معماری
خانه / کنسول بازی / سونی ۲۵ سالگی کنسول پلی استیشن را تبریک می‌گوید| تولدت مبارک پلی استیشن

سونی ۲۵ سالگی کنسول پلی استیشن را تبریک می‌گوید| تولدت مبارک پلی استیشن

شاید ۲۵ سال پیش کسی نصور نمی‌کرد که کنسول پلی استیشن ، بتواند چنین موفق و قدرتمند ظاهر شود. امروز، تولد ۲۵ سالگی این کنسول و البته ۲۵ سالگرد ورود سونی به عرصه‌ی بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود.

کنسول پلی استیشن

اگر به خاطر داشته باشید، زمانی بود که رقابت بازی‌های ویدئویی در حیطه‌ی کنسولی، به رقابت سگا و نینتندو خلاصه می‌شد. اگر هم بخواهیم در این رابطه حقیقت را بیان کنیم، باید اقرار کرد که جنگ کنسولی بسیار بزرگی در همان زمان میان این دو شرکت وجود داشت. در این میان، شرکت سونی تصمیم گرفت که با کنسولی به نام پلی‌استیشن وارد بازار شود و شانس خود را در صنعت بازی‌های ویدئویی امتحان کند. نتیجه‌ی این موضوع را لازم نیست در رابطه‌اش صحبت کنیم، همه چیز کاملا مشخص است که کنسول پلی‌استیشن ۱ توانست یکی از برترین و موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ شود. شاید باور نکنید و تمام این مواردی که اکنون خواندید، انگار که هفته‌ی گذشته رخ داده‌اند. ولی مشکل جای دیگری است، اکنون ۲۵ سال از آن زمان گذشته و این عمر انسان است که بی‌مهابا گذر می‌کند.

به همین مناسبت، مدیرعامل شرکت سونی چنین بیانیه‌ای را منتشر کرده است:

    در چنین هفته‌ای (۲۵ سال پیش)، پلی‌استیشن برای اولین بار به صورت کاملا جهانی عرضه شد. ما با این ایده شروع کردیم که صنعت بازی‌های ویدئویی را به موضوعی تبدیل کنیم که همگان می‌توانند از آن نهایت لذت را ببرند. همچنین با پلی‌استیشن می‌خواستیم تا کنسولی را خلق کنیم که سازندگان بتوانند نهایت خلاقیت خود را با آن نشان دهند. در روز اول عرضه، پلی‌استیشن بیش از ۱۰۰۰۰۰ نسخه به فروش رساند و به اولین کنسول خانگی تبدیل شد که فروشی بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه داشته است.

    ما در همان ابتدا خوش‌ درخشیدیم، چون با پلی‌استیشن تجربه‌ای را به همه ارائه دادیم که تصورش را هم نمی‌توانستند بکنند. از همان ابتدا ما با آغوش باز به سمت توسعه‌دهندگان رفتیم و ابزار و بودجه‌ی مورد نیازشان را تامیم کردیم تا بتوانند دنیاهایی غنی بسازند. همین مورد است که باعث شده نام پلی‌استیشن در طول زمان از سر زبان‌ها نیوفتد.

    اکنون، پس از ۲۵ سال، پلی‌استیشن همواره پیشرو در صنعت بازی‌های ویدئویی بوده و من به خودم افتخار می‌کنم که از همان روزهای ابتدایی جزوی از این تیم بوده‌ام. به یاد دارم که در روزهای ابتدایی، چه مشکلات بزرگی داشتیم و با چه سختی مسائل را یک به یک حل می‌کردیم. ما در ابتدا قصد داشتیم که بازی‌بازان از سرتاسر جهان این حس را بکنند که جزوی از خانواده‌ی پلی‌استیشن هستند، فارق ازاین که در ژاپن هستند، آمریکا یا لهستان.

    کسانی که در ابتدا پلی‌استیشن ۱ را خریداری کردند، اکنون برای فرزندان خود پلی‌استیشن ۴ را می‌خرند و این برای ما واقعا باعث افتخار است. از طرف تمامی اهالی پلی‌استیشن، واقعا از شما ممنونم که ما را در این سفر با خود همراه داشته‌اید.

    بی‌صبرانه منتظر هستیم تا مشاهده کنیم در آینده چه مواردی را با شما جشن خواهیم گرفت.

پلی‌استیشن ۱ میزبان بازی‌های بزرگی از قبیل Metal Gear Solid ،Resident Evil و ّFinal Fantasy VII بود که تا به امروز، از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین عناوین عرضه شده هستند.

کنسول پلی استیشن
Telegram

کنسول پلی استیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *