهد. اگر قرارداد در زمانی که ذکر کردم عمومی نشد بدانید که این اتفاق دیگر رخ نمی‌دهد و یا این که اطلاعات غلط بودند. بنابراین اگر تا ۱۰ اسفند چنین اتفاقی رخ ندهد اعتبار من به کلی ازبین می‌رود.

ادمین ریست‌اِرا با نام Transistor ساعاتی پیش از بیانیه‌ی بالا دفاع کرد و توضیح داد که این تصاحب رخ داده است و رسمی شدن خبر آن در زمانی نامشخص رخ خواهد داد. وی در این باره گفت:

در ابتدا باید بگویم که تا حد زیادی از این انجمن ناامید شده‌ام. این درصد از حمله به یک منبع داخلی توجیه نشدنی است. این انجمن باید در برخورد با دیگران بهتر شود. در مورد MarsipanRumpan باید بگویم که او بن نخواهد شد. ما اطلاعات زیادی از منابع مختلف دریافت کرده‌ایم که بلوپوینت توسط سونی خریداری شده و موضوع این است که در چه زمانی این خبر رسمی شود. من به اندازه‌‎ی کافی به این موضوع باور دارم و قرار نیست این منبع داخلی را بن کنم.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *